Moda, niczym kobieta, zmienną jest… Jedne trendy przychodzą, drugie niezauważone odchodzą.

A co będzie modne w Nowym Roku?

Najgorętsze trendy 2020 to m.in. ekologia, mocne kolory, w tym classic blue, sportowy styl, wzory i kroje vintage.

Zielony trend: moda na ekologię

Rok 2020 ma być przełomowy jeśli chodzi o ekologię. Ten trend był już zauważalny w ubiegłych latach, ale zdaje się, że w tym roku będzie jeszcze mocniej widoczny. Wysoce prawdopodobne, że w kolejnych latach trend na modę przyjazną środowisku będzie dla branży fashion wręcz obowiązkowy.

Dzisiaj dużo mówi się o byciu eko, zero waste, segregowaniu śmieci oraz zmianach klimatycznych itd. Branża fashion również ma w tym swój mniejszy lub większy udział.

Warto podkreślić, że coraz więcej producentów zwraca uwagę nie na krój czy kolor, ale na rodzaj materiału. Na popularności zyskuje len, wełna, bawełna, a nawet tkaniny z konopi.

„Zielone ubrania” z pewnością będą w modzie.

Źródło: vogue.pl

Kolorowy trend: neon ma moc!

Neonowe kolory to żywy trend już od kilku sezonów, zwłaszcza wiosną i latem. W Nowym 2020 Roku nadal będzie aktualny, ale w lekko zmodyfikowanej formie. Teraz neony powrócą w połączeniu z innymi kolorami. Tak, jesteśmy za tym, by wiosna była właśnie taka jaskrawa! Kochamy kolory!

Źródło: www.claudia.pl

Źródło: almanaquedamulher.com

Classic Blue – kolor roku 2020 wg Instytutu Pantone

Skoro jesteśmy przy kolorach.

Czy wiecie jaki kolor będzie najmodniejszy według Instytutu Pantone?

To właśnie Classic Blue będzie rządził w modzie, beauty i wnętrzach w 2020 roku.

Dokładnie jest to odcień „Pantone 19-4052 Classic Blue”, który zdaniem ekspertów „wprowadza ciszę i spokój”. Jest to bardzo elegancki odcień niebieskiego, trwały, mocno nasycony, zdecydowany kolor, przypominający rozgwieżdżone niebo. Dla wielu wybór tego koloru może być zaskoczeniem, zwłaszcza, że w 2019 królował pastelowy Living Coral.

Fot. Getty Images, źródło: www.kobieta.pl

Źródło: www.weddingdream.com

 Trend na wygodę

W Nowym 2020 Roku ma być wygodnie, sportowo, a przede wszystkim komfortowo.

Comfy wear, bo tak się nazywa ten trend przechodzi z sezonu na sezon. Stonowana, ciepła paleta barw, dużo bieli, beżu, jasnej szarości, delikatnych pasteli, w tym różu i mięty.

Miękkie, kaszmirowe swetry, materiałowe spodnie, noszone do botków, futerko (oczywiście sztuczne) lub kurtka oczywiście z futerkiem przy kołnierzu – takie stylizacje z pewnością zobaczymy na ulicach wielu polskich miast w nadchodzącym roku.

Źródło: avanti24.pl

Moda na vintage – trend zawsze w modzie

Moda na vintage z pewnością jeszcze długo nie przeminie. Styl vintage, tak, jak i w poprzednich latach, z pewnością nadal będzie hitem.

Największe domy mody jak np. francuskie Chloe czy włoski Gucci co sezon pokazują na wybiegu nową odsłonę stylu vintage.

Warto mieć na uwadze, by budując swój look przypisać go do konkretnego czasu w historii mody i zachować konsekwencję. Będziemy wtedy wyglądać naprawdę vintage. Jeśli ktoś np. jest miłośnikiem muzyki rockowej może wybrać koszulę w kratę, dżinsową lub skórzaną kurtkę czy glany. Jeśli ktoś inny preferuje styl sportowy, powinien sięgnąć po oldschoolowe ubrania takich marek jak np. Adidas czy Nike.

 

A jaki trend Waszym zdaniem będzie w Nowym 2020 Roku najgorętszy w modzie? Zachęcam do komentowania.

Redakcja Zegarki i Moda