Trendy lubią triumfalnie powracać, a japońska marka Casio Vintage o tym dobrze wie. Lata 70., 80. i 90. XX wieku – każda z tych dekad to nowa opowieść, nowe trendy w modzie oraz nowe modele zegarków. Aktualnie w kolekcji Casio Vintage mamy okazję na nowo odkrywać legendarne modele i cieszyć się zegarkami, które stały się bestsellerami w historii mody.

Szalone lata 70. XX wieku, czyli dzwony, dzieci kwiaty i pierwszy zegarek elektroniczny

Ruch hippisowski wraz z hasłem „Make Love Not War” był jednym z głównych źródeł inspiracji dla mody tamtych czasów. To właśnie wtedy triumfy święciły buty na platformie, barwne kombinezony, kwiatowe wzory i oczywiście kultowe spodnie z rozszerzanymi nogawkami, czyli dzwony.

Wówczas marka Casio Vintage zaprezentowała światu model CASIOTRON. Był to pierwszy zegarek elektroniczny z wyświetlaczem LCD i automatycznym kalendarzem przeznaczony do codziennego noszenia na nadgarstku. To był prawdziwy hit! Aktualna kolekcja Casio Vintage również czerpie design z tamtego magicznego czasu. 

Lata 80. XX wieku, czyli jeansy, legginsy, getry i pierwszy zegarek z kalkulatorem

Lata 80. XX wieku to jedna z najbarwniejszych dekad ostatnich dziesięcioleci. To wtedy do głosu doszły neonowe kolory, oversizowe bluzy oraz marynarki z poduszkami na ramionach. Na topie były także getry, legginsy oraz klasyczne jeansy. Kwintesencją tamtych lat były stylizacje, które dziś z sentymentem odnajdujemy w filmach takich jak „Flashdance” czy „Dirty Dancing”. Miało być funky i nieco dziko.

Właśnie wtedy swoją premierę miał kultowy zegarek z kalkulatorem – C–80 „microcomputer”, który stał się numerem jeden na liście życzeń wielu milionów użytkowników. W ciągu 5 lat od powstania sprzedał się w ilości ponad 6 milionów sztuk, szybko stając się prawdziwym bestsellerem!

Casio Vintage teraz przypomina swój kultowy model. Aktualnie dla miłośników designu i funkcji dostępne są unowocześnione modele zegarków z kalkulatorem. Czasomierze skutecznie spełnią oczekiwania miłośników designu i praktycznej funkcjonalności.

Lata 90. XX wieku, czyli hip-hop, techno, bluzy z kapturem, buty na koturnie i zegarki elektroniczne

Od kilku lat możemy zauważyć wzmożone zainteresowanie modą i designem ostatniej dekady XX wieku.

Pod względem muzyki to był czas techno i hip – hopu. Z muzyką zawsze łączy się świat fashion. Miłośnicy techno wybierali mocne, neonowe kolory oraz buty na koturnach. Fani hip – hopu natomiast nosili luźne spodnie oraz szerokie bluzy oversized.

W tym czasie na rynek weszły najbardziej rozpoznawalne zegarki elektroniczne Casio Vintage z charakterystyczną, ośmiokątną kopertą. One również znalazły swoje zaszczytne miejsce w najnowszej kolekcji – to modele A1000 z linii Premium, które zostały wykonane przy użyciu najnowszych technologii i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów.

Zegarki Casio Vintage dla miłośników dobrego designu

Casio Vintage to zegarki dla tych, którzy kochają nieśmiertelnie dobry design.

Zegarki tej marki nie tylko rozbudzają sentyment, przywołują wspomnienia, lecz także rozpalają marzenia kolejnych pokoleń. Nie ulegają chwilowym modom. Za to nieprzerwanie od lat wyznaczają standardy dobrego stylu z zamiłowaniem do elektronicznych technologii.

Zegarek Casio Vintage to również doskonały pomysł na prezent – zarówno dla dorosłych, którzy chętnie wrócą do lat młodości, jak i dla młodzieży, która docenia design minionych lat. Kultowe japońskie czasomierze zachwycają kolejne pokolenia. Będą też trafionym prezentem na wszelkie uroczystości rodzinne takie jak np. urodziny, imieniny czy Pierwszą Komunię Świętą, stając się pamiątką na lata.

Wprowadzone na przełomie lat 70. i 80. XX wieku zegarki elektroniczne już raz skutecznie podbiły świat! Teraz przy pomocy nowoczesnych akcentów i nowatorskich rozwiązań technologicznych są gotowe powtórzyć swój sukces!

Gdzie można kupić zegarki Casio Vintage?

Marzy Ci, by znów założyć na nadgarstek kultowy Casio Vintage? A może chcesz go podarować komuś bliskiemu?

Najnowsza kolekcja jest dostępna w sklepach Time Trend, na www.timetrend.pl oraz u wybranych partnerów handlowych GRUPY ZIBI S.A. Mapę punktów sprzedaży można znaleźć TUTAJ.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Casio Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Casio Vintage.

Karolina Kamińska – Lipińska