SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie) jest jednym z najważniejszych wydarzeń w zegarkowym świecie. Co roku do Genewy zjeżdżają się miłośnicy zegarków z całego świata, by podziwiać nowości topowych zegarkowych brandów. SIHH to wyjątkowo prestiżowa impreza, której organizacja zapiera dech już od 27 lat.

Wśród wystawców możemy podziwiać takie marki jak A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Girard Perregaux, Greubel Forsey, IWC, Jaeger LeCoultre, Montblanc, Officine Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin czy też Van Cleef & Arpels.

 

Źródło: https://sihh.org/edition-2018/

Tegoroczna edycja jak co roku obfitowała w imponujące kolekcje i czarowała nowościami. W najbliższych dniach na naszym portalu poświęcimy uwagę najciekawszym propozycjom z punktu widzenia zegarków i mody.

Dziś zaprezentuję nową odsłonę kolekcji Extremely Lady marki Piaget, której międzynarodowymi Ambasadorami są Jessica Chastain oraz Ryan Reynolds.

Piaget Extremely Lady to kolekcja o charakterystycznym połączeniu złotego dzieła i uwodzicielską, owalną tarczą, która nawiązuje do lat 60. XX wieku, czyli okresu całkowitego wyzwolenia, gdy tradycje zostały odwrócone do góry nogami.

Urzekające projekty, nieoczekiwane tekstury i żywe kontrasty kolorów sprawiły, że zegarki Piaget stały się sercem bezprecedensowej rewolucji w stylu, przez przekształcenie ich w wymyślne dzieła sztuki.

Kolekcja zegarków Extremely Lady zachowuje cały swój blask dzięki niekonwencjonalnej, owalnej kamiennej tarczy i wyszukanej złotej bransolecie. Marka wprowadza właśnie sześć nowych wersji Extremely Lady, które są równie śmiałe i eleganckie jak wtedy, gdy po raz pierwszy pojawiły się na nadgarstkach najbardziej odważnych znawców mody.

Zegarek Extremely Lady z roku 1962

Odwołując się do trzech złotych projektów ze swojego dziedzictwa, Piaget uhonorował bogatą tradycję złotnictwa poprzez przekształcanie cennego złota w okazałe tekstury.

Piękne tekstury futra, mrozu czy też drewna zostały wprowadzone na nowe bransolety w szlachetnym różowym i białym złocie. Marka Piaget w swoich pracowniach wykorzystuje rzadkie złoto niezbędne do tworzenia tak skomplikowanych projektów, tym samym zapewniając, że te umiejętności zostaną przekazane następnym pokoleniom rzemieślników.

 

W świecie Piaget inspiracja często pochodzi z otaczającego środowiska, a długą tradycją jest przekształcanie naturalnych elementów w iskrzące zdobienia. Bujne lasy wokół la Côte-aux-Fées zainspirowały złotą, grawerowaną bransoletę, przypominającą drewno, a zimowe krajobrazy zainspirowały mroźny wzór. Nawet futro, które w tych okolicach pojawia się podczas mroźnych zimowych miesięcy, zostało odwzorowane na złotej bransolecie.

Nowa odsłona kolekcji Extremely Lady to sześć zegarków, wśród których znajdują się po 2 wersje z danym wzorem na bransolecie (futro, drewno, mróz), w tym jeden w żółtym złocie a drugi w różowym złocie. Każdy zegarek wyposażony jest w kwarcowy mechanizm Piaget 56P.

Wersja G0A43210 wykonana jest z 18-karatowego różowego złota. Białą tarczę wykonaną z masy perłowej otacza pierścień wysadzany 24 diamentami (około 1.46 cts). Bransoletę wykonaną z różowego złota zdobi wzór odzwierciedlający zwierzęce futro.

Futrzana faktura zdobi również bransoletę wersji G0A43208, która wykonana jest z 18-karatowego białego złota. Tarczę wykonaną z naturalnego kamienia lapis lazuli, również otaczają 24 diamenty zdobiące pierścień.

Wersje GA43209 oraz GA43207 zdobią wzory imitujące drewno. GA43209 wykonany jest z 18-karatowego różowego złota, którego tarcza wykonana jest z rubinu. GA43207 wykonany jest z białego złota, a jego tarcza wykonana jest z kamienia o nazwie opal. Obie wersje kolorystyczne zdobią 24 diamenty otaczające piękne tarcze wykonane z rubinów i opali.

Dwa ostatnie zegarki to wersje, w których zastosowano wzór mrozu. G0A43206 to czasomierz, który odzwierciedla efemeryczne piękno mrozu. Bransoleta wykonana z białego złota pięknie komponuje się z diamentami wokół tarczy oraz tarczą wykonaną z masy perłowej w kolorze białym. Różowo-złota wersja tego wzoru również pięknie się prezentuje i przywodzi na myśl poranne mrozy skąpane w słonecznym blasku. Dodatkowo tarcza tej wersji wykonana jest z turkusu, co jeszcze bardziej podkreśla jej oryginalny wygląd. Obie wersje zdobią również otaczające tarczę 24 diamenty.

Elegancka i charyzmatyczna kolekcja Piaget Extremely Lady w nowej odsłonie nabrała jeszcze większego blasku. Nowe wariacje zegarków są symbolem wolności oraz dążenia do odkrywania nowych kształtów, tekstur i kolorów w poszukiwaniu piękna.

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z oficjalnych materiałów prasowych marki Piaget