Timex po raz kolejny zaskoczył swoich wiernych fanów. Amerykańska marka zaprezentowała nowy zegarek, nawiązujący stylistyką do kultowego modelu pochodzącego z roku Anno Domini 1979.

Typowo vintage design, sportowe zacięcie oraz stylistyka mocno zbliżona do zegarków typu diver czynią go ciekawą propozycją do wszystkich miłośników stylistyki retro.

Zegarki Timex znane na całym świecie

Amerykańska marka Timex kojarzy się z wieloletnią historią, mocno zróżnicowaną ofertą zegarków dla każdego oraz szeregiem innowacyjnych rozwiązań. Do innowacji należy chociażby przesunięcie koronki z godziny dwunastej na trzecią czy też podświetlenie tarczy INDIGLO, które zrewolucjonizowało sposób odczytywania czasu w ciemności. Charakterystyczne niebieskie światełko znane i lubiane jest przez wielu.

Kwarcowa rewolucja – historia pełna emocji, dramatów i innowacji

Kryzys kwarcowy wywrócił do góry nogami cały zegarmistrzowski świat.

Rozpoczął się w latach 60. XX wieku, a szczyt osiągnął w latach 70., kiedy to to zegarki kwarcowe w zdecydowanej większości zastąpiły zegarki mechaniczne. Symboliczny był dzień 25 grudnia 1969 roku, kiedy to na rynku pojawił się pierwszy zegarek kwarcowy – Seiko Astron. Od tamtej pory zegarki kwarcowe wyprzedziły mechaniczne pod względem popularności. Przemysł szwajcarski podupadł, a japoński i amerykański wzrósł. W 1979 roku amerykańska marka Timex wyprodukowała swój pierwszy zegarek z mechanizmem kwarcowym.

Zegarek Q Timex TW2T80700 – zegarek z „kieszonką” na baterię

Zegarek Q Timex TW2T80700 to reedycja kultowego modelu zegarka pochodzącego z 1979 roku. Oryginał był pierwszym czasomierzem sygnowanym logo marki Timex, który wyposażono w mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Był to kultowy model przez lata cieszący się sławą.

Q Timex TW2T80700 również (jakże by inaczej) wyposażony został w mechanizm kwarcowy, co zapewnia mu precyzję we wskazywaniu czasu. Na deklu zegarka umieszczono małą, specjalną klapkę, która umożliwia prostą i intuicyjną wymianę baterii. Nie ma potrzeby odwiedzania zegarmistrza, bez trudu można baterię wymienić własnoręcznie. Jest to więc swoisty schowek na baterię.

Zegarek ma sportowy design, mocno zbliżony do divera. Zarówno kopertę, jak i bransoletę wykonano ze stali szlachetnej, w tym samym srebrnym kolorze. Srebro świetnie kontrastuje z granatem tarczy. Na tarczy umieszczono duże indeksy w kształcie kropek lub odwróconego trójkątu. Na godzinie 3 natomiast zaprojektowano datownik wskazujący dzień tygodnia i miesiąca.

Tarczę okala obrotowy pierścień, w granatowo-czerwonej stylistyce. Design jest mocno nurkowy, choć co dziwne, klasa wodoszczelności wynosi jedynie 50 m. Mimo to, jest to interesująca propozycja dla fanów sportowych zegarków, z rasowym zacięciem i ciekawą historią upływającego czasu.

Cena katalogowa zegarka Q Timex TW2T80700 to 790 zł.

Zegarek Q Timex TW2T80800 – stylistyka retro ze współczesnym zacięciem

Zegarek Q Timex TW2T80800 z tej samej kolekcji to również reedycja modelu pochodzącego z roku 1979.

Projektanci Timex odtworzyli każdy szczegół oryginału – plecioną bransoletkę ze stali nierdzewnej, praktyczny schowek na baterię oraz tarczę w intensywnym niebieskim kolorze. Efektem prac jest zegarek, o stylistyce retro, ze współczesnym zacięciem, który oddaje ducha  i charakter epoki z której pochodzi.

Zarówno kopertę, jak i bransoletę wykonano ze stali nierdzewnej. Bransoletę można dowolnie regulować. Podobnie jak w modelu wyżej – srebro tarczy świetnie koresponduje z ciemnoniebieską tarczą. Na tarczy umieszczono logo producenta, datownik wskazujący dni tygodnia i miesiąca oraz podłużne indeksy. Wskazówki pokryto warstwą luminescencyjną, co pozwala na odczyt godziny w ciemności. Koperta ma średnicę 38 mm. Wodoszczelność klasy 50 m pozwala jedynie na podstawowy kontakt z wodą.

Cena katalogowa zegarka Q Timex TW2T80800 to również 790 zł.

Wiele marek zegarków aktualnie sięga do swojej historii i prezentuje znane wzory, ale w nowych odsłonach.

Obie propozycje to kuszący retro dodatek do męskiej stylizacji.

Ekonomiczna propozycja dla fanów vintage, polecamy!

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu TIMEX.