Tej wiosny legendarny krokodyl wkroczył na nowe twórcze terytorium.

Marka zaprezentowała nową, limitowaną kolekcję ubrań – Lacoste Crocoseries – która powstała we współpracy z 3 współczesnymi artystami z różnych części świata.

To była już od dawna oczekiwana kolekcja.

Marka Lacoste stworzyła ją wraz z trzema współczesnymi artystami.

Oficjalnie linia pojawiła się w europejskich sklepach 18 marca br., teraz jest dostępna online także w Polsce.

Ci, którzy nadali krokodylowi nowy kolor i kształt to trzej artyści z różnych stron świata: Friends With You, Jeremy Ville oraz Jean Michel Tixier. Artyści zaprezentowali różne wersje świata mody pełnego kolorów. Każdy z nich zaprojektował swoją wizję linii ubrań i dodatków.

Legendarne koszulki polo, t-shirty, bluzy z kapturem, czapki z daszkiem, trampki, perfumy i zegarki w 3 niezwykle oryginalnych projektach, pełnych humoru i wiosennej radości. Każdy z nich na nowo odkrywa świat Lacoste we własnym, optymistycznym stylu.

Friends With You – przyjaciele świata

Friends With You to wspólny projekt artystyczny dwóch przyjaciół – artystów: Samuela Borksona i Arturo Sandoval III. Z siedzibą w Los Angeles w stanie Kalifornia w USA od 2002 roku pracują nad pozytywnymi zmianami na świecie.

Ich rzeźby i instalacje artystyczne szokują i daleko wykraczają poza współczesny świat sztuki. Teraz przedstawiają swoją fantastyczną wizję, w której krokodyl podróżuje przez chmury, tęczę i gwiazdy. Minimalistyczne akcenty przybierają formę zabawnych stworków w stylu japońskiego kawaii.

Mała chmura z przyjaciółmi, jedna z instalacji grupy Friends With You, San Francisco 2018 r. www.friendwithyou.com

Jeremy Ville – z komiksu wprost na koszulkę

Artysta Jeremyville w twórczości bardziej skupia się na streetartach i komiksach. Jego prace wyglądają niesamowicie zarówno na bluzach, jak i na ścianach. W swojej propozycji, w kolekcji Lacoste Crocoseries, Jeremy Ville tworzy żywiołową i kreatywną dżunglę, w której tenis i krokodyl mieszają się. Gady żyją razem z rakietami i piłkami. Trzeba przyznać – dość surrealistyczny świat.

Jedne z wielu komiksów Jeremy’ego Ville’eg, zdj. fanpage Jeremy Ville na Facebooku

Jean Michel Tixier

Francuski ilustrator Jean Michel Tixier znany jest z pracy w czasopismach i przy tworzeniu plakatów.

Artysta stworzył krokodyla Lacoste wzorowanego na nim samym i otaczających go ludziach. Krokodyl staje się człowiekiem jako szykowny hipster, wysokiej klasy paryski ojciec, zestresowany handlowiec, paryski dandys i szalony nastolatek ubrany w odzież sportową. Jest to zatem ironiczne spojrzenie na francuskich mężczyzn z wszystkich środowisk.

Ubrania ze współpracy marki Lacoste z tymi trzema współczesnymi artystami aktualne dostępne są w e-sklepie Lacoste, a po otwarciu stacjonarnych – także tam.

Więcej informacji: https://www.lacoste.pl/croco-series/

 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

Baner