Swatch wita Chiński Nowy Rok zegarkiem „Cheese! Squeak Squeak!” – specjalnym modelem przygotowanym z myślą o Roku Szczura.

Chiński Nowy Rok, jak większość świąt w Chinach, jest świętem ruchomym. W zależności od roku przypada w okresie od 21 stycznia do 20 lutego. W 2020 roku wypada 25 stycznia i będzie nosił miano Roku Szczura. Podobnie jak w kulturze europejskiej, tradycją jest o północy puszczanie petard i fajerwerków. Popularne jest również przyozdabianie ulic i domów na czerwono. Na ulicach można też często zobaczyć Taniec Smoka.

Źródło: www.focus.pl

Chiński Nowy Rok 2020 – Rok Szczura

Szczur jest pierwszym z 12 znaków chińskiego horoskopu. Według legendy to właśnie to zwierzę jako pierwsze w wyścigu dotarło do Cesarza.

Osoby urodzone w Roku Szczura (przykładowe roczniki: 1972, 1984, 1996 i 2008) uważa się za radosne, optymistyczne i pełne energii. Cechuje je empatia, jednak niekiedy są uparte w swoich przekonaniach. Są także otwarte i przyjazne. W kwestiach finansowych lubią oszczędzać. Szczęśliwymi kolorami tych osób są niebieski, zielony i złoty (kolor zwycięstwa).

Znane osoby urodzone w Roku Szczura to m.in.: Mark Zuckerberg (1984), papież Franciszek (1936), Cameron Diaz (1972).

CHEESE! SQUEAK SQUEAK! – najnowszy zegarek Swatch

Szwajcarska marka Swatch, interesuje się nie tylko zwyczajami i tradycjami w Europie, ale też i odległych Chinach. Nadchodzący Chiński Nowy Rok będzie rokiem Szczura i to właśnie temu zwierzęciu Swatch zadedykował specjalny model zegarka o wdzięcznej nazwie: „CHEESE! SQUEAK SQUEAK!”.

Najnowszy zegarek Swatch (nr. ref. GZ327) świętuje Rok Szczura z przyjaznym pyszczkiem tego małego gryzonia na tarczy. Tarcza ma kolor szary/srebrny, jedynie koronka i wskazówki są złote.

Okrągła koperta ma dość uniwersalne rozmiary: jej średnica to 34 mm, a grubość to 8,75 mm. Zegarek będzie więc odpowiedni dla Pań, jak i dla Panów. Budulcem koperty było tworzywo sztuczne, jak to w zdecydowanej większości zegarków Swatch. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m.

Pasek zegarka wykonano z miękkiego, elastycznego silikonu. Najciekawsza w całym zegarku zdaje się być szlufka, która ma kształt uszu gryzonia. Zarówno pasek, jak i szlufka są w tym samym kolorze – srebrnym/szarym.

Czasomierz zapakowany jest w specjalne pudełko – etui przypominające ulubioną przekąskę zwierzątka – szwajcarski ser. Dodatkowo, etui przyozdobione jest czerwonym frędzelkiem, z chińskim supełkiem szczęścia.

Zegarek w cenie 385 zł dostępny jest w stacjonarnych salonach Swatch oraz na stronie: shop.swatch.pl.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

Redakcja Zegarki i Moda

*Artykuł opracowano na podstawie informacji prasowej marki Swatch