Z czego słyną Włochy? Różne można mieć skojarzenia z tym krajem, ale jedno jest pewne. Italia słynie z zabytkowych miast, które warto odwiedzić w podróży, np. Wenecji. Znana jest także ze smacznej kuchni.

Ale najbardziej, w moim odczuciu, kraj ten kojarzy się z modą. Znanych, cenionych projektantów i domów mody w tym kraju tworzyło wielu: Giorgio Armani, Gianni Versace, Miuccia Prada, Guccio Gucci… A to tylko kilku tych najbardziej nowatorskich, którzy odnieśli największy sukces!

źródło: https://arturmotomaniak.blogspot.com

Włochy słyną także z miłości do motoryzacji. To tu siedzibę ma słynny koncern motoryzacyjny Fiat. W tym kraju także mieszczą się siedziby luksusowych pojazdów osobowych takich jak np.: Alfa Romeo, Ferrari, Lamborghini. Innym włoskim producentem luksusowych limuzyn klasy premium, znanym niemal na całym świecie, jest Maserati.

https://www.tapeciarnia.pl/

Marka Maserati znana jest z pięknych i luksusowych samochodów, które posiadają charakterystyczne logo trójzębu. Auta zniewalają nie tylko samym wyglądem, jak również wygodą i komfortem.

https://homeimprovementcast.kitchendiningfurniture.pw/garage-door-zone-reviews

Marka Maserati to nie tylko samochody, lecz także rowery, odzież, dodatki do mody, biżuteria oraz zegarki, które stylistyką nawiązują do legendarnych już pojazdów.

Zegarki męskie marki Maserati – dla fanów luksusu

Zegarki męskie Maserati to kwintesencja nowoczesnego stylu i klasy. Przeznaczone są dla mężczyzn, którzy cenią luksus i cenią sobie zdobycze najnowszej technologii. Co więcej, czasomierze zostały zaprojektowane w sposób ciekawy, zgodnie z duchem włoskiej mody. To propozycja dla panów pewnych siebie, którzy wiedzą, czego chcą, jasno wyznaczają cele i osiągają je!

Męskie zegarki Maserati odzwierciedlają świat samochodów. Tak samo jak w aucie ważną rolę odgrywa silnik, tak i w czasomierzu równie istotny jest mechanizm. Jako młoda marka na rynku zegarkowym, Włosi zdecydowali się na wykorzystanie tylko tych sprawdzonych. Zegarki Maserati, w zależności od modelu, wykorzystują takie mechanizmy jak japońska Miota lub szwajcarska Ronda.

Koperty mają typową męską średnicę, zazwyczaj 42 mm, a ich budulcem jest stal szlachetna.

Tarcze są duże, czytelne, chroni je w zdecydowanej większości męskich czasomierzy szkło mineralne.

Wśród zegarków znajdziemy modele z paskami wykonanymi ze skóry naturalnej lub ze stalowymi bransoletami typu mesh. Skóra pasków zegarków inspirowana jest tapicerką z wnętrza samochodów.

Wszystkie egzemplarze zaprojektowane są w sportowym klimacie. Na tarczy, w miejscu godziny 12, widoczne jest logo producenta – słynny trójząb Maserati. W każdym modelu zastosowano różne funkcje wyróżniające je na tle innych np. datownik, chronograf czy charakterystyczną tarczę typu skeleton, która pozwala na obserwację pracującego mechanizmu.

Zdecydowana większość modeli posiada klasę wodoszczelności ustaloną na poziomie 100 m, dzięki czemu zegarek bez obaw może być zanurzany w wodzie, np. podczas kąpieli czy pływania.

W polskiej dystrybucji ceny zegarków męskich Maserati wahają się od ok. 700 złotych do ok. 1 500 złotych za modele kwarcowe. Modele wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem kosztują ok. 2 000 złotych.

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://www.firstclasswatches.co.uk/