Timex wymyka się sztywnym regułom i z całym potencjałem wykorzystuje możliwości jakie daje moda. Obok prostych i eleganckich zegarków oferuje modele sportowe, vintage czy elektroniczne. Dzięki przystępnym cenom i zróżnicowanemu asortymentowi z łatwością trafia w gusta szerokiej gamy klientów.

Warto wiedzieć, że za globalnym sukcesem marki stoi również wieloletnia historia, którą pieczołowicie kultywuje.

Jej korzenie sięgają 160 lat wstecz, kiedy nazywała się jeszcze Waterbury Clock Company.

Chcąc uhonorować początki swojej działalności zaprezentowano bardzo szeroką serię Waterbury, dzielącą się na wiele pomniejszych kolekcji. Jedną z najciekawszych jest damska linia Neon.

Na pierwszy rzut oka trzy tworzące ją czasomierze wydają się standardowe.

Okrągła koperta mierząca 34 milimetry, delikatna bransoleta, prosta tarcza. Ot, poprawność w dobrym wydaniu.

Wystarczy jednak chwila by spostrzec, że mamy do czynienia z czymś absolutnie nietuzinkowym. Nutkę szaleństwa zdradzają neonowe indeksy (różowe, żółte bądź niebieskie, w zależności od referencji). Ale to nie koniec, wystarczy… zgasić światło. Wtedy przekonamy się skąd „Neon”.

 

Aktywacja przycisku podświetlenia INDIGLO® sprawia, że charakter całości zmienia się o 180 stopni. Wyłania się wtedy zabawny, dziewczęcy wzór – soczysty buziak, błyskawica bądź serce. Efekt zaskoczenia wzmacnia melodyjka. Do wyboru mamy dwa ciepłe odcienie złota – klasyczny i różowy oraz chłodną stal z błękitnymi akcentami.

Na tarczy nie dzieje się dużo, ale to dobry kierunek – dzięki temu zostaje zachowana czytelność i przejrzystość. Delikatne kreski to markery minutowe, godziny oznaczone są podłużnymi, masywniejszymi znacznikami.

Proste wskazówki ożywia zakończenie sekundnika, nawiązujące do wspomnianych wcześniej odblaskowych indeksów (również ma formę kropki).

Bransoleta składa się z dwóch rzędów ogniw o różnej szerokości, co nadaje jej biżuteryjnego charakteru. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej nie tylko nie uczula, ale doskonale sprawdza się w upalne dni, dając uczucie przyjemnego chłodu. Polerowany rant koperty przyjemnie dla oka współgra z jej satynowanymi elementami jak lekko wydłużone uszy czy mocowanie bransolety.

Zarówno na przodzie, jak i odwrocie zegarka umieszczono informację o nazwie kolekcji oraz datę założenia firmy (1854), nawiązując do jubileuszowego tonu kolekcji.

Dzięki precyzyjnemu kwarcowemu mechanizmowi i wodoodporności na poziomie 50 metrów Timex Waterbury Neon sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Dzięki niespodziance ukrytej pod jednym guzikiem pozwoli zabłysnąć wieczorem.

A wszystko to jest osiągalne w bardzo atrakcyjnej cenie, oscylującej u polskich dystrybutorów na poziomie około 400 złotych.

Kusząca propozycja na letni świeży dodatek!

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki TIMEX znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu TIMEX.

 

Marzena Kondera – Giergiel

Redakcja Zegarki i Moda

Baner