Oto najnowszy zegarek Seiko, diver z wyższej półki, z limitowanej edycji, z tarczą w modnym ostatnio kolorze butelkowej zieleni. Tarcza inspirowana jest wzorem mchu wodnego, który odkryli japońscy badacze w pobliżu jeziora Skarvsnes Foreland na Antarktydzie.

Markę Seiko już od wielu lat można śmiało nazwać ekspertem w dziedzinie zegarków do nurkowania. Pierwszy zegarek tego typu marka zaprezentowała w 1965 roku, a w ubiegłym roku – linię LX Line Diver. Oznaczenie “LX” w nazwie odnosi się do łacińskiego słowa “światło”.

Seiko nieustannie tworzy modele, które zyskują uznanie sportowców, profesjonalnych nurków, podróżników i odkrywców. Tego lata japońska marka prezentuje nowość – Seiko Prospex LX Line Limited Edition SNR045.

Inspiracją do stworzenia tego modelu była przyroda, w tym podwodnym wydaniu. Wiadomo, że Japończycy mają duży szacunek do otaczającej ich przyrody. W tym modelu nie były to jednak góry ani ląd, ale świat pod wodą. A konkretnie mocno porośnięte roślinnością dno jeziora niedaleko Skarvsnes Foreland na Antarktydzie.

Seiko Prospex LX Line Limited Edition SNR045 to kawał męskiego divera, z którym można poczuć się jak ryba w wodzie.

To profesjonalne narzędzie do zadań pod wodą. Koperta o średnicy 44 mm i grubości 15 mm odpowiednia będzie na solidny, męski nadgarstek. Dzięki pełnemu deklowi i zakręcanej koronce na godz. 4 całość wodoszczelna jest do 300 m. Dzięki temu swobodnie można nurkować z akwalungiem w dowolnym miejscu na Ziemi.

Aby zegarek nie był aż tak ciężki, zarówno kopertę, jak i bransoletę wykonano z antyalergicznego tytanu. Jak to w zegarkach typu diver bywa, obowiązkowy jest obrotowy pierścień, w tym modelu z ciemnozieloną wkładką. Tarczę przed zarysowaniami chroni szafirowe szkło.

Tarcza

Tarcza nawiązywać ma do unikatowego, zielonego mchu – „kokebozu” – który porasta dno jeziora Skarvsnes Foreland. Jezioro to położone jest na Antarktydzie, ok. 55 km od stacji Showa, japońskiej stacji badawczej. Tam japońscy naukowcy odkryli tajemniczy podwodny las z mchu pokrywający dno pobliskiego jeziora. Unikalne filary z mchu powstawały pod wodą przez setki lat.

Inspiracja jest łatwa do zrozumienia, patrząc na nową, ciemnozieloną tarczę z unikalną teksturą, która przypomina kolumny z mchu. Ceramiczny pierścień z 60-minutową skalą do nurkowania również wykorzystuje tę samą kolorystykę, nadając temu modelowi wyjątkowy charakter i pewną śmiałość. Na tarczy widać duże wskazówki – o typowym dla Seiko kształcie – oraz indeksy; wszystko wypełnione masą świecącą w ciemności. Na godzinie 3 zlokalizowano datownik, a na godzinie 7 wskaźnik rezerwy chodu.

Mechanizm

Wewnątrz koperty znajduje się mechanizm, który łączy w sobie to, co najlepsze. Jest to hybrydowy mechanizm łączący automatyczny naciąg i elektroniczną regulację chodu.

Mechanizm odpowiada za wskazania godziny, minut i sekund, a także za dodatkowe wskazania jak data i rezerwa chodu (maksymalny naciąg sprężyny to 72 h rezerwy chodu).

Cena i dostępność

Linia Seiko Prospex LX Limited Edition SNR045 to limitowana edycja 500 sztuk zegarków.

Będzie dostępna w sklepach od sierpnia 2020 r. w cenie 6 100 EUR, po przy aktualnym kursie euro wynosi ok. 27 400 PLN.

Ahoj podwodna przygodo!

Seiko Prospex LX Line Limited Edition – dane techniczne:

Producent: Seiko

Nazwa modelu: Prospex LX Line Limited Edition

Nr. ref.: SNR045J1

Pochodzenie: japońskie

Mechanizm: hybrydowy mechanizm Spring Drive

Symbol mechanizmu: 5R65

Kolor tarczy: ciemnozielony

Materiał koperty: tytan

Średnica koperty: 44 mm

Wysokość koperty: 15 mm

Klasa wodoszczelności: 300 m

Materiał bransolety: tytan

Limitacja: 500 sztuk zegarków

Cena: ok. 27 400 PLN

 

Agata Molka

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie tu – SEIKO.

Baner