Zegarki Obaku to kwintesencja minimalizmu. Mimo głównej filozofii marki, która podpowiada, by skupiać się na „tu i teraz”, każda linia zegarków odzwierciedla panujące modowe trendy. Prezentujemy 5 najnowszych kolekcji zegarków duńskiej marki Obaku.

Zapoznaj się z nowościami, w których czas nie gra roli!

Marka Obaku łączy duńską sztukę projektowania i pojmowania szczęścia, które są oparte na minimalizmie, z nurtem filozofii zen, właśnie o nazwie „obaku”.

Cechą spajającą te dwa kierunki pojmowania rzeczywistości są: minimalizm, brak pośpiechu i naczelne hasło: „poczuj piękno chwili!”. To także czucie silnej więzi z przyrodą i czas na zachwyt jej darami. Miej zegarek, ale ciesz się ulotnymi momentami – skoncentruj się na „tu i teraz”. Gdziekolwiek jesteś, po prostu bądź. Taka filozofia ma odzwierciedlenie we wzornictwie zegarków duńskiej firmy Obaku.

Zarówno zegarki damskie, jak i męskie to kwintesencja minimalizmu i nawiązanie do panujących modowych trendów.

Dowodem na to jest 5 kolekcji o nazwach: V252, V253, V255, V256 i V257.

To aż 12 zegarków dla kobiet oraz 7 dla mężczyzn (kolekcja V253) stworzonych wedle obowiązujących trendów, których fundamentem pozostaje ponadczasowa klasyka.

Damskie i męskie zegarki Obaku – pełna funkcjonalność

Jeśli chcesz się skoncentrować na chwili, nic nie może cię rozpraszać, ani… uwierać.

Dlatego też zegarki Obaku z najnowszych kolekcji to zegarki kwarcowe wyposażone w niezawodne, precyzyjne mechanizmy. Dzięki temu nie trzeba nakręcać czasomierza i kontrolować jego chodu.

Poza tym, zegarki Obaku to wodoszczelność na poziomie 30 m – są więc odporne na zachlapania podczas codziennych rutynowych czynności, takich jak np. mycie rąk.

Zegarki kwarcowe z pięciu kolekcji to także szkło mineralne utwardzane, a więc odporne na pęknięcia (zegarki z kolekcji: V256, V257, V255) oraz szafirowe gwarantujące dużą odporność także na zarysowania (zegarki z kolekcji: V253, V252).

Koperty zegarków zostały wykonane z wysokiej klasy stali szlachetnej, która nie uczula i pozostaje odporna na czynniki zewnętrzne. Większość modeli – poza dwoma z kolekcji V257, których paski wykonane są z czarnego przyjaznego weganom materiału – to także łatwe do wyregulowania bransoletki typu mesh z wysokiej jakości stali nierdzewnej, perfekcyjnie układające się na nadgarstku.

Mniej znaczy więcej. Podstawa minimalizmu i diamentowy strzał w… dwunastkę!

Wszystkie zegarki z pięciu kolekcji to zegarki analogowe, a więc klasyka w najlepszym wydaniu.

Na tarczach czasomierzy nie znajdziemy dodatkowych komplikacji.

Są tylko cienkie klasyczne wskazówki zaprojektowane przez czołowego projektanta Obaku: godzinowa, minutowa i sekundnik. Pełen komplet występuje tylko w kolekcji V255, reszta to tylko dwie pierwsze opcje wskazówek.

Indeksy w postaci cyfr arabskich oznaczających godziny są w trzech zegarkach z kolekcji V255, one też mają indeksy minutowe, pozostałe trzy kolekcje to tylko subtelne indeksy godzinowe w postaci cienkich kresek.

A co z piątą kolekcją?

Otóż nie ma tam żadnych indeksów, jest za to… prawdziwy diament umieszczony na godzinie 12. To – jak deklaruje Obaku – premiera takiego rozwiązania w wykonaniu tej marki. Nic dodać, nic ująć – klasyczny sznyt, który cieszy oko!

Ta zasada obowiązuje, także jeśli chodzi o pozostałe elementy najnowszych zegarków Obaku.

Klasyczne barwy, minimum zdobień, duet reprezentacyjny

5 nowych kolekcji zegarków Obaku to także klasyka, jeśli chodzi o kolorystykę.

Marka postawiła na szlachetne połączenia barw.

Ponadczasowe srebro, złoto, biel oraz czerń goszczą zarówno na tarczach zegarków, kopertach, jak i na eleganckich bransoletach typu mesh oraz na paskach (czerń).

Nie przez przypadek zegarki Obaku są klasyfikowane jako zegarki fashion przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i młodzieży, dla których modowy sznyt w dodatkach jest cenny. Dlatego też w najnowszych kolekcjach zegarki występują również w kolorze granatowym (w kolekcji męskiej aż w dwóch jego odcieniach) – a ten został ogłoszony na sezon 2021/2022 jedną z najmodniejszych barw. Harmonijne komponuje się on ze srebrnymi czy złotymi elementami zegarków.

W kwestiach zdobienia tarczy, Obaku także postawiło na klasykę.

Cyferblaty zegarków – zarówno męskich, jak i damskich – to tarcze gładkie. Wyjątek stanowią te najbardziej zdobnych damskich zegarków z kolekcji V256 (to te z diamentem) – ich tarcze mają gilosz w kształcie rozety. A skoro już jesteśmy przy kształtach…

Tarcze i koperty – geometria równa się harmonia

Nie ma minimalizmu bez geometrycznych regularnych kształtów.

Wszystkie damskie zegarki Obaku z czterech kolekcji to okrągłe tarcze i koperty – różnią się one sposobem połączenia koperty z paskiem czy z bransoletą. Element koperty okalający tarczę jest gładki, poza zegarkami z kolekcji V252. Tutaj projektanci pokusili się o harmonijne falujące kształty wycięte na pierścieniu.

A jak rzecz się ma w przypadku męskich zegarków?

To oryginalne tarcze i koperty w kształcie ośmiokąta o zaokrąglonych liniach – a więc formy uznanej przez architektów za najdoskonalszą, jaka występuje w przyrodzie (przykład: plaster miodu).

Zegarki Obaku – elegancja w każdej sekundzie

Zarówno zegarki damskie, jak i męskie Obaku to modele eleganckie o bardzo cienkich kopertach.

Dzięki temu elementowi, a także dzięki doborowi barw i designowi tarczy, bardzo dobrze sprawdzą się jako dodatek do wyjściowych stylizacji. A ponieważ od dłuższego czasu w modzie panuje eklektyzm (czyli łączenie ze sobą różnych stylów), nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać zegarek Obaku, nawet jeśli jesteśmy zwolennikami mniej oficjalnych outfitów.

Obaku po raz kolejny zaskakuje!

Zaskakuje nie tylko tym, jak w dobrze znanych formach znaleźć coś zachwycającego i uczynić z tego atut, lecz także jak w przystępnej cenie znaleźć ponadczasowy stylowy zegarek… być może na całe życie.

Co także pozostaje w zgodzie z najnowszymi trendami stawiającymi na trwałość rzeczy, których – także ze względu na środowisko – nie należy wciąż wymieniać.

Ceny

Ceny zegarków męskich: 620 zł – 690 zł.

Ceny zegarków damskich: 310 zł – 620 zł.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące duńskiej marki OBAKU znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – OBAKU.

Izabela Karolak