Dziś przedstawiamy Wam luksusową propozycję. Zegarek damski Bvlgari Serpenti trochę w innym wydaniu, bo nie od włoskich, ale spod ręki angielskich projektantów Bamford Watch Department.

Podobno nie ma silniejszej więzi niż ta pomiędzy matką a dzieckiem. Wspólny czas kształtuje nie tylko głębokie uczucia, ale i podobne spojrzenie na świat. Zdarza się, że owocuje to nie tylko udanym życiem rodzinnym, lecz także świetnie prosperującym biznesem. Przykładem takiej kooperacji o podłożu familijnym jest marka Bamford i wywodząca się od niej bezpośrednio Bamford Watch Department.

Carole Bamford to elegancka, dojrzała kobieta, pełna angielskiego szyku i klasy. Ale to przede wszystkim bizneswoman z misją i pomysłem na siebie.

Źródło: https://suitcasemag.com/trailblazers/conversation-lady-carole-bamford/

Wszystko zaczęło się od przekształcania gospodarstw w Staffordshire i Gloucestershire w organiczne farmy oparte na tradycyjnych metodach uprawy. Było to o tyle łatwiejsze, że zarówno Miss jak i Mister Bamford są milionerami. Z czasem praca na farmach poszła krok dalej. W 2002 roku powstał pierwszy organiczny sklep i kawiarnia, sygnowany nazwiskiem Bamford. Dostawy sezonowych produktów z czterech samodzielnych gospodarstw zapewniały rosnącą rzeszę klientów, a tym samym popularność w zamożnych kręgach Anglii.

Przedsiębiorstwo pod nazwą Daylesford otrzymało (jak do tej pory) ponad 120 nagród dla produktów, zrównoważonych metod uprawy, zaangażowania w dobrostan zwierząt i innowacyjnego etosu projektowego. W 2006 roku Lady Bamford otrzymała nagrodę „Osobowość Roku” w konkursie Food and Farming. W kwietniu 2012 r. firma otrzymała prestiżową nagrodę „Best Organic Retailer w Wielkiej Brytanii” za wirtualną farmę online w Ocado, za produkty Natural i produkty ekologiczne.

Sama właścicielka podkreśla z dumą, że „Bamford powstało z przekonania, że musimy pamiętać o naszym związku z ziemią – żyć świadomie, szanować zasoby przyrody i ziemię, która nam zapewnia.”

Źródło: https://www.prestigetime.com/blog/bvlgari-serpenti-watches.html

Z czasem do kawiarni i sklepów z żywnością dołączyła sieć luksusowych spa, pełna gama ekskluzywnej odzieży (średni koszt bluzki czy swetra to około 1500 zł) oraz kosmetyków. Ważnym działem okazał się ten przeznaczony dla męskich potrzeb. Pod nazwą „Men’s Grooming” kryje się kolekcja produktów do pielęgnacji męskiej skóry, powstałą w wyniku współpracy matki i syna – Carole i George’a Bamforda. Nie trzeba dodawać, że również niszowa i przeznaczona dla zamożnych odbiorców.

https://www.youtube.com/watch?v=i2oMi0qqxmw

Brakowało tylko… zegarków. W 2003 roku powstaje Bamford Watch Department. Kierowany pasją, napędzany potrzebą indywidualności i niecodzienności rozwija się szybko. Zaczyna od pojedynczych, bardzo spersonalizowanych projektów na zamówienie, budząc niemałe kontrowersje w zegarkowym świecie (wszak bez oficjalnego pozwolenia modyfikuje takie marki jak Rolex czy Zenith), z czasem stając się oficjalnym partnerem w szaleństwie poprawiania i przerabiania. W oficjalnej ofercie BWD widnieje Bulgari, Tag Heuer oraz Zenith. W nieoficjalnej – prawdopodobnie wszystko, co jest z wysokiej półki.

źródło: https://hudsonmod.com/article/bulgari-serpenti-collection/

Szczególne wrażenie robi zegarek damski Bvlgari Serpenti, który gościł na łamach portalu „Zegarki i Moda” w swoim „podstawowym wydaniu”.

Spod ręki projektantów Bamforda dostajemy coś, nad czym nie da się przejść obojętnie. Intensywnie czarny, kontrastowy, bardzo wyzywający, ale przede wszystkim tak inny od wszystkiego co znamy. Przypomina węża znacznie bardziej niż oryginalny projekt, głównie dzięki krwistej czerwieni na tarczy zestawionej z połyskującą czarną ceramiką. To oczywiście tylko propozycja.

Kombinacji do wyboru jest co najmniej kilkadziesiąt (od koloru tarczy, indeksów czy wskazówek po dodanie swoich inicjałów. Znamienne, że proponowane to GB, co daje odczuć, że pan Bamford raczej nie należy do przesadnie skromnych osobistości). Katalogowa cena za taki projekt to 7 tysięcy funtów, czyli przy aktualnym kursie to około 33 320 zł. Odważny projekt, taka też cena…

Marzena
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia zegarków pochodzą z oficjalnej strony internetowej marki Bamford www.bamfordwatchdepartment.com