Na początku 1920 r. pewien młody człowiek o nazwisku Goliardo Della Balda odważył się wyjechać z enklawy San Marino we Włoszech i rozpocząć nowe życie w Szwajcarii, gdzie rozkwitała branża zegarmistrzowska. Zawsze pragnął mieć świetny zegarek, ale w tamtym czasie wydawało mu się to luksusem. Po kilku latach w branży, Della Balda zrealizował swoje marzenie o posiadaniu wspaniałego zegarka i założeniu światowej klasy firmy zegarmistrzowskiej.

Tak rozpoczęła się historia marki Delbana.

Minęło od tamtego czasu niemal 100 lat. Od samego początku funkcjonowania do dziś, zegarki tej marki cechują się wysoką precyzją i szwajcarską  jakością. W dodatku, oferowane są w przystępnej cenie. Od lat 50. XX wieku dostępne są niemal we wszystkich krajach Europy Wschodniej, w tym także w Polsce.

Oferta dzieli się na zegarki damskie i męskie.

Panie mogą wybierać spośród zegarków na paskach wykonanych ze skóry lub stalowych bransoletach. Panowie zaś mają do wyboru modele klasyczne lub sportowe.

Chcielibyśmy dziś Wam, drodzy Panowie, zaprezentować jedną wybraną kolekcję zegarków męskich. To linia dość klasyczna, wysmakowana, a jednocześnie ze sportowym zacięciem dzięki zastosowaniu funkcji stopera – mowa o kolekcji Retro Chronograph.

Kolekcja zegarków męskich Retro Chronograph marki Delbana

To kolekcja dla panów, którzy emanują pewnością siebie i cieszą się życiem.

Kolekcja ta z pewnością stanowi uzupełnienie klasycznej garderoby. Garnitur, płaszcz trencz z paskiem, i obowiązkowy kapelusz typu fedora – to typowa moda męska w trudnych, wojennych latach 40. XX wieku. Inspirując się tym stylem, mogą stanowić dodatek do męskiego stroju.

To zegarki dla mężczyzn z klasą!

Źródło: http://gmale.pl/moda-meska-w-latach-20-50/

Kolekcja Retro Chronograph jest stworzona dla wszystkich panów, dla których każda sekunda ma znaczenie; dla których liczy się każda chwila. Czasomierze te także pomagają śledzić czas i mierzą szybkość osiągania wyznaczonych celów.

Kolekcja składa się z 5 zegarków.

Tarcze są dość duże i czytelne, a koperty mają średnicę 42 mm. Przyszły użytkownik wybierać może spośród wersji w kolorze czarnym, granatowym, brązowym, srebrnym (ze srebrnymi lub granatowymi cyframi arabskimi).

Tarcze chroni odporne na zarysowania szafirowe szkło.

Na wysokości godziny 6 umieszczono znak „Swiss Made” co potwierdza wysoką, szwajcarską jakość wykonania. Znak „Swiss Made” rozdziela datownik prezentujący dni miesiąca, zlokalizowany na tej samej godzinie, umieszczony zamiast indeksu godziny 6, który byłby cyfrą arabską. Nad datownikiem umieszczono logo producenta. Dwie subtarcze chronografu umieszczono natomiast symetrycznie na wysokości godzin 3 i 9. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo czytelnie.

Ciekawe są wskazówki – godzinowa i minutowa są dość długie, w kształcie liści, pokryto je masą świecącą w ciemności. Wskazówka sekundowa natomiast kończy się ciekawym, czerwonym grotem. Prawda, że każda sekunda ma znaczenie? Warto o tym pamiętać.

Koperty wykonane zostały ze stali szlachetnej, dostępne są wersje w kolorze srebrnym lub złotym z powłoką PVD.

Paski wykonane są ze skóry naturalnej (genuine leather) w kolorze czarnym, brązowym lub granatowym.

Zegarki posiadają mechanizm kwarcowy firmy Ronda zasilany baterią. Żywotność baterii przewidziano na ok. 50 miesięcy.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co oznacza, że do zegarka nie dostanie się woda w przypadku drobnych zachlapań.

I na koniec ceny. Mimo, że czasomierze mają szwajcarskie, szlachetne pochodzenie, to kwota zakupu jest przystępna. Męskie zegarki z kolekcji Retro Chronograph marki Delbana znaleźć można w wielu sklepach internetowych w cenie ok. 1 250 zł – 1 450 zł.

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony producenta: www.delbana.ch lub z fanpage marki na Facebooku: www.facebook.com/pg/DelbanaWatches

Proponowane w tej kategorii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany Required fields are marked *