Lorus to marka należąca do japońskiego koncernu Seiko Watch Corporation, jednego z wiodących na świecie producentów zegarków. Od swojego debiutu w 1982 r. Lorus zyskał popularność i silne uznanie na całym świecie, zwłaszcza wśród wymagających nabywców, którzy szukają ciekawego designu, niezawodności i wysokiej jakości w przystępnej cenie. Warto to podkreślić, bo Lorus ulokowany jest na jednej z najbardziej dostępnych półek cenowych – średni koszt nowego czasomierza to około 300 zł.

Image i charakter marki doskonale odzwierciedla jej motto: „A watch you can trust” (ang. zegarek, któremu możesz zaufać”).

Od samego początku ideą przyświecającą koncernowi SEIKO było stworzenie marki dla osób młodych, aktywnych, pozytywnie nastawionych do życia i potrafiących cieszyć się nim każdego dnia. Kolekcja dla kobiet jest przede wszystkim elegancka; mężczyźni mogą wybierać spośród modeli sportowych lub bardziej codziennych, casualowych. Z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz bogatej kolekcji zegarków męskich i damskich, LORUS ma też dziecięce, które dzisiaj chcielibyśmy Wam zaprezentować.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Ci z nas, którzy mają w rodzinie dzieci, zapewne zastanawiają się co by tu im podarować od tzw. „zajączka”?

W tym roku, zamiast słodyczy, warto rozważyć zakup bardziej praktycznego prezentu. Takiego, który posłuży dziecku co najmniej kilka lat. Jednym z takich podarków może być właśnie… zegarek. Kolorowy, o odpowiedniej średnicy koperty na mały, dziecięcy nadgarstek, z czytelnymi i wyraźnymi cyframi arabskimi – to szczyt marzeń wielu dzieci.

Lorus i Fundacja Novak Djokovic

Dlaczego prezentujemy właśnie zegarki Lorus Kids? Przecież na rynku dostępnych jest wiele innych marek…

Dlatego, że te, jak żadne inne, tworzone są w szczytnym celu.

Od 2014 r. SEIKO Watch Corporation z dumą wspiera Novaka Djokovica – znanego niemal na całym świecie serbskiego tenisisty.

Niewiele osób wie, że poza niekwestionowanymi dokonaniami w świecie tenisa, Djokovic jest także założycielem fundacji charytatywnej, która działa na rzecz edukacji i rozwoju społecznego dzieci.

Kolekcja zegarków Lorus Kids ma na celu wygenerowanie funduszy dla Fundacji w jej godnej podziwu pracy na rzecz opieki nad dziećmi.

„Novak Djokovic jest prawdziwym mistrzem dla dzieci na całym świecie. Pokazuje, że zdecydowane działania i zaangażowanie mogą zmienić życie dzieci, szczególnie tych najmłodszych” – powiedziała Yoka Brandt, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF.

ZEGAREK DLA DZIEWCZYNKI

Dziewczynki uwielbiają jasne, pastelowe kolory!

W zegarkach marki Lorus, w modelach Novak Djokovic Fundation Kids mogą wybierać dowoli. Paski tych zegarków dostępne są w kolorach: białym, fioletowym, różowym, lub pastelowym zielonym.

Czasomierze wyposażono w mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 100 m, co umożliwia ochronę w czasie kąpieli np. na basenie. To ważne przy szalonych dziecięcych zabawach.

Koperty, tak samo jak paski, wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Godziny na tarczy oznaczone są poprzez duże i czytelne cyfry arabskie (to ważny aspekt w zegarkach dziecięcych). Wskazówki są fluorescencyjne, a podświetlanie tarczy zapewnia dobrą widoczność nawet w całkowitych ciemnościach.

Tarczę chroni podstawowe szło hesalitowe, które można polerować. Niska masa (31,1 g) oraz odpowiednia średnica kopert – 36 mm sprawiają, że z pewnością zegarek będzie wygodny w noszeniu na niejednym dziewczęcym nadgarstku.

Zegarki o numerach referencyjnych RRX25GX9 (zielony), RRX25GX9 (biały), R2371LX9 (ciemnoróżowy), R2369LX9 (fioletowy), RRX17GX9 (jasnoróżowy) dostępne są w cenie ok. 120 zł.

ZEGAREK DLA CHŁOPCA

Parametry i dane techniczne zegarków dla chłopców są w zasadzie takie same jak dla dziewczynek.

Zegarki działają w oparciu o mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 100 m, czyli 10 ATM, co jest jednym ze atutów tych zegarków. W zegarkach dziecięcych taki poziom wodoszczelności to prawdziwy luksus.

Koperty, tak jak i paski wykonano z tworzywa sztucznego. Koperty mają taką samą średnicę – 36 mm. Różnicą jest kolor tarcza. W zegarkach dla dziewczyn była biała, tu jest czarna (tylko w jednym modelu męskim zastosowano białą tarczę). Tarczę chroni podstawowe hesalitowe szkło.

Godziny na tarczy oznaczone są poprzez duże i czytelne cyfry arabskie. Godziny 12, 3, 6, 9 są jeszcze dodatkowo pogrubione, co z pewnością ułatwia młodym chłopcom właściwy i poprawny odczyt godziny. Kolejny atut? Wskazówki są fluorescencyjne. Niewielka masa zegarka (30 g) sprawia, że mogą go nosić nawet kilkuletni chłopcy.

Zegarki o numerach referencyjnych: RRX23GX9 (żółty pasek), RRX11GX9 (czarna tarcza, czarny pasek), RRX27GX9 (biała tarcza, czarny pasek) oraz RRX31GX9 (niebieski pasek, czarna tarcza) kosztują tyle samo co modele dla dziewczynek – czyli ok. 120 zł.

 

Artykuły powiązane:

Która godzina? Pierwszy zegarek dla dziecka

Pomysły na zegarkowe prezenty: Dzień Dziecka

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcia pochodzą ze strony producenta www.loruswatches.com