Victorinox to symbol szwajcarskiej precyzji i wytrzymałości. Użytkowników legendarnych scyzoryków („Swiss Army Knife”) tej firmy o jej wysokiej jakości nie trzeba przekonywać. Victorinox po prostu z niej słynie. I to od ponad stu lat. A dokładnie od lat 135!

Marka nie ogranicza się do samych scyzoryków. W jej ofercie znajdziemy jeszcze: noże kuchenne, akcesoria podróżne, walizki, a także to, co interesuje nas najbardziej, czyli zegarki.

Ktokolwiek kiedykolwiek miał do czynienia z czasomierzami tej szwajcarskiej marki sygnowanej charakterystycznym białym krzyżem na czerwonym tle doskonale wie, jak bardzo są one wytrzymałe.

Przechodzą od 70 do 130 testów, a niektóre z nich są naprawdę ekstremalne. Np. jubileuszowy zegarek I.N.O.X. powstały z okazji 130-lecia marki został poddany działaniu ekstremalnych temperatur, zrzucony z wysokości 10 metrów, a nawet przejechany wozem strażackim i 64-tonowym czołgiem. I nadal działał!

Nie dziwi zatem fakt, że niejedna, silna kobieta, chce posiadać zegarek „z charakterem”. Mocny, wytrzymały, funkcjonalny, a także… elegancki, idealnie wpasowujący się w look.

Czy takie połączenie jest możliwe? W kolekcji zegarków damskich Alliance XS marki Victorinox Swiss Army okazuje się, że tak.

Z początkiem lutego informowaliśmy Was, że już niedługo na rynku ukaże się 5 nowych modeli damskich Victorinox Swiss Army. Pisaliśmy o tym tutaj: Prostota formy. 5 nowych modeli damskich Victorinox.

I oto proszę! Mamy dla Was, drogie Panie, doskonałą wiadomość. Zegarki są już dostępne w sprzedaży. W drugiej połowie marca br. zaprezentowane zostały na jednych z największych na świecie i najbardziej prestiżowych targach w branży zegarmistrzowskiej – Baselworld 2019.

Kobiece, stylowe, ponadczasowe – tak można by w 3 słowach opisać nowe, zaprezentowane na targach modele damskie w kolekcji Alliance XS, które krótko prezentuje poniższy film:

Co znacząco wyróżnia tę kolekcję spośród wielu innych, nie tylko sygnowanych logiem Victorinox? Zdecydowanie to rozmiar. A jest to rozmiar doprawdy niewielki, bo XS. Alliance XS. Okrągłe koperty mają średnicę zaledwie 28 mm!

Zdarzają się oczywiście jeszcze mniejsze, jak np. w zegarku damskim Adriatica o nr ref. A3435.1171Q, którego koperta ma średnicę jedynie 24 mm. Ale przyznajmy szczerze – to jeden z najmniejszych dostępnych rozmiarów kopert w zegarkach nie dziewczęcych, ale damskich.

Budulcem kopert jest stal nierdzewna 316 L odporna na korozję i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Koperty są polerowane na wysoki połysk.

Model z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w kolorze czarnym (nr. ref. 241838) oraz model ze srebrną stalową bransoletą (nr. ref. 241840) na tarczy posiadają klasyczne, bardzo proste i dobrze widoczne cyfry arabskie.

Tarcze tych zegarków są srebrne ze szlifem słonecznym. Kolorystyka jest mocno stonowana. Biel, srebro, złoto, czerń – idealny zestaw do biurowych, klasycznych stylizacji.

Model ze złotą, stalową bransoletą typu mesh (nr. ref. 241879) posiada tarczę wykonaną z masy perłowej oraz indeksy w postaci małych, błyszczących kwadracików.

Moim zdaniem, tarcza tego modelu, jest najbardziej kobieca, lśniąca, promienna, ale to oczywiście kwestia gustu.

Ten model również idealnie pasował będzie do damskiego garnituru, do eleganckiej koszuli i marynarki, sprawdzi się na spotkaniu biznesowym, gdzie liczy się każda sekunda. Dyskretna elegancja – tak w dwóch słowach można by określić ten piękny, skąpany w złocie zegarek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

We wszystkich 3 modelach, w miejscu godziny 12, zamiast cyfry, umieszczono charakterystyczne logo marki, a pod nim drukowanymi literami jej nazwę. Wskazówki i indeksy każdego czasomierza pokryto materiałem Super Luminova podnoszącym widoczność. Ich „serce” to mechanizm kwarcowy firmy Ronda 773.

Tarcze chroni odporne na zarysowania szafirowe szkło z potrójną powłoką antyrefleksyjną.

Klasę wodoodporności tych nowoczesnych, klasycznych zegarków ustalono na poziomie 100 m, co pozwala na swobodne zanurzenie w wodzie, a nawet pływanie.

I na koniec ceny. Model z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w kolorze czarnym (nr. ref. 241838) kosztuje 1 390 zł, ze srebrną bransoletą (nr. ref. 241840) – 1 610 zł. A jeszcze więcej, bo 1 860 zł model ze złotą bransoletą typu mesh (nr. ref. 241879).

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Proponowane w tej kategorii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany Required fields are marked *