Damski zegarek Piaget Limelight Gala Precious Rainbow to ultraluksusowy, biżuteryjny, damski zegarek, który potwierdza główne założenie marki Piaget: „luksus i precyzja”. W swoim designie nie tylko nawiązuje on do najnowszych trendów modowych. Został też doceniony w świecie zegarmistrzowskim. Zegarek zdobył prestiżową nagrodę GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève) w kategorii „zegarek damski”. Najnowsza edycja wydarzenia miała miejsce 4 listopada 2021 r. w Genewie.

Przyjrzyjmy się więc mu z bliska i posmakujmy odrobiny luksusu w najlepszym wydaniu!

Piaget – szwajcarski luksus

Korzenie szwajcarskiej marki Piaget sięgają roku 1874 – choć dopiero w roku 1940 firma zaczęła umieszczać na czasomierzach swoją nazwę. Od lat 60. ubiegłego wieku zegarki zaczęto ozdabiać drogimi kamieniami, takimi jak: diamenty, szmaragdy czy szafiry.

W tym czasie powstało też założenie, że do produkcji będą stosowane tylko metale szlachetne, złoto lub platyna.

Można powiedzieć, że to wtedy narodziło się DNA marki – zasłynęła ona z produkcji luksusowych zegarków biżuteryjnych docenianych przez takie firmy jubilerskie jak: Cartier czy Tiffany.

Zegarki marki Piaget to klasyka uwielbiana od dziesięcioleci przez kobiety z klasą o światowej sławie, jak Sophia Loren, Elizabeth Taylor czy Jackie Kennedy oraz przez bohemę artystyczną Nowego Jorku lat 60. – Andy’ego Warhola.

Piaget to zdobywca licznych wyróżnień i nagród.

Należały do nich m.in.: wpisanie do Księgi Guinessa ultracienkiego mechanizmu z naciągiem automatycznym sprężyny napędowej (2,3 mm!) czy też szereg nagród prestiżowego wydarzenia Grandprix d’Horlogerie w Genewie (w latach 2002–2007).

Damski zegarek Piaget Limelight Gala Precious Rainbow także doceniono podczas tej gali. W ubiegłym roku został on wyróżniony przez specjalistów branży zegarmistrzowskiej w kategorii zegarek damski. I trudno się temu dziwić. Blask i jego precyzja olśniewają (i to dosłownie). Przyjrzyjmy się więc mu z bliska i posmakujmy odrobiny luksusu w najlepszym wydaniu!

Zanim zaprezentujemy zegarek i przyjrzymy mu się z bliska, warto obejrzeć ten krótki film:

Powrót do klasyki…

Damski zegarek Piaget Limelight Gala Precious Rainbow bazuje na designie kultowego zegarka tej marki, który powstał w roku 1973 (Piaget Patrimony), a od tego czasu zyskał miano kultowego. Główne elementy designu, które łączą te dwa modele, to: zintegrowana z kopertą złota bransoleta, asymetria uszu koperty, płynność kształtów i kamienie szlachetne ozdabiające kopertę oraz część bransolety.

Od roku 1973 powstawały kolejne modele inspirowane tym zegarkiem. Były one najwyższej klasy popisem nie tylko kunsztu jubilerskiego, ale i zegarmistrzowskiego. W końcu w roku 2021 pojawił się on – zegarek dla inspirujących kobiet, które cenią kreatywność i niezależność!

Zegarek Piaget Limelight Gala Precious Rainbow to wymienione wyżej elementy designu plus takie, które perfekcyjnie wpisują czasomierz w ramy obowiązujących modowych kierunków.

…w tęczowym wydaniu – w zgodzie z najnowszymi trendami

Piaget Limelight Gala Precious Rainbow to biżuteryjny damski zegarek, który jest dowodem na to, że firma Piaget nawet gdy korzysta ze wzornictwa sprzed kilkudziesięciu lat, precyzyjnie (jak na firmę zegarmistrzowską przystało) dopasowuje je do obowiązujących trendów.

Tęczowa kolorystyka szlachetnych kamieni – okalających tęczę i zdobiących częściowo bransoletę tsavorytach i szafirach z diamentowym szlifem – perfekcyjnie wpisuje się w panujący w modzie nurt. Jest on obecny w kreacjach największych domów mody – zarówno jeśli chodzi o ubrania, jak i dodatki.

Tęcza to nie tylko symbol tolerancji i równości wszystkich ludzi. To także pozytywne wibracje.

Jej barwy obecnie królują na wybiegach! Wystarczy spojrzeć na propozycje Chloè, Tommy’ego Hilfigera czy Sonii Rykiel.

Tarcza i ręcznie wykonana bransoleta

Tęczowa kolorystyka kamieni umieszczonych na pierścieniu zegarka i asymetrycznych uszach idealnie współgra z wykonaną z różowego złota (jakże dziś modnego!) bransoletą i minimalistyczną tarczą.

Na tarczy dla równowagi umieszczono tylko dwie, czarne ascetyczne w swoim wyglądzie wskazówki. Faktura bransolety i tarczy to charakterystyczny dla marki Piaget szlif zwany: Palace Décor.

Co ciekawe, bransoleta zegarka została wykonana ręcznie – a to rzadkość na rynku zegarmistrzowskim.

Ciasne montowanie miniaturowych ogniw, a następnie lutowanie sprawia, że bransoleta jest niezwykle giętka, dzięki czemu idealnie leży na nadgarstku. Jej delikatność znakomicie współgra z asymetrią zegarka, jego miękkimi liniami i tarczą o średnicy 32 mm.

Precyzja w odmierzaniu czasu

Piaget Limelight Gala Precious Rainbow to także perfekcyjny i wysokiej klasy mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej oparty na 23 kamieniach. Jego pracę możemy obserwować przez przeszklony dekiel. Wodoszczelność 30 m zapewnia odporność na zachlapania, a tarczę przed zarysowaniami chroni wytrzymałe szafirowe szkiełko.

Artyzm, precyzja, luksus – takie są ponadczasowe założenia marki Piaget.

Piaget Limelight Gala Precious Rainbow wypełnił je w 100%, a przy tym pozostaje niebanalnym i oryginalnym dodatkiem do wielu stylizacji!

Cena zegarka to ponad 440 000 zł.

Izabela Karolak