W tym roku do damskiej kolekcji Rendez-Vous marki Jaeger-LeCoultre dołączają cztery nowe modele, których wspólnym motywem jest kolor midnight blue. Mieszanina tajemniczości, elegancji i głębokiego błękitu nocy w efekcie na nadgarstku prezentuje się niezwykle oryginalnie. Tarcze, paski, indeksy, wskazówki i wskaźniki dzień/noc modeli Rendez-Vous skąpane są w majestatycznej aurze koloru niebieskiego.

Marka Jaeger-LeCoultre

Marka Jaeger-LeCoultre powstała w La Vallée de Joux w szwajcarskich górach w 1833 roku.
Od pierwszego dnia każdy zegarek, od mechanizmu do koperty jest zaprojektowany i w całości wykonany przez mistrzów zegarmistrzowskich marki Jaeger-LeCoultre, co niewątpliwie wymaga inwencji, determinacji oraz ciężkiej pracy.

Podczas tegorocznej edycji SIHH marka Jaeger-LeCoultre zaprezentowała cztery nowe wersje damskich zegarków z kolekcji Rendez-Vous. Spośród czterech nowych wersji zegarków z kolekcji Rendez-Vous, trzy wyposażone są we wskazania dzień/noc.

Czwarty model wyposażony jest w jedną z najtrudniejszych do stworzenia komplikacji zegarkowych mechanizmów – Tourbillon.

Rendez-Vous Night & Day Small oraz Rendez-Vous Night & Day Medium

Te dwa modele to ta sama wersja kolorystyczna zegarka o dwóch średnicach koperty ze stali nierdzewnej – mały o średnicy 29 mm oraz średni o średnicy 34 mm. Czasomierze Rendez-Vous Night & Day Small oraz Medium stanowią wspaniałą oprawę niezwykle delikatnej komplikacji wskaźnika dzień/noc.

Kobiecy i kontrastowy

Zegarki Rendez-Vous Night & Day Small oraz Medium to figlarny kontrast między niebieską tarczą a olśniewającym pierścieniem zdobionym diamentami. Oprawa z szafirowego kryształu odsłania część mechanizmu, co nadaje zegarkom szczypty wyrafinowania.

Czytelny i delikatny

Łatwo czytelne srebrne cyfry na tarczy zegarków Rendez-Vous Night & Day Small oraz Medium delikatnie wyróżniają się na tle niebieskiej tarczy w odcieniu midnight blue.

Elegancki i klasyczny

Zegarek Rendez-Vous Night & Day wyposażony jest w pasek ze skóry aligatora w kolorze ciemnoniebieskim z eleganckimi przeszyciami. Ponadto zegarki te wyposażone są w łatwy sposób wymiany paska, co umożliwia jego częstą zmianę w zależności od potrzeb oraz preferencji. Na stronie marki dostępne są różne wersje kolorystyczne pasków dopasowanych do konkretnych wersji czasomierzy.

Jaeger-LeCoultre 967A (wersja mała): mechanizm z automatycznym naciągiem zawiera 203 części i 42-godzinną rezerwę chodu.
Jaeger-LeCoultre 898A / 1 (wersja średnia): mechanizm z automatycznym naciągiem zawiera 204 części i 40-godzinną rezerwę chodu.
Numer referencyjny Q3468480 (wersja mała) i Q3448480 (wersja średnia)

Rendez-Vous Night & Day

Wysublimowany zegarek Rendez-Vous Night & Day z kopertą o średnicy 34 mm wykonaną ze stali nierdzewnej podkreśla kobiecość w dzień i w nocy. Jego klasyczny wygląd jest pełen szczegółów, które tylko czekają na ich odkrycie.

Wyrafinowana tarcza

Tarcza zegarka Rendez-Vous Night & Day przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię delikatnymi wykończeniami. Technika zdobienia tarczy Guilloché imituje jedwab, tworząc efekt materiałowego tła, na którym cyfrywykonują subtelny taniec. Ponadto widoczne są także eleganckie wskazówki w kolorze niebieskim, które delikatnie kontrastują z jasną tarczą. Kopertę zdobi pierścień, który olśniewa blaskiem diamentów.

Słońce i księżyc

Zegarki Night & Day wyposażone są we wskazanie dnia i nocy. Na tarczy powyżej godziny szóstej widoczne są wizerunki słońca i księżyca, które na zmianę wskazują porę dnia.

Jaeger-LeCoultre 898/1: mechanizm z automatycznym naciągiem zawiera 204 części i 40-godzinną rezerwę chodu. Numer referencyjny Q3448410

Rendez-Vous Tourbillon

Zegarek Rendez-Vous Tourbillon wykonany jest z białego złota i łączy w sobie wiedzę oraz umiejętności zegarmistrzowskie Jaeger-LeCoultre. Jego wykończenie oraz mechanizm zdobią nadgarstek niczym w niezwykłym spektaklu.

Na godzinie szóstej fascynująca tarcza w kolorze midnight blue zegarka Rendez-Vous Tourbillon odsłania jeden z najbardziej wyrafinowanych zegarmistrzowskich komplikacji mechanizmów: tourbillon. To genialne rozwiązanie eliminuje negatywny wpływ grawitacji na mechanizm zegarka w dowolnej pozycji, tym samym gwarantując dokładność zegarka.

Idealne proporcje

Tarcza w kolorze midnight blue jest otoczona pierścieniem, który zdobią diamenty o szlifie brylantowym. Ponadto na tarczy widoczne są także dwa mniejsze pierścienie diamentów – jeden wokół środka tarczy, będący mniejszym odbiciem głównego pierścienia oraz drugi, który tworzy olśniewającą ramkę dla tourbillonu.

Mistrzowscy jubilerzy marki Jaeger-LeCoultre stworzyli wyjątkowy klejnot – połyskujące diamenty w połączeniu z białym złotem, tarczą w kolorze midnight blue oraz niebieskim paskiem ze skóry aligatora tworzą wyszukane i niezwykle eleganckie połączenie.

Jaeger-LeCoultre mechanizm 978: mechanizm z automatycznym naciągiem zawiera 302 części i 45-godzinną rezerwę chodu. Numer referencyjny Q3413480

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych marki Jaeger-LeCoultre