Niemal każda kobieta kocha modę. Różne są style tak, jak różne są kobiety. Glamour, boho, casual, paryski szyk, rockowy… można by wymieniać wiele różnych przykładów. Każda z kobiet znajdzie wśród nich coś dla siebie. Choć projektanci na pokazach mody co rusz prezentują najnowsze kolekcje, to są pewne ponadczasowe wzory, które nie przemijają. Jednym z nich jest styl retro. Styl ten głównie odnosi się do mody lat 1940-1970 i od tamtego czasu na dobre zagościł w garderobach wielu kobiet.

Warto przypomnieć czym wyróżniał się ten styl w poszczególnych przedziałach czasowych. A więc: w latach 40. XX wieku sukienki były skromne i proste. Liczyła się przede wszystkim wygoda – stąd ubiór często był luźny, przewiewny i w fasonie koszuli. Lata 50-te to mocne wcięcie w talii, a dekoldy w szpic lub w łódeczkę dodatkowo podkreślały wąskie ramiona. Rewolucyjne zmiany w modzie lat 60. przyczyniły się do wprowadzenia zupełnie nowej długości spódnic. Na ulicach zaczęła królować mini. Wystarczyła jedna dekada później i w latach 70-tych panie zaczęły nosić midi – sukienki do samej ziemi, często z dodatkowymi falbanami.

Współcześnie styl retro jest nadal uwielbiany przez wiele pań, które regularnie wykorzystują go w swoich stylizacjach.

Marka Casio RETRO już od ponad 30 lat opiera swoje projekty na stylu minionej epoki – pierwszy elektroniczny zegarek tej marki powstał w kolorowych latach 80. Mimo upływu lat, projektantom zegarków Casio nie brakuje pomysłów. Wręcz przeciwnie.

Tej wiosny zaprezentowali kolejną porcję wspaniałych zegarków w stylu vintage. Nowa kolekcja zegarków Casio Retro Insta Shape Sapphire Crystal to pełen przekrój możliwości. Elegancja i szyk lat 40., pin up girl lat 50., a może szalony i kolorowy styl lat 80.? W każdej z tej epok, każdy znajdzie coś dla siebie. Dowolne elementy poszczególnych stylów można wplatać do codziennych stylizacji tak, aby stworzyć modny look.

Nowa kolekcja to 5 modeli zaprojektowanych w duchu unisex. W zależności od tego, który okres w modzie jest dla nas największą inspiracją możemy wybrać model czarno-złoty LTP-E148GL-1AEF, czarno-srebrny LTP-E148L-1AEF, granatowo-srebrny LRP-E148L-7AEF, na stalowej bransolecie LTP-E148M-7AEF lub na bransolecie w kolorze złotym LTP-E148MG-7AEF.

Całą kolekcję cechuje minimalizm, prostota stylu, zegarki te są niemal całkowicie pozbawione dodatkowych zdobień. Dzięki temu wpisują się w każde miejsce i w każdy czas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Fani klasyki i elegancji z lat 40. sięgną zapewne po czasomierze na skórzanych paskach, a w szczególności po szykowny czarno-złoty  LTP-E148GL-1AEF. Dla tych, którym bliskie są szalone lata 80-te firma Casio przygotowała połyskujące czasomierze na plecionej bransolecie – srebrny  LTP-E148M-7AEF lub złoty  LTP-E148MG-7AEF.

Warto na koniec nadmienić, że to pierwsza kolekcja Casio RETRO, w której wykorzystano szkło szafirowe. Dla wielu osób ten rodzaj wykończenia jest wyznacznikiem klasy zegarka. Dlaczego? Szafir, w przeciwieństwie do szkiełka mineralnego, słynie z niezwykłej odporności na wszelkie zarysowania.  Taka ochrona gwarantuje nieskazitelny wygląd czasomierza przez bardzo długi czas.

Ceny prezentowanych zegarków:

LTP-E148GL-1AEF  519 złotych,

LTP-E148L-1AEF 480 złotych,

LTP-E148L-7AEF 480 złotych,

LTP-E148M-7AEF  480 złotych,

LTP-E148MG-7AEF  615 złotych.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda