Fenomen popkulturowy. To słowa, które jako pierwsze przychodzą na myśl, kiedy mówimy o kultowym serialu Netflixa pt. „Stranger Things”. Od czasów „Gry o tron” nie było drugiego serialu, który zyskałby taką popularność. Wraz z premierą czwartego, przedostatniego sezonu serialu, kultowa marka Timex postanowiła wesprzeć bohaterów miasteczka Hawkings w walce ze złem czyhającym po Drugiej Stronie.

„Stranger Things”, czyli serial – fenomen na skalę światową

Kiedy w 2016 roku na platformie Netflix swoją premierę miał pierwszy sezon „Stranger Things”, użytkownicy serwisu zafascynowali się nim od razu. Niektórzy z nostalgią cofnęli się do lat 80. XX wieku, innych zauroczyli bohaterowie i łączące ich relacje. Serial stał się zjawiskiem popkulturowym a jego fani z niecierpliwością czekają na dalsze perypetie mieszkańców Hawkins. Jeśli nie jesteś jednym z milionów użytkowników serwisu Netflix, którzy oglądali „Stranger Things” pozwól, że przybliżymy jego fabułę.

„Stranger Things” to amerykański horror – science fiction. W małym miasteczku Hawkins w stanie Indiana na początku lat 80. XX wieku znika chłopiec, Will Byers. Śledztwo prowadzone przez miejscowego szeryfa, jak również równoległe poszukiwania prowadzone przez rodzinę chłopca oraz jego przyjaciół powodują, że na wierzch wypływają tajemnicze i często nadprzyrodzone wątki. Prędzej czy później każdy z bohaterów będzie musiał zmierzyć się ze złem ukrytym po Drugiej Stronie (ang. Upside Down), czyli w równoległym, mrocznym wymiarze będącym odbiciem naszej rzeczywistości.

Pod koniec maja bieżącego roku miała miejsce premiera 4 sezonu serialu, który pobił wszelkie rekordy popularności na platformie Netflix. Mimo, że spora liczba widzów oglądających tę produkcję nie pamięta lat 80. XX wieku, to po obejrzeniu serialu zaczęła interesować się kulturą i modą tamtych lat. Twórcy serialu, czyli Matt i Ross Dufferowie idealnie czerpią z motywów popkulturalnych ostatnich dekad XX wieku.

Serial jest doskonałą mieszanką nowej przygody, horroru jak u Stephena Kinga i historii o dorastaniu.

Timex x serial „Stranger Things” – nowości mrożące krew w żyłach. Jesteś na to gotowy?

Kontynuacja przygód bohaterów Stranger Things łączy się z premierą 3 nowych zegarków kultowej marki Timex.

Modele głęboko czerpią ze stylistyki serialu. Przyjrzyjmy się zatem nowościom Timex x Stranger Things! Światło dzienne ujrzały trzy nowe klasyki ze specjalnej edycji. Zaprojektowano je tak, aby zapewnić perfekcyjny pomiar czasu.

Zaprezentujmy je więc i zobaczmy! Jesteście ciekawi? My także, więc nie zwlekajmy dłużej!

Timex Stranger Things Atlantis (TW2V51000)

Pierwszym modelem jest reedycja modelu Atlantis, który w oryginalnej formie możemy oglądać w poprzednich sezonach serialu na nadgarstku szeryfa Hoppera. Edycja „Stranger Things” jest kwintesencją mody lat 80.

Czarna, żywiczna koperta i pasek nadaje modelowi Atlantis mrocznej, złowieszczej formy. W połączeniu z czarnymi pnączami na czerwonym tle wokół cyfrowego wyświetlacza, ten efekt tylko się pogłębia.

Podobnie jak w serialu „Stranger Things” najważniejsze jest to, co ukryte. Po uruchomieniu podświetlenia INDIGLO na wyświetlaczu pojawia się sylwetka Łupieżcy Umysłów (ang. Mind Flayer), czyli jednego z największych zagrożeń mieszkających po Drugiej Stronie. Jest to wspaniałe nawiązanie do sceny, kiedy pierwszy raz widzimy go w serialu na tle nieba oświetlonego błyskawicami. Kolejnym „smaczkiem” jest zastosowanie oryginalnego dźwięku alarmu, który jest niczym innym jak melodią z serialu Stranger Things.

Timex Stranger Things Camper (TW2V50800)

Drugą propozycją jest Timex Camper TW2V50800. Dzięki oryginalnej tarczy będziecie w stanie odczytać czas niezależnie czy przebywacie w naszym, czy innym wymiarze. Zegarek posiada prostą, czarną kopertę o średnicy 40 mm zestawioną z czarnym, parcianym paskiem.

Prawdziwym bohaterem tego zegarka jest tarcza.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to prosta szara tarcza z nadrukowaną nazwą Stranger Things, ale nic bardziej mylnego. Po bliższym spojrzeniu widzimy, że arabskie cyfry są obrócone “do góry nogami”. Jest to fenomenalne nawiązanie do Upside Down z serialu Netflixa.

Druga Strona kryje wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich jest stworzenie nazwane przez bohaterów serialu, Demogorgonem (na wzór jednego z potworów z gry RPG Dungeons & Dragons). Nigdy nie można było być pewnym kiedy i skąd się wyłoni dlatego cały czas trzeba mieć się na baczności, nawet spoglądając na zegarek…

Po uruchomieniu podświetlenia, na tarczy ukazuje się najeżona zębami paszcza Demogorgona, a efekt grozy potęguje krwistoczerwony kolor podświetlenia. Idealne oddanie horrorowego stylu serialu! Jednocześnie jest to zegarek, który w najnowszym sezonie zagościł na nadgarstku serialowego Lucasa Sinclaira.

Timex x Stranger Things T80 (TW2V50900)

Ostatnim z trzech najnowszych zegarków Timex x „Stranger Things” jest zegarek cyfrowy Timex T80 TW2V50900.

Kultowa kostka to kształt, który chyba najbardziej kojarzy się z zegarkami retro. Jest to srebrny model na stalowej bransolecie.

Wokół cyfrowego wyświetlacza widzimy grafikę przedstawiającą grupę przyjaciół z Hawkins jadących na rowerach, a w tle jest las i nocne niebo. Obrazek w stylu “czas na przygodę!”, gdyby nie budzący niepokój, krwisto-czerwony kolor w którym całość tej grafiki jest zachowana. W lewym górnym rogu widzimy księżyc.

Podobnie jak w modelu Atlantis tutaj również dźwięk alarmu to melodia z serialu. Po uruchomieniu podświetlenia INDIGLO na wyświetlaczu pojawia się logo „Stranger Things”. Prawdziwie przerażające rzeczy dzieją się kiedy zegarek wybija godz. 3.00. Wtedy to przez wyświetlacz pokazuje swój prawdziwy charakter.

Timex x Stranger Things – dostępność i cena

Marka Timex w swoich 3 najnowszych modelach idealnie uchwyciła klimat panujący w serialu Netflixa. Każdy fan serialu „Stranger Things” doceni, a wręcz zachwyci się odniesieniami zawartymi w prezentowanych modelach.

Dlatego, jeśli podobnie jak wiele milionów ludzi na świecie jesteście zachwyceni produkcją stworzoną przez braci Duffer, warto swój wzrok skierować na ofertę marki Timex i razem z nimi odmierzać czas do kolejnych odcinków serialu.

Przedstawione zegarki zostały wycenione na kwotę 459 zł i dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki Timex.

Dołączysz do grupy przyjaciół z Hawkins?

Przygotuj się na podróż do Upside Down!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – TIMEX.

Mateusz Pycia