Od wielu lat jednym z najpopularniejszych prezentów komunijnych jest zegarek. W swojej szerokiej ofercie również marka Scuderia Ferrari przygotowała kolekcję czasomierzy dla młodych fanów aut – w końcu niemal każdy chłopiec uwielbia samochody.

Ferrari to symbol, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – marka sportowych aut założona we Włoszech. Włoska produkcja, szybkość, styl i sportowa elegancja to dla wielu uosobienie marzeń o posiadaniu luksusowego samochodu. Firma została założona przez kierowcę wyścigowego Enzo Ferrari’ego w Maranello w 1946 roku. Inspiracją dla logo firmy był emblemat z czarnym koniem stającym dęba na żółtym tle, a u góry flaga Włoch ułożone równolegle. Właśnie te charakterystyczne cechy dla marki przełożono na zegarki linii Scuderia Ferrari. Dziecięce czasomierze zaprojektowano dokładnie w takiej samej tonacji.

Kolekcja dla chłopców to 3 wersje: 0840019,  0840020, 0840021. To co je łączy to charakterystyczne logo Ferrari na tarczy, a tym co dzieli – kolorystyka. Mały fan motoryzacji ma do dyspozycji 3 warianty kolorystyczne. Wedle preferencji można wybrać wersję 0840019 w granacie, zegarek  0840020 o czerwonej tarczy i czarnym pasku oraz  0840021 z czerwonym paskiem i czarną kopertą.

W każdym z zegarków w miejscu godziny 12.00 znajduje się charakterystyczne logo Ferrari – czarny koń na żółtym tle. Jednym ze wspólnych elementów jest również nawiązanie do świata aut. Jednym z nich jest odcisk opony samochodowej wyżłobiony na całej długości pasków oraz graficznie przedstawiony na tarczy.

Każdy z zegarków ma kopertę o średnicy 38 mm, która została wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz została połączona z silikonowym paskiem, który wygodnie układa się na nadgarstku. Dzięki temu, młody fan motoryzacji, rajdów i wyścigów samochodowych może mierzyć czas przejazdu co do sekundy. W końcu to one często decydują o wygranej.

Warto dodać, że zegarek wyposażono w mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Wodoszczelność klasy 30M chroni przez zachlapaniem.

Zegarek Scuderia Ferrari to świetny wybór – funkcjonalność, wygoda, sportowy styl i nawiązanie do świata aut stanowi rewelacyjną propozycję na prezent na Komunię dla małego fana motoryzacji.

Cena: 399 złotych

Agata

Redakcja Zegarki i Moda