Na początku maja dostaliśmy informacje, że nowość w port folio marki Huawei jaką jest ich smartwatch Huawei Watch Fit 3 zawita do naszego kraju.

O smart zegarkach w ciągu ostatnich lat powiedziano już naprawdę dużo więc nie będę się rozpisywał nad ich porównaniami do tradycyjnych czasomierzy. Jednak warto wspomnieć, że są szczególnie dwie dziedziny życia w których właśnie smartwatche zdecydowanie dominują.

Pierwszą jest oczywiście sport, natomiast drugim ogólnie pojęta codzienność. Nie da się ukryć, że smartwatche bardzo często pełnią funkcję tak zwanego daily watcha dla wielu ludzi, nie wyłączając z tego grona nawet zapalonych fanów tradycyjnych zegarków.

Dzisiaj sprawdzimy co w obu tych dziedzinach ma do powiedzenia nowość Huawei.

Nowy wygląd. Nowe możliwości

Już na pierwszy rzut oka zauważamy zmiany w projekcie względem poprzedniego modelu tego smartwatcha. W przeciwieństwie do modelu Fit 2, nowy zegarek Fit 3 ma mniej podłużną kopertę co jak zwraca uwagę sam producent pozwala od razu odróżnić go od opaski sportowej. Dodatkowo po prawej stronie umieszczono koronkę oraz przycisk funkcyjny. Aktualnie jest to jeden z bardziej popularnych kształtów kopert w przypadku smartwatchy dostępnych na rynku.

Źródło: huawei.com

Jeśli mowa jeszcze o samej kopercie. Dzięki zmianie kształtu stała się ona bardziej smukła i kompaktowa co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Grubość koperty wynosząca 9,9 mm i 26 g wagi (bez paska) potwierdzają kompaktowość tej konstrukcji. Dzięki temu smartwatch mogą nosić zarówno kobiety jak i mężczyźni niezależnie od wielkości nadgarstka.

Ekran na którym widać wszystko

Huawei Watch Fit 3 został wyposażony w ekran Hybrid AMOLED o przekątnej 1,82”, który dostosowuje swoją jasność do warunków zewnętrznych.

Mimo, że sam smart zegarek jest smuklejszy od swojego poprzednika to sam ekran jest większy. Dzięki jego cienkim ramkom zajmuje on ponad 77% powierzchni zegarka. To w połączeniu z dużą jasnością i wysokim zagęszczeniem pikseli sprawia, że zegarek jest czytelny nawet w bardzo słonecznych warunkach.

Wytrzymała bateria

Żeby zapewnić jak największy komfort użytkowania Watch Fit 3 jest zasilany baterią pozwalającą na nawet 10 dni działania bez potrzeby ładowania. Dodatkowo żeby ułatwić życie swoich klientów nowy smartwatch Huawei ma możliwość szybkiego ładowania. W nieco ponad godzinę jesteśmy w stanie naładować baterię do pełna. Natomiast w razie potrzeby 10-minutowe podładowanie wystarcza na to, aby zegarek działał przez cały dzień.

Źródło: huawei.com

6 wariantów kolorystycznych

Do wyboru jest 6 wersji Huawei Watch Fit 3, które różnią się od siebie kolorem koperty i paska:

  • czarny (czarna koperta i pasek fluoroelastomerowy),
  • pastelowy różowy (różowa koperta i pasek fluoroelastomerowy),
  • księżycowy biały (srebrna koperta i biały pasek fluoroelastomerowy),
  • łagodny pistacjowy (srebrna koperta i pistacjowy pasek fluoroelastomerowy),
  • perłowy biały (złota koperta i biały, skórzany pasek),
  • szary (srebrna koperta i szary pasek nylonowy).

Różnorodność kolorów kopert i pasków pozwala na dopasowanie zegarka do naszych indywidualnych potrzeb. Sprawia to, że nowy smart zegarek Huawei staje się urządzeniem, które stylistycznie może pasować zarówno dla osób szukających zegarka sportowego jak i dla tych którzy potrzebują czegoś nieco bardziej eleganckiego.

Pełen możliwości

Jak przystało na smart zegarek, Huawei Watch Fit 3 oferuje nam wiele udogodnień.

Dla osób którym zależy na monitorowanie swojego zdrowia smartwatch zapewnia nam monitorowanie: tętna, stresu, natlenienia krwi, snu, a także cyklu menstruacyjnego.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tutaj trybów sportowych których otrzymujemy ponad 100, w tym: piłka nożna, koszykówka, padel czy sporty komputerowe, a także nowy program „Bieg po torze”, który umożliwia określenie toru bieżni lekkoatletycznej (od 1. do 9.) z zaznaczeniem jego długości (400-461 m).

Źródło: huawei.com

Zegarek pozwala na analizę danych jak obciążenie treningowe, wydajność czy czas regeneracji. Dodatkowo dużym plusem jest fakt, że na treningi nie musimy zabierać ze sobą smatfona dzięki wbudowanemu 9-osiowemu czujnikowi położenia oraz modułowi GPS.

Poza wspomnianymi już funkcjami Huawei Watch Fit 3 oferuje kompatybilność ze smartfonami zarówno z oprogramowaniem Android jak i iOS. Po podłączeniu urządzenia mamy możliwość m.in. odczytywania wiadomości tekstowych z komunikatorów jak Messenger czy WhatsApp oraz odbierania połączeń i prowadzenia rozmów głosowych dzięki wbudowanym głośnikowi i mikrofonowi.

Huawei Watch Fit 3 – dostępność i cena

Nowe smartwatche od Huawei są w sprzedaży w Polsce od 7 maja 2024. Można je kupić w oficjalnej dystrybucji marki, natomiast model pistacjowy dostępny jest wyłącznie na oficjalnej stronie producenta.

Zegarki w zależności od wersji zostały następująco wycenione:

  • modele z paskiem fluoroelastomerowym lub nylonowym: 699 zł,
  • model z paskiem skórzanym: 799 zł.

Więcej ciekawych prezentacji zegarkowych nowości znajdziecie na podstronie – Zegarki.

Mateusz Pycia