„Miłość to ojciec ratujący dzieci z płonącego budynku, wynoszący je i ginący przy tym. Kiedy kochasz, przestajesz żyć dla siebie, żyjesz dla innej osoby” – powiedział niegdyś amerykański pisarz Philip Kindred Dick. I miał wiele racji.

Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, obchodzić będziemy Dzień Ojca. To święto stanowi wyraz szacunku i wdzięczności za trud włożony w wychowanie. Dla wielu z nas, tata to jedna z najważniejszych osób w życiu, autorytet od którego możemy się wiele nauczyć.

Ciekawostką jest fakt, że we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii Dzień Ojca obchodzi się 19 marca (dzień świętego Józefa). Na Litwie natomiast również Dzień Ojca obchodzi się w czerwcu, ale zawsze w pierwszą niedzielę, w Austrii – w drugą, w Wielkiej Brytanii natomiast – w trzecią. W Polsce, akurat w tym roku, będzie to czwarta niedziela tego miesiąca. Niezależnie od tego który to będzie dokładnie dzień, warto wcześniej zastanowić się jaki prezent wybrać.

Miłość taty jest miłością na całe życie. Dlatego przy wyborze odpowiedniego upominku, warto również wziąć pod uwagę, by prezent był praktyczny, funkcjonalny i posłużył przez długi czas. Przedstawiamy Wam 10 propozycji idealnie nadających się na prezent z okazji Dnia Ojca.

Oto propozycje portalu „Zegarki i Moda”:

1. Portfel

Portfel to must have każdego mężczyzny. Jest tym czym dla wielu kobiet torebka. To miejsce gdzie oprócz pieniędzy, noszą dokumenty i inne ważne karty. Dlatego tak ważne jest, by był dobry jakościowo, wykonany ze skóry, z dbałością o detale. Portfel z pewnością będzie służył Tacie wiele lat.

Źródło: https://www.wittchen.com/

2. Jedwabny krawat

Nie każdy Ojciec na co dzień używa krawata, ale każdy powinien go mieć. To jest po prostu prezent uniwersalny, pasujący każdemu mężczyźnie, który można wykorzystywać przez długi czas. Zwłaszcza jeśli wybierzemy tacie elegancki krawat z jedwabiu, w stonowanym, jednolitym kolorze, np. granatu lub szarości.

źródło: https://www.wolczanka.pl

3. Poszetka

Każdy mężczyzna potrzebuje w kolekcji akcesoriów co najmniej jednej poszetki. Można składać ją na niezliczone zabawne sposoby. Ciekawy prezent dla Taty, który ceni stylowe dodatki i lubi bawić się modą.

Źródło: https://www.mustache.pl

4. Pasek do spodni

Pasek do spodni to dodatek do mody, który z pewnością ucieszy niejednego Tatę. Niemal każdy mężczyzna korzysta z niego często, dobierając go do rozmaitych spodni. Taki akcent przyda się zawsze.

źródło: https://shopmiler.com

5. Koszula

Biała koszula z długim rękawem to absolutny must have każdego mężczyzny. Można ją wykorzystywać do wielu stylizacji, zarówno tych formalnych, jak i casualowych. Wystarczy jedynie znać rozmiar kołnierzyka naszego taty i gotowe!

źródło: https://www.wolczanka.pl

6. Spinki do mankietów

Jeśli koszula, to i obowiązkowo – spinki do mankietów. To dodatek do męskiej koszuli, który może też pełnić rolę biżuterii. A jeśli będą miały napis: „tata” – tym lepiej.

Źródło: https://spinki-do-mankietow.art-madam.pl/

7. Fartuch kuchenny

Twój tata jest szefem kuchni? Gotuje, piecze, grilluje? Fartuch kuchenny głównego zaopatrzeniowca i zdobywcy pożywienia ucieszy Tatę, który lubi gotować. Praktyczny i niebanalny upominek. W dodatku na lata.

Źródło: https://szybkoprezent.pl

8. Walizka/ bagaż podręczny

Mała walizka wyposażona w 4 kółka, wysuwany wychwyt i rączkę do przenoszenia bagażu to trafiony prezent dla Taty, który np. często wyjeżdża w służbowe podróże lub delegacje. Warto wybrać taką, by mieściła się jako bagaż podręczny w samolocie. Posłuży wiele lat i zniesie trudy wielu podróży.

Źródło: https://www.wittchen.com/

9. Pióro wieczne

Pióro wieczne zrobi wrażenie na Tacie, który docenia rzeczy trwałe i piękne zarazem. Wśród bogatej oferty wielu różnych producentów, warto wybrać coś extra, np. wykończenie złotem albo grawerowanie laserowe z dedykacją „kochanemu Tacie”. To wytworny, elegancki i wartościowy prezent. Najlepiej inwestować w produkty firm z wieloletnią tradycją, które wyborem piór zajmują się od dawna, niektóre nawet od XIX wieku, np. Parker, Pelikan, Waterman.

Źródło: https://www.forbes.pl/

10. Zegarek

Zegarek, oprócz obrączki czy rodzinnego sygnetu, to często jedyna męska biżuteria. Oferta wielu różnych producentów jest tak szeroka, że ciężko wskazać jeden, wybrany model. To raczej temat na osobny artykuł: Zegarek dla Taty z okazji Dnia Ojca – 10 propozycji na prezent.

 

Życzymy samych dobrych wyborów i trafionych prezentów, a Ojcom wielu powodów do radości!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: https://thehoneycombers.com/hong-kong/fathers-day-gift-guide/