Już jest! W końcu dostępny! Po 4 latach od wprowadzenia na rynek kolekcji I.N.O.X., marka Victorinox Swiss Army prezentuje nowy zegarek w wersji mechanicznej – I.N.O.X. Mechanical.

Krótka historia marki Victorinox

Historia marki Victorinox sięga 1884 roku. Ta globalna marka posiada w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, które towarzyszą użytkownikom w różnych dziedzinach życia: początkowo słynne szwajcarskie scyzoryki, noże kuchenne, później akcesoria podróżnicze, perfumy i zegarki. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Ibach-Schwyz w samym sercu Szwajcarii. To właśnie tam, Karl Elsener założył niewielki warsztat nożowniczy, a kilka lat później stworzył legendarny już Szwajcarski Nóż Oficerski („Original Swiss Army Knife”).

Kolekcja I.N.O.X. – wytrzymałość z efektowną stylistyką

Victorinox Swiss Army produkuje zegarki już od 27 lat. Charakteryzują się one ponadczasowością, niezawodnością i funkcjonalnością. I co najważniejsze – są w stanie sprostać nawet najbardziej rygorystycznym wymaganiom.

Kolekcja I.N.O.X. wprowadzona na rynek 4 lata temu dostępna była tylko i wyłącznie w wersji z mechanizmem kwarcowym. Teraz pojawiła się nowość – wersja mechaniczna. Można by powiedzieć: nareszcie!

I.N.O.X. Mechanical – nowy reprezentant w szwajcarskiej rodzinie

Najnowszy model zaprezentowano już w marcu br. na najważniejszej imprezie w zegarkowym kalendarzu organizowanej w szwajcarskiej Bazylei – targach Baselworld 2018, ale w sprzedaży dostępne są dopiero od października br.

Zegarek wyposażono w mechanizm ETA 2824-2 z naciągiem automatycznym. Wybór tego rozwiązania nie jest przypadkowy – marka stosuje je od lat, to solidna baza do stworzenia dokładnego i trwałego zegarka. Przeszklony dekiel koperty pozwala natomiast zajrzeć w głąb czasomierza i podziwiać wykonanie mechanizmu.

Koperta najnowszego modelu Victorinox została wykonana ze stali szlachetnej 316L. Posiada średnicę 43 mm, co nadaje zegarkowi mocnego, zdecydowanego charakteru. Zegarek wyposażono w trudne do zarysowania szkło z potrójną powłoką antyrefleksyjną, datownik, 3 wskazówki oraz zakręcany dekiel i koronkę.

Dodatkowym elementem który wyróżnia ten model jest poszyty skórą pasek z prawdziwego drewna, w kolorze brązowym, wprost idealny na jesienne dni. To pierwsze tego typu rozwiązanie w kolekcji Victorinox, które podkreśla ekologicznego ducha marki. Czasomierz dostępny jest również w wersji na szczotkowanej i polerowanej bransolecie ze stali szlachetnej. Dla każdego, coś miłego.

Podobnie jak wersje z mechanizmem kwarcowym, najnowszy model z kolekcji I.N.O.X. posiada bardzo wysoką klasę wodoszczelności – do 200 m. W celu zagwarantowania bezpiecznego kontaktu zegarka z wodą, koronka jest dokręcana i chroniona przed uderzeniami.

Tarcza I.N.O.X. Mechanical została pokryta w pełni wytłaczana giloszowaniem w formie małych ostrosłupów. Inspiracją do powstania tego wzoru był oczywiście słynny szwajcarski nóż oficerski.

Dla zapewnienia doskonałej widoczności po zapadnięciu zmroku, wskazówki zostały pokryte warstwą z masy świecącej Super-Limi Nova®️. Nietypowo na godzinie 4.30 umiejscowiono datownik. Na godzinie 12.00 umieszczono logo firmy, czyli szwajcarski krzyż zamknięty w herbie. Pod nim nazwa marki: Victorinox Swiss Army. Na godzinie 6.00 znalazła się informacja o automatycznym naciągu mechanizmu.

Cena zegarka na skórzanym, brązowym pasku (nr ref 241834 i 241836) to 3 280 zł, natomiast wersja na bransolecie (nr ref 241835 i 241837) jest nieco droższa – 3 480 zł.

 

Agata
Zegarki i Moda

Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej marki Victorinox

Proponowane w tej kategorii