Odkryj najnowszą kolekcję szwajcarskich, luksusowych zegarków marki Franck Dubarry – Crazy Wheel Gemma. To hołd dla nowoczesnych kobiet, łączący nowoczesne technologie, innowacyjne materiały, kamienie szlachetne oraz wesołe kolory… w sam raz na wiosnę.

Marka Franck Dubarry to połączenie luksusowych zegarków z kreatywnością i innowacjami.

Brand wprowadza nową jakość w zegarmistrzostwie, jakby nie patrzeć, bardzo tradycyjnej branży.

Zegarki Franck Dubarry pełne są nowoczesnych wzorów. Odważne, zaskakujące tarcze zegarków i ich wyjątkowe detale zostały wykonane z najwyższą jakością tradycyjnego zegarmistrzostwa.

Szwajcarska marka luksusowych zegarków – Franck Dubarry przedstawia najnowszą kolekcję dedykowaną kobietom. Crazy Wheel Gemma – bo tak nazywa się nowa linia – łączy świat houte horlogerie z wyrafinowanymi kolorami. Dynamiczne, żywe kolory podkreślają awangardowy design.

Zegarki mają biżuteryjny i luksusowy charakter, z nutką awangardy.

Na kopercie wygrawerowane są tatuaże symbolizujące kulturę Maorysów. To charakterystyczny znak. Nie trzeba mieć tatuażu na ciele, wystarczy na kopercie zegarka.

Tarcza jest szkieletowana i kilkupoziomowa.

Robi wrażenie mnogość szczegółów.

Opracowany i wyprodukowany przez Francka Dubarry’ego wewnętrzny mechanizm 360° wyświetla laserowo wycięty dysk godzinowy na maleńkim latającym moście. Co ciekawe, podczas wskazywania czasu tarcza godzinowa pozostaje pozioma. Serce tych zaskakujących pod względem technicznym zegarków to automatyczny naciąg sprężyny, z 38-godzinną rezerwą chodu.

Franck Dubarry bawi się materiałami, łączy tytan i niebieskie szafiry, brąz i zielone szmaragdy, brąz i różowe szafiry.

Wszystko tutaj lśni, błyszczy, a pierścienie są ozdobione kamieniami szlachetnymi w szlifie bagietkowym.

Ten rodzaj szlifu (szlif baquette) w jubilerstwie charakteryzuje się dużą powierzchnią (taflą) w kształcie prostokąta. Jest to bardzo popularny szlif dla kamieni szlachetnych o intensywnej barwie, np. dla niebieskich szafirów. Stosuje się go po to, by jeszcze bardziej uwydatnić kolor kamieni.

Do pierścieni kolorystycznie dobrany jest pasek. Pasek wykonany jest z wygodnej, naturalnej gumy/kauczuku i posiada składaną klamerkę, wykonaną z tytanu, z logo marki.

Uwagę zwraca również dekiel – wygrawerowano człowieka z głowa, rozłożonymi nogami i rękami. Wyraża to relację człowieka z czasem. Dla projektanta Francka Dubarry’ego reprezentuje on cyfrowego człowieka, który zarządza swoim czasem dzięki technologii.

Co powiecie, moje drogie Panie, na tak luksusową propozycję?

Agata Molka

Franck Dubarry kolekcja Crazy Wheel Gemma – specyfikacja techniczna:

Marka: Franck Dubarry

Kolekcja: Crazy Wheel Gemma

Mechanizm: mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny, z własnej manufaktury Franck Dubarry SA, 33 kamienie łożyskujące, rezerwa chodu wynosząca 38 godzin

Koperta: 43 mm x 50 mm, w modelu niebieskim – tytan i ryciny maoryskie, w modelach różowym i zielonym – brąz i ryciny maoryskie

Pierścień: w modelu niebieskim – pierścień z tytanu + niebieskie szafiry w szlifie bagietkowym (szlif baquette), w modelach różowym i zielonym – pierścień z brązu + szafiry różowe lub zielone szmaragdy również w szlifie bagietkowym (szlif baquette)

Tarcza: 5 stopniowa tarcza, tarcza godzinowa wycięta laserowo, wskazówki pokryte masą luminescencyjną świecącą w ciemności

Pasek: guma/ kauczuk naturalny

Szkiełko: szafirowe

Wodoodporność: 100 m