Ochrona środowiska i dbanie o naturalne ekosystemy to tematy niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Nasza planeta jest miejscem, o które musimy zadbać, aby nie tylko nam, ale przede wszystkim przyszłym pokoleniom, żyło się dobrze i w zgodzie z naturą. Jedną z dróg w dążeniu do oczyszczenia naszego środowiska jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Doskonale rozumie to marka Jaques Lemans, która wprowadza na rynek nową kolekcję zegarków pozyskujących energię ze źródła światła, w których dodatkowo zastosowano elementy wykonane z naturalnych, a zarazem ekologicznych materiałów.

Jacques Lemans Eco Power Solar Energy

Poznajmy bliżej zegarki z kolekcji Jacques Lemans Eco Power – Solar Energy.

Te wyjątkowe modele przygotowane dla kobiet i mężczyzn są wynikiem zrównoważonej strategii rozwoju marki Jacques Lemans.

Dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaicznej możliwe stało się zastąpienie tradycyjnej baterii, której produkcja i utylizacja są silnym obciążeniem dla środowiska, przez posiadający bardzo długą żywotność akumulator.

Bardzo wysoka wydajność systemu solarnego pozwala na pobieranie energii zarówno ze światła słonecznego, jak i sztucznego.

Przy całkowicie naładowanym akumulatorze zegarek ma możliwość nieprzerwanej pracy przez 120 dni przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dokładności wskazań.

Zegarki napędzane słońcem. Mechanizm solarny i eko materiały

Poza innowacyjnym systemem zasilania, kolekcja zegarków Eco Power charakteryzuje się wspomnianym już użyciem materiałów naturalnego pochodzenia.

Znajdziemy wśród nich drewno, stanowiące element bransolet oraz cyferblatów, masę perłową, którą pokryto powierzchnię tarcz w wybranych modelach, oraz wegańską skórkę z jabłek, tzw. “AppleSkin”, którą wykorzystano do produkcji pasków.

Zatem słowo „Eco” w nazwie jest w pełni uzasadnione.

Połączenie innowacyjnej technologii oraz ekologicznych materiałów kolekcji Jacques Lemans Eco Power pozwoliły na stworzenie zgrabnych zegarków o klasycznej stylistyce.

Projektantom udało się pogodzić funkcjonalność, “zieloną” energię oraz atrakcyjny wygląd.

Linię stylistyczną podkreślają naturalne materiały nadające zegarkom wyrazistego, proekologicznego charakteru.

Jaques Lemans Eco Power – cena i dostępność

W Polsce dostępne są dwa modele z tej ciekawej kolekcji.

Wersje z kopertami wykonanymi ze stali, srebrne lub złocone, o średnicy 44 milimetrów. Oba zegarki, poza podstawowymi wskazaniami i stoperem, posiadają także elementy fotowoltaiczne, a wyposażone będą w stalowo-drewnianą bransoletę oraz drewniane tarcze wykonane z orzecha włoskiego.

Cena, w zależności od wersji, wynosi 1 499 lub 1 769 złotych.

Zegarki Jacques Lemans Eco Power to ciekawa propozycja dla osób idących z duchem czasu, zarówno pod kątem wzornictwa, jak i troski o środowisko naturalne.

Produkty tego typu pomagają szerzyć ideę zrównoważonego biznesu i stylu życia, a ich posiadacze w sposób jednoznaczny deklarują swoją świadomość ekologiczną.

Paweł Zgiep