W 1999 roku szwajcarska i znana na całym świecie marka zegarków Swatch po raz pierwszy wprowadziła na rynek zegarek ze specjalnej kolekcji na Chiński Nowy Rok. Od tamtego czasu Swatch każdego roku w zabawny sposób ożywia kolejne znaki chińskiego zodiaku. Rok 2023 jest według Chińczyków Rokiem Królika, a sama marka stworzyła wyjątkowy zegarek pełen symboliki i kolorów. Specjalna edycja Swatch z okazji Chińskiego Nowego Roku to żywy i zabawny model, który spodoba się nie tylko osobom urodzonym w Roku Królika. Zobaczmy więc co oferuje ten specjalny model. 

Nowy Rok w Chinach od 22 stycznia 

Kiedy my świętowanie Nowego Roku mamy już dawno za sobą, państwa azjatyckie dopiero zaczynają do niego przygotowania. Chiński Nowy Rok jest datą ruchomą, datowaną każdego roku między 21 stycznia a 20 lutego. W tym roku Chiński Nowy rok rozpoczął się 22 stycznia i jest najważniejszym świętem w azjatyckiej kulturze. W Chinach jeden rok kalendarzowy odpowiada jednemu znakowi zodiaku. Rok 2023 będzie przebiegał pod patronatem Roku Królika.

Swatch daje susa w Rok Królika!

Swatch uwielbia celebrować różne kultury, tradycje oraz magiczne chwile, które wnoszą do życia wiele radości.

Swatch Year Of The Rabbit Special Edition SO32Z107 to wyjątkowy model, który powstał z okazji Chińskiego Roku Królika. Kolorystyka tego modelu nie jest przypadkowa. Odnosi się bowiem do ważnych dla Chińczyków barw. Czerwień symbolizuje szczęście, witalność i sukces. Podobnie jest z kolorem złotym, który utożsamiany jest z bogactwem. Uwagę specjalnego modelu zegarka Swatch zdobi głowa królika zaprezentowana w zabawny sposób, a indeksy przywodzą na myśl karcianego trefla o pozytywnych skojarzeniach.

Swatch Year Of The Rabbit wyposażono w mechanizm kwarcowy zapewniający precyzję wskazań. Klasa wodoszczelności to 30 m. Pasek wykonany z silikonu w kolorystyce czarno – czerwonej zawiera zabawną szlufkę z uroczymi uszami królika. Średnica koperty to 41 mm. 

Swatch Year Of The Rabbit Special Edition SO32Z107 – bioceramic 

Bioceramika wykorzystywana przez Swatch to hybrydowa kompozycja ceramiki i tworzywa sztucznego pochodzenia naturalnego na bazie oleju rycynowego. Bioceramika to skuteczna odpowiedź na nowe technologie i nowe innowacje.

Do produkcji „uszatego” modelu wykorzystano właśnie bioceramikę. 2/3 koperty zegarka składa się z ceramiki, a pozostała część z bioplastiku. Prawdziwy charakter modelu determinują królicze uszy.  Znajdziemy je na zabawnych wskazówkach umieszczonych na złotej lustrzanej tarczy z głową królika, na szlufce, a także na specjalnym opakowaniu z przypominającymi  je uchwytami.

2023. Rok Wodnego Królika

Królik jest czwartym zwierzęciem chińskiego zodiaku i popularnym bohaterem legendy, uwielbiającym otaczać się rodziną i przyjaciółmi. Osoby urodzone w Roku Królika są spokojne, ale cechuje je również troska o innych, życzliwość, gorliwość, szczerość i pomysłowość.

2023 rok to będzie niezwykle pozytywny i spokojny czas. Pełnym stabilizacji i harmonii. Kluczowe będą dobre relacje z innymi ludźmi, w szczególności z rodziną i przyjaciółmi. Firma Swatch daje nam wyjątkowe narzędzie, aby ten czas odmierzać.

Swatch Year Of The Rabbit Special Edition SO32Z107 – cena i dostępność

Swatch celebruje ważne i radosne momenty.

Uroczy, limitowany model Swatch Year Of The Rabbit Special Edition SO32Z107 z pewnością pozytywnie nastroi każdego z nas na nadchodzące miesiące. Ten projekt to nie lada gratka dla kolekcjonerów. Specjalny zegarek z okazji Chińskiego Nowego Roku 2023 dostępny jest na stronie producenta www.swatch.com od grudnia 2022 roku w cenie 475 zł.

Agnieszka Zawadzka

Chiński Nowy Rok. Co to jest za święto i jakie są zwyczaje? Ten artykuł może Cię zainteresować. Czytaj dalej: Chiński Nowy Rok 2023. Co przyniesie Rok Królika?