Drewniane zegarki są nie tylko unikalne, lecz także trwałe, wyróżniają się wyjątkowym charakterem i ciekawym, niebanalnym designem. A to wszystko w zgodzie ze światowymi standardami ochrony środowiska! Wszystkim miłośniczkom i miłośnikom trendu eko przedstawiamy markę zegarków z kopertami wykonanymi z drewna – NEAT.

Już od jakiegoś czasu, raz po raz, zobaczyć można reklamy czy oferty zegarków z kopertami wykonanymi z drewna. To nie nowość, bo tego rodzaju materiał użyty do wytworzenia koperty do zegarka pojawił się już dawno temu.

Teraz przy szerokiej dostępności mechanizmów elektronicznych i technicznych możliwościach obróbki nie tylko tak miękkiego materiału jakim jest drewno jest zdecydowanie łatwiej niż przed laty wykonać taki rodzaj koperty. Tego rodzaju zegarki prezentowane były choćby na festiwalu zegarkowym Aurochronos 2018 w Łodzi.

Zegarki marki NEAT – schludne, ekologiczne, dobrze wykonane

Jedną z przedstawicieli tego rodzaju produktów są zegarki oznaczone logiem NEAT na swojej tarczy. Co ważne, zegarki tej marki są nie tylko schludne, lecz także ekologiczne i dobrze wykonane.

Już na pierwszy rzut oka widać szeroką gamę kolorystyczną wyrobów. Ta uwaga dotyczy tak drewnianych kopert i tarcz zegarków, jak i ich pasków. To ważna informacja, bo potencjalni kupujący będą mogli do swoich indywidualnych preferencji dobrać odpowiedni kolor drewna.

To schludne zegarki (słowo „neat” po angielsku oznacza schludny), a świadczy o tym koncepcja całości, jakość wykonania poszczególnych elementów i odpowiedni poziom montażu.

„Serca” zegarków

Są to oczywiście zegarki z mechanizmami elektronicznymi. Zgodnie z informacją producenta, tarcze i koperty do zegarków są wykonywane w Polsce. U nas w kraju te zegarki są także składane.

Tarcze zegarków

Największą uwagę oczywiście zwracamy na elementy wykonane w Polsce – tarczę i kopertę. Ich stylistyka i jakość wykonania, oceniona przy pierwszym wzięciu do ręki, bardzo pozytywnie świadczy o producencie. Jakość wykonania tarcz można sprawdzić na podstawie wyglądu – są gładkie, płaskie i mają dobrze zamocowane znaczniki. Zgodnie z opinią producenta, serie testowe sprzedanych już zegarków potwierdzają wysoką jakość wykonania drewnianych tarcz.

Koperty, dekle, szkła

Koperty jest doskonale wycięte i obrobione. Koperty są trwałe i absolutnie nie należy się obawiać ich zniszczenia czy uszkodzenia podczas używania zegarka. Do wykonania kopert z drewna użyto szeroki zakres rodzajów drewna – klon, platan itp.

Dekle są ciekawie zaprojektowane, dobrze wykonane, a napisy są rozmieszczone poprawnie. Co więcej, mają one finezyjny kształt wynikający z kształtu koperty i są dobrze pasowane. Na deklach znajdziemy wygrawerowaną nazwę marki, informację o ręcznym wykonaniu zegarka w Polsce i oczywiście potwierdzenie naturalnego pochodzenia materiału. Jest to łatwe do potwierdzenia nawet przez osoby niewtajemniczone w materiałoznawstwo.

Zdecydowana większość zegarków została wyposażona w szkło mineralne.

Paski

Paski wykonano ze skóry naturalnej. Posiadają skuwkę sygnowaną nazwą marki w kolorze zgodnym z kolorystyką indeksów na tarczy zegarków. Paski czasomierzy są dobrze dobrane kolorystycznie do koperty i tarcz zegarków.

Pudełka

Pudełka wykonane zostały z drewna, a wyściółka z sizalu. Całość komponuje się bardzo dobrze.

Neat – marka odpowiedzialna ekologicznie

Neat to marka, której produkty są dobrze dopracowane także w najmniejszym szczególe. Co więcej, bazuje na naturalnych materiałach takich jak drewno, skóra, bawełna, wełna czy len. Metki są wykonane z kartonu i mocowane na wykonanym z naturalnego materiału sznurku.

Ceny

Modele męskie kosztują odpowiednio 599 zł, 699 zł lub 799 zł. Wersje damskie są cenowo mocno zbliżone i kosztują 599 zł lub 649 zł. Trzeba przyznać, że to umiarkowana cena jak na te drewniane, ekologiczne zegarki.

Więcej informacji o zegarkach NEAT znajdziecie tutaj: https://www.neatbrand.com/

Zegarek nie musi pełnić tylko funkcji urządzenia do pomiaru i wskazywania czasu, czy też być elementem biżuterii. Zegarek może uzewnętrzniać nasze przekonania, nasze wnętrze i nasz styl. On powinien też nas wyrażać.

W Polsce i na świecie powstaje trend na drewniane zegarki. Zaczynamy dostrzegać coraz większe nimi zainteresowanie. Sztuczne tworzywa nie wnoszą nic nadzwyczajnego ze swego pochodzenia, sensu i tajemnicy. Takie przesłanie niesie ze sobą i szczyci się nim drewno.

 

Władysław Meller

Baner