Ultimate Fighting Championship (w skrócie UFC) jest organizacją bardzo dobrze znaną każdemu fanowi mieszanych sztuk walki. Przez ostatnie 29 lat formacja ta zyskała międzynarodową renomę i aktualnie jest najbardziej cenioną na świecie w swojej kategorii. Lata działalności zaowocowały współpracami z wieloma interesującymi partnerami jak np.: Walt Disney Company czy z telewizją ABC i ESPN, a wśród sponsorów znaleźli się tacy giganci jak Netflix czy EA Sports.

Powszechnie wiadomo, że świat sportu i zegarków jest sobie bardzo bliski. Być może właśnie z tego powodu organizacja UFC rozpoczęła współpracę ze znaną i lubianą amerykańską marką Timex. Prezentujemy efekty tej współpracy. Zobacz jak prezentują się zegarki sygnowane Timex UFC! 

Timex x UFC

Marka Timex jest jedną z tych marek zegarkowych, które mogą pochwalić się bogatym portfolio. Po rozpoczęciu współpracy z organizacją UFC powiększyło się ono jeszcze bardziej. W ofercie pojawiły się aż 3 nowe kolekcje sygnowane logo UFC, które dzielą się na kilkanaście mniejszych sub-kolekcji. Tak, jak w mieszanych sztukach walki zawodnicy używają różnych stylów, tak Timex stworzył czasomierze w których każdy użytkownik znajdzie wybrany zegarek dla siebie. 

„Niekwestionowany lider sportów walki UFC zbudował trwałą, uznaną spuściznę. Jako oficjalny partner nie możemy się doczekać, aby dostarczyć kultowe produkty, które przemawiają do wyjątkowej i zróżnicowanej globalnej grupy fanów UFC i świętują jej największe momenty” – powiedział prezes i dyrektor generalny Timex Group Tobias Reiss-Schmidt.

Nowe kolekcje z charakterem

Timex tworząc kolekcje we współpracy z UFC chciał zachować w nich swoje DNA, jednocześnie jak najwięcej czerpiąc od swojego nowego partnera. Nowa oferta składa się z trzech kolekcji:

  • Strength Collection,
  • Street Collection,
  • Performance Collection.

Każda z nich ma swój własny charakter.

Zanim przejdziemy do prezentacji, warto obejrzeć to krótkie video prezentujące najnowszą kolekcję Timex x UFC: 

1. Strength Collection

Pierwsza z kolekcji jest przeznaczona do zadań specjalnych. Składają się na nią zegarki cyfrowe oraz analogowo-cyfrowe, które zostały zaprojektowane tak, by spełniać normy ISO w kwestii wstrząsoodporności oraz oferować nam jak największą funkcjonalność.

Kolekcja ta dzieli się na więcej sub-kolekcji, więc przedstawię wybrane 4 z nich:

UFC Impact – TW5M52900 i TW5M53000

Na pierwszy ogień idzie seria Impact. Zegarki do niej należące charakteryzują się masywną kopertą. Ma ona aż 50 mm średnicy i 13 mm grubości. Oba prezentowane zegarki nie różnią się pod względem specyfiki, a jedynie wersją kolorystyczną: model TW5M52900 łączy kolor zielony i czarny, natomiast model TW5M53000 – kolor czerwony i czarny. Tarcza w tych modelach jest cyfrowo-analogowa, co daje nam dostęp do wielu dodatkowych funkcji jak: alarm, timer, stoper czy rozbudowany kalendarz. Oczywiście nie mogło również zabraknąć podświetlenia Timex INDIGLO®. Oba modele zestawiono z silikonowymi paskami w zielonym lub czerwonym kolorze. Zegarki z serii Impact zostały wycenione na kwotę 499 zł.

UFC Rematch – TW5M53100 i TW5M53200

Drugą z serii w ramach kolekcji Strength jest Rematch. Podobnie jak wcześniej wspomniane zegarki, tak i tutaj mamy do czynienia z masywną kopertą o średnicy 50 mm. Mówi się, że czarny wyszczupla, ale nie w tym przypadku. Tutaj kolor czarny tylko wzmacnia odbiór modeli jako masywnych i solidnych. Tutaj też specyfika obu zegarków jest taka sama, a różnica polega na tym, że model TW5M53100 ma jasny wyświetlacz i czarne śruby, natomiast wyświetlacz modelu TW5M53200 to negatyw, a śruby są w srebrnym kolorze. Oba zegarki wyposażono w funkcje stoper, timera, drugiej strefy czasowej oraz podświetlania cyfrowej tarczy. Zegarki Rematch możemy kupić za 389 zł.

Zegarki z tej serii spodobają się mężczyznom, którzy potrzebują prostych, ale niezawodnych urządzeń. 

UFC Striker – TW5M53400 i TW5M53500

Kolejna seria nosi nazwę Striker. Te modele również są duże i masywne, średnica koperty wynosi aż 50 mm. W przypadku serii Striker różnice pomiędzy modelami są następujące: TW5M53400 posiada czerwone wstawki na kopercie, a cyfrowy wyświetlacz jest w negatywie, natomiast model TW5M53500 posiada wstawki w kolorze granatowym, a wyświetlacz jest jasny. Różnice znajdziemy również w kolorze silikonowych pasków, gdzie w pierwszym modelu ma on kolor czarny natomiast w drugim kolor granatowy. W tych modelach również nie zabraknie licznych funkcji dodatkowych jak alarm, kalendarz czy stoper. Obydwa modele z serii Striker zostały wycenione na kwotę 389 zł.

UFC Redemption – TW5M53900

Model TW5M53900 z serii Redemption jest rasowym zegarkiem w teren. Masywna czarna koperta z charakterystycznym pierścieniem z naniesionymi kierunkami świata zestawiona z zielonym silikonowym paskiem zaprasza, by z tym zegarkiem na nadgarstku wybrać do lasu lub w góry. Poza standardowymi funkcjami jak stoper czy alarm, zegarek posiada też funkcję kompasu, co jednoznacznie wskazuje na sportowe przeznaczenie tego zegarka. Zegarek z serii Redemption został wyceniony na kwotę 399 zł.

2. Street Collection

Kolekcja Timex  UFC składa się z zegarków inspirowanych rozmachem największych wojowników mieszanych sztuk walki. Na tarczy każdego modelu z tej serii znajduje się słynne logo UFC. Charakterystyczny jest także kształt kopert. W zależności od modelu przyjmują one kształt oktagonu lub okrągły. 

UFC Apex – TW2V55000

Pierwszy z modeli jest chyba najbardziej klasycznym zegarkiem wśród dziś prezentowanych. Prosta, czarna koperta wykonana z tworzywa sztucznego o średnicy 40 mm gwarantuje wysoki komfort noszenia. Czytelna, czarna tarcza z czerwonymi elementami i białymi cyframi arabskimi dodatkowo zwiększy przyjemność z korzystania z tego czasomierza. Zegarek został wyposażony w datownik oraz podświetlenie Indiglo. Model z serii Apex został zaprojektowany na nylonowym czarnym pasku z czerwonymi elementami, który świetnie komponuje się z kopertą i daje przyszłym użytkownikom wysoką uniwersalność w zestawieniu z różnymi stylizacjami. Zegarek został wyceniony na 449 zł.

UFC Debut- TW2V56600, TW2V56700, TW2V56800 oraz TW2V58400

Wyróżniającą się na tle wcześniej opisywanych zegarków jest seria Debut. Patrząc na te zegarki niemal każdy powinien mieć skojarzenie z zegarkami typu diver. Charakterystyczna luneta z podziałką oraz wskazówki nie pozostawiają wątpliwości co do źródła inspiracji. Trudno się też dziwić. Zegarki tego typu coraz częściej możemy zauważyć w zestawieniu z garniturami, a nawet smokingami. Klasa wodoszczelności tych modeli to jedynie 50 m. Koperta każdego z czterech modeli wykonana została ze stali szlachetnej i ma średnicę 42 mm.

Są 4 wersje kolorystyczne zegarków z tej linii:

  • TW2V56600 – stalowa koperta zestawiona z bransoletą w tym samy kolorze. Tarcza ma kolor granatowy z logo UFC nad godz. 6.00. Pierścieniowi wokół tarczy nadano klasyczne kolory “pepsi”, czyli czerwono- niebieskie,
  • TW2V56700 – stalowa koperta zestawiona ze złoto-stalową bransoletą. W kolorze złota jest również koronka oraz luneta. Tarczy jest tutaj w kolorze czarnym podobnie jak wkładka lunety,
  • TW2V56800 – model posiada kopertę oraz bransoletę w kolorze czarnym. Jedynie koronka i obramowania indeksów i wskazówek są w kolorze różowego złota co jest ciekawym zestawieniem,
  • TW2V58400 – kolejny bi-kolor podobnie jak w modelu TW2V56700 jednak tym razem zamiast koloru czarnego mamy tutaj intensywny odcień niebieskiego co zdecydowanie rozjaśnia cały zegarek.

Modele TW2V56600, TW2V56700 oraz TW2V58400 zostały wycenione na kwotę 649 zł. Natomiast czarny model TW2V56800 kosztuje 699 zł.

Wielka współpraca Timex x UFC

Nawiązanie współpracy między marką Timex a organizacją UFC każdej ze stron przyniesie wiele korzyści. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie zdecydowanie każdy fan zarówno zegarków, jak i sportów walki będzie miał się nad czym zachwycać i w czym wybierać. Zegarki Timex UFC dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki Timex.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – TIMEX.

Mateusz Pycia