Są takie przedsiębiorstwa lub też marki, które możemy śmiało nazwać ikonami. Jeśli zdarzy się tak, że dwie ikony zdecydują się na wspólne przedsięwzięcie, to jest to gotowa recepta na sukces. W przypadku dwóch firm – Timex i Coca Cola, takie podejście zaowocowało kolekcją 3 limitowanych zegarków, którym trudno się oprzeć.

50 lat kultowej reklamy Coca Coli

Pół wieku – właśnie tyle minęło od premiery reklamy Coca Cola Hilltop, traktowanej dziś jako „kultowej”. Warto przypomnieć sobie tę reklamę, możesz obejrzeć ją tutaj:

Dokładnie w 1971 roku powstał spot reklamowy, który poza przekazem komercyjnym – w duchu hippisowskim – przekazywał ideę jedności wszystkich ludzi. Dzielenie się – równie kultowym – napojem niezależnie od rasy, koloru skóry czy pochodzenia, miało propagować globalną solidarność bez uprzedzeń.

Timex x Coca Cola Collab

Dziś Coca-Cola przypomina o tych wartościach. Popularna marka zegarków jaką jest Timex, wtóruje temu pomysłowi, dodając jeszcze jedną ideę: dziel się czasem.

Czas to przecież coś najcenniejszego, co można ofiarować dzisiaj drugiej osobie. Efektem tej współpracy są 3 nowe, limitowane zegarki Timex Coca-Cola 1971 The Unity Collection o designie nawiązującym do lat 70. ubiegłego wieku.

Producent postawił na ciekawą grę kolorów na tarczach, które nawiązują do kultury hippisowskiej. „Peace, love, harmony” (z ang. pokój, miłość, harmonia) – to najważniejsze wartości jakie jej przyświecały. Pora sobie o tym przypomnieć – przyjrzyjmy się więc z bliska czasomierzom, które mają być nośnikiem tej idei.

Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V25800) – synonim dokładności pomiaru czasu i wygody użytkowania

Ten zegarek unisex nawiązuje designem do kultowych diverów, czyli zegarków do nurkowania. I choć klasa wodoszczelności 50m chroni zegarek jedynie przed zachlapaniem i niewielkim kontaktem z wodą, to pierścień okalający tarczę dodaje temu modelowi zdecydowanie nurkowego charakteru.

Zarówno koperta, jak i srebrna bransoleta wykonane zostały ze stali nierdzewnej.

Uwagę zwraca tarcza zegarka.

Została ona ozdobiona napisem „Peace” o charakterystycznej okrągłej czcionce i tęczą – symbolami związanymi z kulturą hippisowską.

Klimat retro oddaje także kolor tarczy zegarka – delikatny beż – na której widnieją indeksy godzinowe wypełnione substancją fluoroscencyjną o kształtach: okrągłych, zaokrąglonych podłużnych (godziny: 3, 6 i 9) i w formie trójkąta (godzina 12). Indeksy sekundowe wykonane zostały w formie subtelnych kresek, które przemierza dookoła tarczy delikatne ramię wskazówki sekundnika w kolorze czerwonym (czerwony to kolor Coca-Coli). Kontrastują one z dość masywnie zakończoną wskazówką godzinową, a ta wraz z minutową zostały wypełnione masą fluorescencyjną.

Marka Timex w tym zegarku zastosowała swoją autorską technikę podświetlania tarczy, a mianowicie opatentowany system INDIGLO po wciśnięciu koronki tarcza zostaje automatycznie podświetlona.

Cena opisywanego modelu Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V25800) wynosi 899 złotych.

Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V25900) – flower power ze sportowym zacięciem

Zegarki kwarcowe z cyfrowym wyświetlaczem, czyli zegarki powszechnie określane jako zegarki elektroniczne, obecnie przeżywają renesans i cieszą się dużą popularnością. Do tego aktualnie modnego trendu nawiązała także marka Timex.

Bez tego typu zegarka – w naszej ocenie – kolekcja Timex × Coca Cola byłaby niepełna, gdyż to właśnie w latach 70. XX wieku pojawiły się pierwsze zegarki z cyfrowym wyświetlaczem, a w latach 80. były one na prawdziwym topie.

Czym się wyróżnia ten czasomierz o sportowym sznycie przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn?

Największą uwagę zwraca feeria barw na tarczy nawiązująca – nie mogło być inaczej – do barw „flower power”. Wśród symboli pojawia się też logo Coca Coli i napis Love.

Klasyczny, jak na tego typu zegarek, prostokątny kształt koperty to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, zapewniający spójność wyglądu. O sportowym charakterze czasomierza świadczy funkcja stopera umożliwiająca dokładny pomiar odcinków czasu, oraz srebrna, stalowa bransoleta z pełnych ogniw. Poza tym, jak na zegarek z cyfrowym wyświetlaczem nawiązujący do najlepszych, kultowych wzorców przystało, TW2V25900 ma funkcje alarmu i datownika. Szkło – podobnie jak w poprzednim modelu – jest akrylowe. Tarcza to podświetlenie oparte na technologii INDIGLO.

Cena katalogowa modelu Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V25900) to 429 złotych.

Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V26000) – elegancja w stylu hippie

Wśród nowych zegarków w duchu hippisowskim znalazło się też miejsce na klasykę.

Męski kwarcowy zegarek o okrągłej, cienkiej kopercie w srebrnym kolorze, którą łatwo schować pod mankietem rękawa (zegarek garniturowy typu slim), to właśnie reprezentant takiego stylu. Wykorzystanie paska ze skóry naturalnej zapewnia elegancki efekt oraz wygodę noszenia. Pasek wykonano w taki sposób, by nawiązywał wyglądem do pasków w stylu retro.

Stonowana jest także tarcza zegarka w kolorze beżu, na której krzykliwe barwy zastąpiono napisem Coca-Cola i błękitnym gołąbkiem z gałązką oliwną, nawiązującym do kultowej grafiki Pabla Picassa.

Delikatne cyfry arabskie, cienkie indeksy sekundowe, takie też wskazówki godzinowa i minutowa (wypełnione substancją fluorescencyjną), oraz cienkie ramię wskazówki sekundnika podkreślają subtelność zegarka.

Tarczę tego czasomierza chroni szkło mineralne.

Warto dodać, że stylowo jest dopracowany także dekiel wszystkich trzech prezentowanych zegarków – oprócz logo firmy Timex i Coca Cola wygrawerowany jest na nim kultową czcionką Monoton również rok premiery reklamy Hilltop – 1971.

Cena modelu Timex x Coca Cola 1971 Unity Collection (nr. ref. TW2V26000) to 459 złotych.

Stylowe dodatki w stylu boho

Poza ideologicznym wymiarem zegarków, warto zwrócić uwagę na fakt, że znakomicie wpasowują się one w modny od paru sezonów styl boho. Kwiaty, dużo kwiatów, radosne, żywe kolory, płynne linie – to wszystko sprawia, że zegarki Timex Coca-Cola 1971 The Unity Collection są częścią tego trendu.

W poszukiwaniu pokoju, miłości i harmonii warto cofnąć się w czasie. Jeśli taka podróż jest w dobrym guście, nie miejmy oporów przed opuszczeniem współczesności. Zegarki przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn z najnowszej kolekcji Timex x Coca Cola 1971 The Unity Collection to ciekawa propozycja dla miłośników stylowych dodatków. Odpowiedni zegarek na nadgarstku będzie czuwał, abyśmy zawsze byli we właściwym czasie, w odpowiednim miejscu i… z ponadczasowymi wartościami w sercu.

Izabela Karolak

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMEX.