Pierwsza rocznica śmierci słynnego niemieckiego projektanta mody – Karla Lagerfelda – zainspirowała nas do wpisu o zegarkach, które… zatrzymują czas. Bo jak inaczej powiedzieć o kreatorze mody, którego kult jest wiecznie żywy?

Kim był Karl Lagerfeld?

Na to pytanie powinny potrafić odpowiedzieć osoby, które nawet w niewielkim stopniu interesują się modą.

Niemiecki projektant, fotograf, wieloletni dyrektor artystyczny domu Chanel zrewolucjonizował branżę fashion bez reszty. Nieodłączne okulary przeciwsłoneczne; czarne rękawiczki, wysoki, sztywny kołnierzyk u koszuli i kucyk białych włosów – to jego znaki charakterystyczne. Chyba nie było w modzie projektanta o tak ekscentrycznym wyglądzie i wyrazistym stylu. W 2004 r. jako pierwszy słynny kreator mody zaprojektował kolekcję ubrań dla popularnej sieciówki H&M.

Jeden z najbardziej wpływowych projektantów XXI wieku zmarł 19 lutego 2019 r. Właśnie przypada jego pierwsza rocznica śmierci. Dlatego też chcemy nieco przybliżyć jego sylwetkę i krótko opisać design zegarków sygnowanych logo Karl Lagerfeld.

Źródło: https://www.harpersbazaar.com/

Dom mody Karla Lagerfelda wiecznie żywy

Mimo śmierci, dom mody sygnowany nazwiskiem Lagerfelda, nadal funkcjonuje. Marka dostępna jest na całym świecie i stale rozszerza globalną, detaliczną obecność. Sklepy zlokalizowane są w wielu europejskich stolicach, m.in. w Londynie czy Moskwie. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu – to właśnie z tym miastem projektant związał swoje życie. W ofercie brandu znajdziemy: okulary przeciwsłoneczne (a jakże!), ubrania, buty, perfumy, torebki i akcesoria skórzane oraz to, co zawsze interesuje nas najbardziej – zegarki.

Zegarki Karl Lagerfeld – prosto z modowego imperium

Zachęcamy Was do zapoznania się z kolekcjami zegarków zarówno damskich, jak i męskich.

Czasomierze dostępne są w 3 kolekcjach: Klassic, Ikonik i Essentials. Każda z tych kolekcji łączy ponadczasową klasykę z ciekawym charakterem projektów Karla Lagerfelda. W asortymencie marki można odnaleźć modele zarówno proste, klasyczne, bardziej sportowe, jak i te bardziej zabawne.

źródło: www.swiss.com.pl

Dla kogo przeznaczone są zegarki Karl Lagerfeld?

Zegarki Karl Lagerfeld to dobry wybór dla osób interesujących się modą. To nie są czasomierze podążające bezpiecznymi, utartymi szlakami. Marka Karl Lagerfeld wypływa na głębokie wody w branży fashion wytyczając swój własny szlak.

Patrząc na katalog produktów nie trudno oprzeć się wrażeniu, że dominuje tu ulubiona kolorystyka niemieckiego projektanta. Najwięcej jest klasycznej, nieśmiertelnej czerni. Nie brakuje też bieli, srebra, żółtego złota. Te kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Zegarki, w zależności od kolekcji, pasować będą zarówno do klasycznych, eleganckich, jak i bardziej rockowych stylizacji.

Zegarki Karl Lagerfeld – dane techniczne

W kwestii jakości wykonania, użytych materiałów i specyfikacji technicznej zegarki nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle konkurencji. Japońskie mechanizmy kwarcowe, szkła mineralne, okrągłe koperty ze stali szlachetnej, wodoszczelność klasy 30 m – wielu użytkownikom, którzy zegarek traktują zegarek jako dodatek do stylizacji powinno to wystarczyć.

Ile to kosztuje?

Zegarki sygnowane logo Karl Lagerfeld można zakupić w butikach SWISS. Najtańsze modele z paskami wykonanymi ze skóry naturalnej w kolorze czarnym zaczynają się od 490 zł. Najdroższe na bransoletach typu mesh kończą się na 970 zł.

Czytaj dalej: Moda z pazurem – kot w roli głównej 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe przedstawia Karla Lagerfelda na pokazie męskiej kolekcji Diora, w styczniu 2016 r. (Fot. Vittorio Zunino Celotto/Getty Images). Źródło: https://www.vogue.pl/