Choć mamy jeszcze astronomiczną wiosnę, temperatury za oknem zdecydowanie już letnie. Przyszedł czas, by odświeżyć swoją garderobę, a wraz z nią wnieść powiew świeżego powietrza i nowych fasonów, wzorów i kolorów.

Z tej okazji, drodzy Czytelnicy, chcemy Wam dzisiaj zaprezentować najnowszą kolekcję zegarków skandynawskiej marki SKAGEN. Odważna, odblaskowa, neonowa – tak można by ją opisać w 3 słowach. Proszę Państwa – oto Aaren Kulor Neon Collection.

Ale zanim przejdę do prezentacji kolekcji, warto powiedzieć słowem wstępu, kiedy i gdzie powstała ta duńska marka.

Marka SKAGEN wywodzi się z ojczyzny Hansa Christiana Andersena i ulubionych przez wszystkie dzieci klocków Lego – Danii.

Skagen – tak nazywa się nie tylko marka zegarków o której piszemy, lecz także miasto, i to nie byle jakie! Miasto Skagen leży na północy Danii, i jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w kraju. Geograficznie ta część nazywana jest Jutlandią Północną. Jest to miejsce o tyle ciekawe, że Morze Północne łączy się tu z Morzem Bałtyckim, ale to widać dopiero z lotu ptaka.

Źródło: https://zpodrozy.pl/

Wracając do tematu artykułu – w tym roku Skagen obchodzi jubileusz 30. lat istnienia. Mimo względnie młodego wieku, zdążył już zawojować niemal cały świat i dorobić się rzeszy wiernych fanów. Swój sukces zawdzięcza umiejętnemu wykorzystaniu mody na minimalizm.

Ale co jest takiego wyjątkowego w tych skandynawskich zegarkach?

Wszak wiele marek produkuje proste i minimalistyczne tarcze. Wystarczy za przykład podać holenderską markę CLUSE albo inną duńską markę zegarków OBAKU, które łączą duńskie wzornictwo z azjatycką filozofią Zen. Zegarki marki OBAKU, czyli co ma wspólnego duńskie hygge z japońskim Zen?

Otóż, Skandynawowie, a zwłaszcza Duńczycy jak żaden inny naród na świecie, wprowadzają odpowiednie proporcje pomiędzy tym, co eleganckie, a tym, co codzienne. Idea hygge (duńska sztuka szczęścia), spokój ducha, prostota, spójność z naturą i przyrodą – to kluczowe wartości dla tego narodu.

Kolor, kolor, jeszcze więcej koloru proszę! Nowa kolekcja zegarków Aaren Kulor Neon Collection

Nowa kolekcja zegarków Skagen jest tak kolorowa, że aż trudno uwierzyć, że stworzono je w Danii – kraju chłodnym i deszczowym, gdzie deszcz pada przez połowę roku.

Jakie to kolory? To zielony niczym wiosenna trawa, intensywnie żółty niczym słońce, niebieski niczym bezchmurne niebo, różowy jak kwiat fuksji oraz soczyście pomarańczowy. Wszystkie elementy zegarków zostały utrzymane w tym samym odcieniu.

Wniosek? To kolory idealne na lato!

Przyjrzyjmy się im zatem nieco bliżej.

Okrągłe koperty wykonane z aluminium dostępne są w dwóch rozmiarach – w wersji damskiej 36 mm i w wersji męskiej 41 mm. Powoduje to uniwersalność; zarówno panie, jak i panowie odnajdą odpowiednią wielkość czasomierza dla siebie.

A więc wiemy już, że mamy 2 wielkości kopert i 5 neonowych kolorów. Idźmy dalej.

Tarcze są proste, czytelne, utrzymane w minimalistycznym stylu, z resztą jak wszystkie inne zegarki tej duńskiej marki.

Oś cyferblatu wyznaczają dwie wskazówki (godzinowa i minutowa) w kolorze srebrnym. W takim samym kolorze zaznaczono też cyfry arabskie (z wyjątkiem 3). Na wysokości godziny 3 producent umieścił drukowanymi literami nazwę marki i kraj z którego pochodzi (SKAGEN DENMARK). Pomiędzy cyframi 5 a 7 znalazła się mała subtarcza sekundnika.

Tarcze chroni szkło mineralne.

Paski zostały wykonane z silikonu, co z pewnością jest komfortowe nawet przy wielogodzinnym noszeniu. Co więcej, paski z zapięciem na klamrę posiadają funkcję szybkiej zmiany. Dzięki temu do czasomierza możemy przymocować zupełnie inny, dowolny pasek, o standardowej szerokości 20 mm, tworząc zupełnie nową i nietuzinkową kombinację.

Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co daje podstawową ochronę przed niewielkim kontaktem z wodą, np. podczas mycia rąk.

Czasomierze posiadają mechanizm kwarcowy zasilany baterią, zostały zapakowane w gustowne pudełko oraz objęto je 2-letnia gwarancją producenta. Za przyjemność posiadania jednego z nich musimy zapłacić ok. 380 zł.

Skagen Aaren Kulor to wyraziste i uniwersalne zegarki zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy kochają lato, żywe, odważne kolory, barwne stylizacje. W swobodnym tłumaczeniu nazwa nowej kolekcji to: „kolor i zabawa”, co doskonale współgra z żywą kolorystyką. Lato to czas modowych eksperymentów, a te zegarki idealnie wpisują się w ten nurt!

 

Agata
Redakcja Zegarki i Moda
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z fanpage marki SKAGEN na Facebooku: https://www.facebook.com/skagendenmark/

Baner