Piłka nożna to najpopularniejszy sport zespołowy na świecie. Niezależnie czy dany mecz piłkarski rozgrywany jest na poziomie kraju czy na arenie międzynarodowej, cieszy się dużą popularnością. Warto także zauważyć, że świat sportu i zegarków przenika się i wzajemnie uzupełnia. Producenci zegarków są bardzo często powiązani z większymi imprezami sportowymi czy to jako sponsorzy czy jako oficjalni chronometrażyści. Nie dziwi więc fakt, że marki zegarkowe często decydują się na wybór gwiazd sportu na swoich ambasadorów. Szwajcarska marka CVSTOS ostatnio zaprezentowała aż dwie nowe twarze: reprezentanta Szwajcarii – Breel’a Embolo oraz legendę z Brazylii – CAFU. Każdemu z nich poświęcono jeden limitowany zegarek.

CVSTOS – te zegarki wychodzą poza klasyczne ramy

Wielu zegarkowych producentów trzyma się w miarę klasycznego, bezpiecznego wzornictwa. Oczywiście, modele można podzielić na bardziej sportowe czy eleganckie, design mniej lub bardziej odważny, ale rzadko wychodzi on poza ramy. Niektóre marki tworzą zegarki zupełnie inne, odważne, niestandardowe. Do tego typu producentów możemy zaliczyć markę CVSTOS. Została założona w 2005 roku i od samego początku produkuje pionierski styl. Sama nazwa wywodzi się z łacińskiego słowa „custos”, które oznacza „opiekuna”.

CVSTOS Breel Embolo Limited Edition

Pierwszym z nowych ambasadorów marki CVSTOS jest Breel Embolo – szwajcarski napastnik i od niedawna członek drużyny AS Monaco. Wybór tego zawodnika jako twarzy marki nie jest przypadkowy. Embolo nie jest tylko fanem marki, ale i przyjacielem jej założyciela, Sassounem Sirmakesem. Pomysł współpracy narodził się w ubiegłym roku, kiedy to Breel Embolo pojawił się w Genewie na wystawie zegarków CVSTOS. Od tamtej pory zafascynowała go kolekcja Metropolitan co spowodowało, że stał się on pierwszym ambasadorem w historii marki ze spersonalizowanym zegarkiem Metropolitan.

Zegarek charakteryzuje się transparentną kopertą wykonaną ze szkła szafirowego, co w połączeniu ze szkieletowaną tarczą robi piorunujące wrażenie. Koperta ma charakterystyczny beczkowaty kształt i spore wymiary 51 mm x 42 mm. Na godz. 3.00 znajduje się koronka. Tarczę chroni szkło szafirowe z podwójną powłoką antyrefleksyjną. Na tarczy widzimy indeksy wypełnione masą Super Luminowa. Podziałka minutowa wokół tarczy jest na czerwonym tle. W tym samym kolorze są elementy mechanizmu widoczne od frontu zegarka. Na godz. 6.00 znajduje się mały pierścień z charakterystyczną trójramienną wskazówką. Na wysokości godz. 6.00 widzimy też okienko wskazania dnia miesiąca. Proste wskazówki są perforowane i wypełnione Super Luminową.

Przez dekiel możemy oglądać manufakturowy mechanizm CVSTOS CVS410 SQLT z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Główną atrakcją tego mechanizmu jest wahnik, również szkieletowany i sygnowany grawerem z nazwą marki oraz kolekcji. Dodatkowo na jego środku znajduje wygrawerowany, indywidualny kod QR.

Zegarek jest dostępny z jednym z dwóch pasków: ręcznie szytym, skórzanym paskiem ze skóry aligatora w kolorze czerwonym lub gumowym paskiem w czerwonym kolorze z tytanową klamrą.

Zegarek poświęcony Embolo jest limitowany do 52 sztuk na cały świat. Jest to odniesienie do 26 kantonów Szwajcarii (2 x 26). W połączeniu z czerwoną kolorystyką zegarka nawiązującą do flagi Szwajcarii i które to kolory symbolizują siłę, wytrwałość i pasję otrzymujemy czasomierz na wskroś Szwajcarski łączący wartości ważne zarówno dla marki, jak i dla piłkarza.

CVSTOS CAFU Limited Edition. Zegarek stworzony w hołdzie dla brazylijskiego piłkarza, rekordzisty kraju pod względem występów w reprezentacji narodowej

Drugim z ambasadorów jest prawdziwa legenda międzynarodowej piłki nożnej.

CAFU (właśc. Marcos Evangelista de Morais) jest brazylijskim zawodnikiem, który zasłynął największą liczbą występów na arenie międzynarodowej w historii. Dzięki 142. występom (z czego 21 to mecze na mistrzostwach świata) zdobył ponad 20 trofeów. W latach 1994-2002 CAFU jest jedynym zawodnikiem, który grał w trzech kolejnych edycjach mistrzostw świata, gdzie był też kapitanem drużyny Brazylii która piąty raz zdobyła tytuł mistrza świata.

Dzięki osiągnięciom zyskał opinię jednego z najlepszych obrońców młodego pokolenia, a teraz z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze 2022 został Międzynarodowym Ambasadorem Dziedzictwa tej imprezy. Ostatnim elementem sprawiającym, że CAFU jest idealnym ambasadorem marki CVSTOS jest jego fascynacja nietuzinkowymi czasomierzami co doskonale odzwierciedla charakter tej marki.

Zegarek Metropolitan poświęcony brazylijskiej legendzie pod względem specyfikacji technicznej jest identyczny. Tutaj również mamy do czynienia z transparentną kopertą wykonaną ze szkła szafirowego oraz szkieletową tarczą. Różnica pojawia się w kolorystyce. W tym modelu kolorystyka jest niebieska. Nowoczesna stylistyka oddaje energiczny i fascynującą osobowość CAFU oraz sprawia, że mamy do czynienia z ulubionym zegarkiem jednego z największych fanów marki.

Zegarek został zaprojektowany na niebieskim pasku. W zależności od naszego wyboru jest on wykonany z ręcznie szytej skóry aligatora lub z wysokiej jakości gumy z tytanową klamrą. Model poświęcony CAFU jest limitowany do 50 sztuk na cały świat.

W hołdzie piłce nożnej

Marka CVSTOS nie mogła znaleźć lepszego momentu na prezentację najnowszych ambasadorów. Zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze są idealną okazją na tego typu prezentacje. Ambasadorzy reprezentują dwa pokolenia światowej klasy piłkarzy których łączy nie tylko miłość do sportu, ale i do zegarków. Szwajcarska marka CVSTOS w swoich projektach wspaniale pokazuje jak łączyć nowoczesny design z tradycyjnym zegarmistrzostwem.

CVSTOS Tribute to football – dostępność i cena

Zegarki poświęcone Embolo i CAFU zachwycają niezwykłym wzornictwem, unikatowym designem i nawiązaniem do świata piłki nożnej. Te mocno limitowane zegarki wyceniono na kwotę 45 400 USD (ok. 213 000 PLN). Zegarki CVSTOS dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki.

Mateusz Pycia