Mamy znakomitą wiadomość dla wszystkich fanów Primarka! Wygląda na to, że irlandzka firma odzieżowa planuje na dobre rozgościć się w Polsce i otworzy kolejny sklep w naszym kraju. Jak się dowiedzieliśmy, drugi butik powstanie w poznańskiej Galerii Posnania, a sama umowa najmu przewiduje otwarcie już na 2021 rok! Trzymamy kciuki!

Plan jest taki, że nowy sklep będzie się mieścił na dwóch piętrach i zajmował powierzchnię około 3500 mkw. Będziemy mogli w nim kupić najnowsze kolekcje mody damskiej, męskiej i dziecięcej. I to nie wszystko, bo butik będzie oferował również buty, dodatki oraz elementy wystroju wnętrz!

Popularność irlandzkiego giganta wynika przede wszystkim z hasła przewodniego Primarka, która zakłada oferowanie „niesamowitej mody w niesamowitych cenach” (z ang. ‘Amazing Fashion at Amazing Prices’ ). Primark wpasowując się trend odpowiedzialnego biznesu, stawia na szeroko rozumianą ekologię. Produkty, które będzie oferować pochodzą z materiałów organicznych oraz z recyklingu. Jako ciekawostkę warto dodać, że sprzedaż będzie możliwa tylko w sklepach stacjonarnych, co obok deklarowanego obcięcia wydatków reklamowych, stanowi część przemyślanej strategii zrównoważonej produkcji ubrań.

Maciej Podwojski, Sales and Operations Manager w Primark Polska przyznaje:

„Bardzo cieszymy się, że nasz drugi sklep w Polsce zostanie otwarty w Posnanii – najważniejszym w Wielkopolsce centrum zakupów i lifestylu. Widzimy ekscytację, jaką już teraz wzbudza otwarcie naszego pierwszego sklepu w Polsce. Z niecierpliwością czekamy, by już wkrótce oferować niezwykłe zakupowe doświadczenia klientom z regionu Mazowsza oraz Wielkopolski”.

Posnania to nowoczesny obiekt handlowo-rozrywkowy, którego właścicielem jest Apsys Polska. Został otwarty stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku.

Rocznie centrum odwiedza 12,5 miliona osób, co świadczy o mocnej pozycji na rynku!

Natomiast Primark jest międzynarodową marką odzieżową o wieloletniej tradycji.

Firma została założona w Dublinie w 1969 r. i obecnie posiada ponad 370 sklepów w 12 krajach, między innymi: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, czy w Stanach Zjednoczonych.

Warto pamiętać, że Primark intensywnie szykuje się do otwarcia pierwszego sklepu w Polsce w warszawskiej Galerii Młociny. Jak deklarowali przedstawiciele firmy, będzie to miało miejsce już wiosną tego roku. Butik ten będzie również obejmował dwa poziomy i będzie zajmował powierzchnię ponad 3600 mkw.

Obecnie uruchomiona została już strona internetowa, a sklep prowadzi intensywną rekrutację pracowników obiektu.

Redakcja Zegarki i Moda