Domu mody Versace nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zyskał sławę dzięki niebanalnym, pełnym przepychu i odwagi kreacjom stworzonym przez wybitnego kreatora Gianniego Versace. Bardzo duży wpływ na funkcjonowanie marki mieli także brat kreatora – Santo Versace oraz siostra Donatella, która po śmierci Gianniego objęła stery w imperium Meduzy (głowa tej mitycznej greckiej postaci jest rozpoznawalnym na całym świecie logo modowej marki).

To właśnie ukochanej siostrze Gianni w 1989 r. podarował markę Versus Versace. Kreacje i dodatki modowe z logo lwa (to zwierzę najlepiej odzwierciedla chyba charakter władczej i charyzmatycznej Donatelli) miały być bardziej mroczne i drapieżne niż sygnowane znakiem Versace.

Versace to niepokorny, okraszony nutką buntu styl.

Projekty tworzą elegancką całość podkreśloną biżuteryjnymi zdobieniami. Takie są też zegarki Versus Versace. To nie tylko dopracowany design, lecz także precyzja i niezawodność zegarków. Wszystkie w kopercie kryją wysokiej klasy mechanizm kwarcowy Seiko.

Zegarki Versus Versace to niebanalny świąteczny prezent dla niej i dla niego!

Zobaczmy co projektanci Versus Versace przygotowali dla nas na Święta Bożego Narodzenia 2021. Oto nasze propozycje zegarków idealnych na prezent:

Zegarek męski Versus Versace Griffith Chronograph (VSPZZ0521) – drapieżna sportowa elegancja

Ten męski zegarek kwarcowy o sportowym sznycie to właściwie kwintesencja stylu Versus Versace.

Głównym założeniem marki jest elegancki przepych.

Zegarek jest masywny – taka jest jego koperta, pierścień okalający tarczę, jak i szeroka bransoleta z ogniw wykonana ze stali szlachetnej.

To, co rzuca się w oczy, to drapieżne połączenie czerni i złota.

Tarcza posiada dwie małe subtarcze chronografu (stopera) o niestandardowym kształcie. Kolejną komplikacją jest okienko datownika. Elegancji zegarkowi dodaje tarcza giloszowana w geometryczne wzory, która dzięki okienkom subtarcz, datownika oraz masywnym indeksom ma niesamowity trójwymiarowy design.

Uwagę przykuwa także trójwymiarowe logo marki umieszczone na części łączącej kopertę z bransoletą.

Zegarek występuje w opisywanej wersji czarno-złotej, a także m.in. w: dwukolorowej srebrno-złotej, a także srebrnej z ciemnoniebieską tarczą i ze skórzanym ciemnoniebieskim paskiem. Zegarek to także mineralne szkiełko i wodoszczelność 50 m. Cena zegarka: 1190 zł.

Zegarek męski Versus Versace DLTA Multifunction (VSPZT0621) – dla miejskich… lwów

Elektryzujące połączenie złota i czerni dla charyzmatycznego mężczyzny. Jednak w wydaniu nieco skromniejszym niż poprzedni czasomierz i z mniejszym sportowym zacięciem (nie ma chronografu).

To zegarek obok którego trudno przejść obojętnie.

Tym razem tarcza zegarka jest jednak nieco subtelniejsza i giloszowana poziomymi delikatnymi liniami. Mniej tutaj także trójwymiarowości. Dwie okrągłe subtarcze ze wskazówkami (na 6 i 9 godzinie) – jedna datownika, a druga wskazania czasu dobowego – to dwa płaskie okręgi ze złotym cienkim obrysem i taką też wskazówką.

Tę skromność w wydaniu Versus Versace rekompensuje trójwymiarowe logo złotej głowy lwa umieszczone pod indeksem godziny dwunastej. Oraz, jak w przypadku poprzednika, masywny pierścień ze skalą minut. Wskazówki i indeksy są wypełnione substancją luminescencyjną, bo przecież część aktywności lwów to także noc.

Czasomierz występuje w innych wersjach kolorystycznych, m.in. w złoto-srebrnej. Tutaj także zastosowano mineralne szkiełko i wodoszczelność klasy 50 m. Inne wersje kolorystyczne wyglądają tak:

Cena zegarka: 1190 zł

Biżuteria z dodatkiem… zegarka, czyli Versus Versace Laurel Canyon (VSPZW0521)

Ten damski zegarek Versus Versace śmiało można określić jako biżuteryjny dodatek dla szczęśliwych kobiet.

Dla kobiet, które czasu nie liczą, a zegarek służy im tylko do mimowolnego, od niechcenia zerkania na jego tarczę. W życiu stale towarzyszy im lekkość o zapachu cytrusów.

To, co zwraca uwagę, jeśli chodzi o zegarek, to złota bransoleta z pojedynczych ogniw w stylu art déco, w którą została dyskretnie, bez przerwania jej ciągłości wpasowana prostokątna czarna tarcza zegarka.

Jak wiadomo, Versus to sprzeczności – drapieżności temu delikatnemu zegarkowi dodaje „mozaika” w stylu pavé z mikrokolców (czy też ostrosłupów/ćwieków). Ten motyw powtarza się także na łączeniach ogniw bransolety.

Mimo, że tarcza zegarka jest niewielka, nie zapominajmy o tym, że mamy do czynienia z włoskim designem. Został on pieczołowicie zaprojektowany. Na czarnym tle tarczy powtórzono motyw ostrosłupów jako indeksów na godzinie 3, 12 i 9, nie mogło też zabraknąć złotego logo lwa na godzinie 6. Pod indeksem godziny 12 znajduje się napis „VERSUS VERSACE”.

To nie lada precyzja i zmysł kompozycyjny zaprojektować tak małą tarczę.

Uwagę przykuwa kształt dwóch wskazówek: minutowej i godzinowej. Zegarek to koperta ze stali szlachetnej, mineralne szkiełko i wodoszczelność 30 m.

Zegarek występuje też w innych wersjach kolorystycznych:

Cena zegarka: 990 zł

Zegarek fashion w niebanalnym stylu – Versus Versace Palos Verdes (VSPZK0221)

Bez wątpienia to damski zegarek dla kobiet, które są pewne swojej siły, wartości i mają w sobie trochę drapieżności.

Wzrok przykuwa czarna, giloszowana tarcza – linie rozchodzą się od środka zegarka na zewnątrz tarczy na kształt promieni słonecznych (czy też bardziej: mięsistych liści tropikalnych palm) i harmonizują ze złotą tarczą.

Dodatkowo godzina 3 i 9 zostały wyodrębnione przez żłobienia tarczy na kształt trójkątów, co dodatkowo dodaje tarczy trójwymiarowości i drapieżności. Ta druga cecha jest także podkreślona przez złote ćwieki umieszczone w funkcji indeksów godzinowych (podwójnie) oraz przez złote proste wskazówki. Na godz. 6 jest głowa lwa – która w kontekście zamysłu stylistycznego tego zegarka nadaje mu… dzikości.

Kobieta, która nosi ten czasomierz, pachnie zmysłowością i perfumami z nutą drzewa sandałowego oraz świetnie radzi sobie w miejskiej dżungli. Zegarek ma mineralne szkiełko, skórzany pasek, kopertę ze stali szlachetnej i wodoszczelność 30 m.

Zegarek występuje też w innej wersji kolorystycznej, bardziej subtelnej w kolorze modnego różowego złota, a także granatowej i złotej z bransoletką typu mesh:

Cena zegarka: 749 zł

Delikatna kobiecość z różową dawką mocy – Versus Versace Paradise Cove (VSPZL0321)

W kolekcji zegarków Versus Versace znalazło się też miejsce na kolor różowy!

Przykładem może być nowy model Versus Versace Paradise Cove o referencji VSPZL0321.

Całość utrzymana jest w kolorze modnego, pastelowego różu.

Marka Versus Versace uwielbia sprzeczności, stąd nieco bardziej konkretny sznyt zegarka. Pierścień okalający kopertę ma kształt wielokąta i ozdobiony został drobno ułożonymi mikroostrosłupami (ćwiekami). Mocny akcent tego zegarka to także ostro zakończone wskazówki.

Być może właścicielka takiego zegarka pachnieć będzie kwiatami, ale to zapach kwiatów, które też mają kolce. Róża to jej ulubiony kwiat.

Zegarek występuje w innych wersjach kolorystycznych:

Zegarek występuje w różnych wersjach kolorystycznych, m.in. złoto – granatowej, czarno – srebrnej ze skórzanym paskiem oraz złoto – czarnej ze stalową bransoletą oraz złoto – srebrnej z zieloną tarczą i stalową bransoletą. Wszystkie modele mają takie same parametry techniczne: mineralne szkło, kopertę wykonaną ze stali szlachetnej oraz wodoszczelność klasy 30m.

Dojrzała elegancja – Versus Versace South Bay (VSPZU0521)

Damski zegarek biżuteryjny przywodzący na myśl biżuterię, lśniącą, dużą, barokową biżuterię, ale pozbawioną swojej ciężkości. Mimo wielu motywów zdobniczych, takich jak:

  • trójwymiarowe głowy lwa na ogniwach bransoletki zegarka,
  • złoty wewnętrzny pierścień tarczy inkrustowany kryształkami (są też one na indeksach godzin: 3, 6, 9 i 12),
  • drobny geometryczny gilosz tarczy,
  • mariaż złota i srebra…

… to zegarek nadal pozostaje delikatny w designie.

To m.in. dzięki cienkiej klasycznej kopercie zegarka. Taki czasomierz to doskonały prezent dla prawdziwej lwicy salonowej, której ulubione perfumy to sensualny zapach piżma. Zegarek występuje w różnych wersjach kolorystycznych, między innymi w elektryzującym połączeniu czerwonej tarczy złotej koperty i bransoletki. Ten model ma mineralne szkło, pasek wykonany ze skóry naturalnej, kopertę ze stali szlachetnej oraz wodoszczelność klasy 30 m. Cena zegarka: 1190 zł.

Inne wersje kolorystyczne tego modelu to:

Zegarki Versus Versace to wyjątkowość w modnym, włoskim wydaniu, gdzie w designie liczą się szczegóły i harmonia. Warto więc pomyśleć o nich jako o świątecznym prezencie dla wyjątkowej osoby! Polecamy!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki VERSUS VERSACE znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – VERSUS VERSACE.

Izabela Karolak