Święta to wyjątkowy czas spotkań z najbliższymi – w gronie rodziny i przyjaciół. Zanim jednak zasiądziemy przy świątecznym stole, czeka nas wiele przygotowań. Jak co roku, poza szykowaniem wspaniałych potraw, ubieraniem choinki i dekorowaniem domu, stajemy przed wyborem gwiazdkowych prezentów.

Postanowiliśmy wyjść na przeciw naszym czytelnikom i przygotować Świąteczne zestawienie propozycji na zegarkowe prezenty dla kobiet i mężczyzn.

Zegarkowe inspiracje podzieliliśmy na kategorie cenowe dla Niej i dla Niego. W każdej z kategorii zaproponowaliśmy trzy modele – do wyboru do koloru!

DLA NIEJ do 300 zł

LORUS Damski Fashion RG213MX9

Model kwarcowy, zaprojektowany w stylu klasycznym. Stalową kopertę o średnicy 30 mm uzupełnia elegancka pleciona bransoleta. Zegarek ten jest wodoszczelny do 50 m.

Swatch SUNBLUSH GE242C

Model kwarcowy, koperta o średnicy 34 mm wykonana jest z plastiku. Całości dopełnia połyskujący złotym kolorem silikonowy pasek. Wodoszczelność: 30 m.

Timex TW2R27700

Model kwarcowy, stalowej kopercie o średnicy 36 mm oraz w złotym kolorze, towarzyszy szary, skórzany pasek, a całości dopełnia szkło mineralne. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO do 300 zł

Lorus RH923HX9

Model kwarcowy na skórzanym brązowym pasku. Koperta o średnicy 45 mm wykonana jest ze stali. Czarna tarcza dodaje sportowego charakteru. Wodoszczelność do 100 m.

Timex TX TW2P87200

Model kwarcowy ze stalową kopertą o średnicy 41 mm w kolorze grafitowym. Sportowe wykończenie tego zegarka zapewnia pasek wykonany z tworzywa sztucznego. Wodoszczelność 50 m.

Swatch Original Gent – Sir Blue GN718

Model kwarcowy, cały otrzymany w niebieskiej tonacji. Koperta o średnicy 34 mm wykonana jest z plastiku. Zegarek wyposażony jest w pasek z tworzywa sztucznego oraz akrylowe szkło. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEJ do 500 zł

Casio Retro LTP-E140R -9AEF

Model kwarcowy, okrągła koperta o średnicy 38 mm wykonana jest ze stali szlachetnej o właściwościach antyalergicznych. Uzupełnieniem koperty jest klasyczna pleciona bransoleta w typie mesh, a całość utrzymana jest w tonacji różowo – brązowego złota. Zegarek wyposażony jest w szkło mineralne, a jego wodoszczelność wynosi 30 m.

Cluse La Bohème Rose Gold White/Grey

Model kwarcowy o wykończeniu w charakterze klasycznej prostoty. Białą tarczę uzupełnia metalowa koperta w kolorze różowego złota, o średnicy 38 mm oraz szary skórzany pasek. Wodoszczelność 30 m.

Fossil Boyfriend 232 148

Model kwarcowy na skórzanym beżowym pasku. Koperta o średnicy 38 mm wykonana jest ze stali. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO do 500 zł

Casio Edifice EFV-540D -1A9VUEF

Model kwarcowy, w całości wykonany ze stali szlachetnej. Koperta ma średnicę 44 mm, a szkło mineralne zabezpiecza czarną tarczę przed zarysowaniami. Zegarek wyposażony jest w funkcje datownika, stopera oraz chronografu. Wodoszczelność 100 m.

Tommy Hilfiger 241 782

Model kwarcowy z kopertą o średnicy 42 mm, wykonaną z tworzywa sztucznego. Czarną kopertę i tarczę uzupełnia skórzany pasek w kolorze ciemnego brązu. Wodoszczelność 50 m.

Bering BE 11139-404

Model kwarcowy, którego stalową kopertę w kolorze srebrnym, o średnicy 39 mm uzupełnia elegancki skórzany czarny pasek. Całości dopełnia wysoce odporne na zarysowania szafirowe szkło. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEJ do 1000 zł

Ted Baker London Elana TE15198003

Model kwarcowy o minimalistycznym charakterze. Stalowa koperta w kolorze złotym o średnicy 30 mm stanowi bardzo stylowe połączenie z białym skórzanym paskiem. Drobną sylwetkę zegarka dopełnia kokardka (znak rozpoznawczy marki Ted Baker London), umieszczona na pasku poniżej godziny szóstej. Wodoszczelność 50 m.

Daniel Wellington Classic Petite 28mm Melrose

Model kwarcowy w kolorze czarno – złotym. Koperta o średnicy 28 mm oraz bransoleta typu mesh są w kolorze różowego złota. Minimalistyczna tarcza utrzymana jest w ciemnej kolorystyce. Wodoszczelność 30 m.

Calvin Klein K3M221Y3

Model kwarcowy, którego koperta o średnicy 35 mm oraz bransoleta typu mesh, wykonane są ze stali. Zegarek jest koloru srebrnego, z tarczą w kolorze antracytu. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO do 1000 zł

Fossil Neutra Chrono FS-5381

Model kwarcowy z funkcją stopera. Koperta o średnicy 44 mm wykonana jest ze stali szlachetnej i wykończona Rose Gold PVD. Całości dopełnia skórzany czarny pasek oraz szkło mineralne. Wodoszczelność 50 m.

Swatch GOLDEN YACHT YOG409

Model kwarcowy, którego stalowa koperta w kolorze złotym ma średnicę 47 mm. Zegarek wyposażony jest w granatowy skórzany pasek. Wodoszczelność 30 m.

Citizen BM7360-82E

Model z mechanizmem Eco-Drive (zasilanym energią pozyskaną ze światła), którego tytanowa koperta ma średnicę 41 mm. Ciemną tarczę chroni szafirowe szkło. Zegarek wyposażony jest w tytanową bransoletę. Wodoszczelność 100 m.

 

DLA NIEJ do 1500 zł

Balticus Gwiezdny Pył BT-GP-LD

Model kwarcowy od polskiego producenta. Zegarek ten wyróżnia się na tyle innych czasomierzy wyjątkowym cyferblatem z awenturynu niebieskiego, który wygląda jak gwieździste niebo. Koperta o średnicy 37 mm i bransoleta wykonane są z wysokiej jakości stali. Wodoszczelność 200 m.

Michael Kors MK 3794

Model kwarcowy, ze stalową kopertą o średnicy 37 mm oraz wyposażony w stalową bransoletę. Zarówno koperta, jak i bransoleta są w kolorze złotym. Czarną tarczę zdobi wzór gwiazdek wysadzanych cyrkoniami. Wodoszczelność 50 m.

Swarovski ZEG-SWA-5295326

Model kwarcowy, którego koperta w kolorze złotym, o średnicy 36 mm wykonana jest ze stali. Srebrzystą tarczę ochrania szkło przechodzące w pierścień, a cały ten jednolity element wykonany jest z szafirowego kryształu. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO do 1500 zł

Casio G-Shock Premium Style GST-W310 -1AER

Model kwarcowy z systemami Tough Solar (zasilanie energią słoneczną) oraz Waveceptor (sterowanie falami radiowymi). Koperta o średnicy 49 mm wykonana jest w wysokiej jakości stali oraz tworzywa. Zegarek wyposażono w czarny pasek z tworzywa sztucznego. Analogowo-cyfrowy cyferblat posiada podświetlenie Full-auto Led (automatyczne podświetlenie w trudnych warunkach) oraz neobrite (fluorescencyjne wskazówki). Ponadto zegarek wyposażony jest w następujące funkcje: czas światowy, stoper i timer, 5 alarmów dziennych oraz automatyczny kalendarz. Wodoszczelność 200 m.

Diesel 245 058

Model kwarcowy o sportowym charakterze. Koperta oraz pasek w kolorze grafitowym wykonane są ze stali. Średnica koperty to 51 mm, więc czasomierz ten jest wyjątkowo duży. Wodoszczelność 100 m.

Maserati MA R8871625002

Model kwarcowy w klasycznym wydaniu. Stalowej kopercie o średnicy 42 mm towarzyszy skórzany pasek w kolorze czarnym, który jest spójny z tarczą ozdobioną logo trójzębu. Wodoszczelność 50 m.

 

DLA NIEJ do 2000 zł

Seiko Presage SSA811J1

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym. Koperta o średnicy 35 mm oraz bransoleta z pełnych ogniw zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej. Tarczę ozdobioną kryształkami Swarovskiego oraz oknem, przez które widać mechanizm (open-heart), chroni szkło szafirowe. Ponadto na tarczy znajduje się również datownik wskazujący dzień miesiąca oraz dzień tygodnia. Wodoszczelność 100 m.

Certina C033.251.22.031.00

Model kwarcowy z serii DS. ( z podwójnym zabezpieczeniem mechanizmu). Koperta o średnicy 30 mm oraz bransoleta wykonane są ze stali szlachetnej pokrytej powłoką PVD. Całości dopełnia szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność 100 m.

Movado Museum 0606503

Model kwarcowy, którego oryginalny design tworzy klasyczna koperta, w środku której umieszczono tarczę ozdobioną jedynie pojedynczym znacznikiem na godzinie 12 (element charakterystyczny dla marki Movado). Całość uzupełnia czarny skórzany pasek oraz szafirowe szkło odporne na zarysowania. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO do 2000 zł

Victorinox Swiss Army VX 241603

Model kwarcowy z kopertą wykonaną ze stali szlachetnej, o średnicy 43 mm. Zegarek utrzymany jest w kolorystyce granatowej. Kopertę uzupełnia kauczukowy pasek, a całości dopełnia szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną Wodoszczelność 100 m.

Atlantic Worldmaster 55460.42.26

Model kwarcowy, który został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na korozje i uszkodzenia. Kopercie o średnicy 44 mm towarzyszy wysokiej jakości skórzany pasek. Tarczę z chronografem oraz datownikiem ochrania szkło szafirowe odporne na zarysowania. Wodoszczelność 100 m.

Festina Chrono Bike 16973/1

Model kwarcowy ze stoperem, datownikiem wskazującym dzień miesiąca oraz wskazaniem czasu w trybie 24h. Kopertę o średnicy 44 mm wykonano ze stali nierdzewnej pokrytej grantowym PVD i osadzono w niej odporne na zarysowania szkło szafirowe. Całości dopełnia granatowa bransoleta z oryginalnym wzorem. Wodoszczelność 100 m.

 

DLA NIEJ 2000 zł – 3000 zł

Bulova Diamond Chronograph 98W215

Model kwarcowy którego koperta o średnicy 30 mm oraz bransoleta zostały wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej z elementami PVD w kolorze Rose Gold. Zegarek wyposażony jest w 50 minutowy stoper oraz datownik wskazujący dzień miesiąca. Tarczę zdobią diamenty, a całości dopełnia szafirowe szkło. Wodoszczelność 30 m.

Tissot Le Locle T41.6.423.96

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym. Okrągła koperta o średnicy 39 mm wykonana jest ze stali szlachetnej, złocona żółtym złotem i tworzy harmonijne połączenie z tarczą z ciemnej masy perłowej zdobionej diamentami. W sercu zegarka umieszczono dokładny mechanizm automatyczny z funkcją daty. Wodoszczelność 30 m.

Junghans Max Bill Lady 047/4356.44

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym. Stalową kopertę o średnicy 32,7 mm uzupełnia stalowa bransoleta typu mesh. Tarczę w kolorze szarym chroni szkło wypukłe z pleksi SICRALAN UV. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO 2000 zł – 3000 zł

Bulova Curv 97A124

Model kwarcowy, pierwszy na świecie chronograf z profilowanym mechanizmem w wysokowydajnej technologii kwarcowej z częstotliwością wibracji na poziomie 262 KHz. Koperta stalowa o średnicy 45 mm, pokryta jest PVD w odcieniu różowego złota. Tarczę zabezpiecza profilowane szkło szafirowe. Kopertę połączono ze skórzanym paskiem w kolorze ciemnego brązu, wykonanym ze skóry aligatora. Wodoszczelność 30 m.

Frederique Constant FC 245SA5S6

Model kwarcowy, którego koperta o średnicy 39 mm wykonana jest ze stali szlachetnej. Białą tarczę w klasycznym i minimalistycznym stylu zabezpiecza szafirowe szkło. Całość elegancko komponuje się ze skórzanym paskiem w kolorze czarnym. Wodoszczelność 30 m.

Balticus BT-CP-AND

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym. Ten model wyróżnia się wyjątkowym cyferblatem z awenturynu niebieskiego. Koperta o średnicy 42 mm i bransoleta, którą łatwo można wymienić na skórzany pasek, są wykonane z wysokiej jakości stali. Całości dopełnia odporne na zarysowania szafirowe szkło pokryte podwójną powłoką antyrefleksyjną. Zakręcana koronka i szczelna koperta gwarantują wodoszczelność 200 m.

 

DLA NIEJ powyżej 3000 zł

Gucci GC YA126451

Model kwarcowy na eleganckim skórzanym pasku w kolorze ciemnego brązu. Stalowa koperta o średnicy 38 mm tworzy harmonijne połączenie z oryginalną wyszywaną tarczą z motywem pszczoły. Całość utrzymana jest w kolorystyce charakterystycznej dla marki Gucci. Tarczę zabezpiecza szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Wodoszczelność 50 m.

Longines L2.128.4.57.6

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym. Koperta o średnicy 25 mm oraz bransoleta tego szwajcarskiego zegarka wykonane są ze stali. Ciemną tarczę ozdobioną 12 naturalnymi brylantami o masie 0,35 ct chroni najwyższej klasy szafirowe szkło. Wodoszczelność 30 m.

Omega De Ville O 424.10.33.20.52.001

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym OMEGA Co-Axial Chronometer Calibre 2500. Stalowa koperta ma średnicę 32,7 mm, opalizującą tarczę zdobią 4 diamenty umieszczone zamiast indeksów. Zegarek wyposażony jest stalową bransoletę o eleganckim wykończeniu, a tarczę chroni szafirowe szkło z powłoką z antyrefleksem. Wodoszczelność 30 m.

 

DLA NIEGO powyżej 3000 zł

Seiko ASTRON SSE055J1

Model kwarcowy, z wbudowanym systemem GPS, dzięki któremu łączy się z czterema lub więcej satelitami okrążającymi Ziemię i automatycznie odbiera sygnał czasu. Inteligentny mechanizm rozpoznaje 40 stref czasowych i automatycznie ustawia zegarek do strefy, w której się znajduje. Technologia Solar zapewnia zasilanie energią światła. Koperta o średnicy 45 mm wykonana jest ze stali. Zegarek wyposażony jest w silikonowy pasek oraz w następujące funkcje: wieczny kalendarz, podwójny czas, DST – czas letni, wskaźnik rezerwy chodu, tryb samolotowy oraz wskaźnik odbioru sygnału z satelitów. Ciemną tarczę chroni szafirowe szkło. Wodoszczelność 100 m.

Junghans Max Bill Chronoscope 027/4601.00

Model wyposażony w mechanizm z naciągiem automatycznym ETA Valjoux 7750 (J880.2). Stalowa koperta o średnicy 40 mm i minimalistyczna ciemna tarcza dobrze komponują się z eleganckim, czarnym, skórzanym paskiem. Tarczę zabezpiecza twarde szkło pleksiglass, profilowane, z powłoką SICRALAN. Dodatkowe funkcje to stoper oraz okno daty ze wskazaniem dnia miesiąca. Wodoszczelność 30 m.

Tag Heuer WAY101A.BA0746

Model kwarcowy, który wyróżnia się wodoszczelnością na poziomie 300 m. Koperta ze stali szlachetnej ma średnicę 43 mm. Czarna tarcza oraz pierścień harmonijnie komponują się ze stalową bransoletą w sportowym stylu. Tarczę chroni szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Model Aquaracer 500 m to uświetnienie współpracy TAG Heuera i Oracle Team podczas zawodów żeglarskich America-s Cup.

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą ze stron producentów i dystrybutorów marek