Coraz częściej ekskluzywne hotele zamieniane są na kempingi, które można rozłożyć nad pięknymi wybrzeżami lub wśród dzikiej natury. Ludzie pragną prawdziwych przygód i relaksu na najwyższym poziomie.

A już 8 godzin autem od Polski znajdują się jedne z najbardziej magicznych miejsc kempingowych w Europie. Sprawdź niezwykłe tyrolskie kempingi, które położone są nad brzegiem alpejskich jezior.

Raj dla rodzin z dziećmi – kemping Seeblick w Kramsach

Kemping Seeblick położony jest bezpośrednio nad jeziorem Reintaler See. Przepiękny widok górskiego krajobrazu zapiera dech w piersiach, ale to nie wszystko! Kemping Seeblick wyróżnia się na tle innych, ponieważ ma bezpośredni dostęp do jeziora oraz dwie urokliwe plaże, które zapewniają doskonałą przestrzeń do odpoczynku.

Latem temperatura wody w tym jeziorze może sięgać nawet 26 stopni. Trzeba przyznać, że to zachęca. Uznaje się, że to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dlaczego? Znajduje się tu wiele placów zabaw z trampolinami, park linowy i liczne zjeżdżalnie.

Osoby dorosłe natomiast mogą skorzystać z przestronnej strefy wellness, gdzie znajdują się sauny – fińska i sosnowa, prysznice sportowe oraz aromaterapeutyczna łaźnia parowa.

W tak wyjątkowym miejscu nie brakuje także pysznego jedzenia oraz licznych atrakcji: baru herbacianego, Muzeum Wsi Tyrolskiej, zabytkowego cmentarza w Kramsach oraz malowniczego miasteczka Rattenberg i historycznej wioski Alpbach.

Co ciekawe można wybrać się tutaj również zimą, może niekoniecznie pod namiot, ale właśnie tutaj przebiega międzynarodowa trasa narciarska.

Tyrolski odpowiednik morza – czyli Alpen-Caravanpark nad jeziorem Achensee

O tym miejscu mówi się „tyrolskie morze” dlaczego? Jest to prawdziwa kraina dla turystów bez względu na wiek, co czyni go wyjątkowym kierunkiem podróży. Oprócz wspaniałych widoków na góry i jezioro, można tutaj korzystać z wyjątkowych atrakcji.

To miejsce jest doskonałe dla rodzin z dziećmi, seniorów, ale także młodych ludzi, którzy szukają wypoczynku wśród natury.

Podczas letniego urlopu można uczestniczyć w wodnych aktywnościach, takich jak pływanie łódką, wędkowanie, żeglarstwo i surfing. Na kempingu można również uprawiać sporty plażowe – siatkówkę plażową czy curling.

Klimat niczym z filmu – kemping Fernsteinsee

Jeśli natomiast szukasz niezwykle klimatycznych miejsc – doskonałym wyborem będzie kemping położony po południowej stronie przełęczy Fern u podnóża zamku Fernsteinsee.

W tym miejscu można zachwycać się nie tylko kempingiem, jeśli bowiem ktoś podczas podróży zmieni zdanie może spędzić kilka nocy w 4-gwiazdkowym hotelu lub luksusowych apartamentach w zamku Fernsteinsee.

To miejsce ma bogatą historię, ponieważ odwiedzane było przez cesarzową Marię Teresę i króla Ludwika II Bawarskiego. Jednak nie można odebrać uwagi także naturze – malownicze jezioro Fernsteinsee zachwyca i zaprasza do kąpieli oraz nurkowania. Odwiedzający na pewno będą mieli okazję poczuć się jak w klimacie ze starego filmu!

Julia Jarosz

Sprawdź inne nasze artykuły!

Wakacje pod namiotem? Jak się ubrać i co ze sobą zabrać – praktyczny poradnik od zegarkiimoda.pl!