Styl, klasa i elegancja w 100%. Tak prezentują się dwa nowe zegarki włoskiej marki Cerruti 1881. Cerruti 1881 Maniago to propozycja dla gentlemanów z klasą, bardzo prosty, klasyczny zegarek o minimalistycznym designie. Druga propozycja, niczym do pary, Cerruti 1881 Giulianova to równie elegancka propozycja dla wszystkich kobiet, które wyznają zasadę: „mniej, znaczy więcej”.

Obie nowości świetnie uzupełnią świąteczne stylizacje.

Co to za nowości?

Sprawdźmy.

Warto przypomnieć na wstępie, że Cerruti 1881 to włoska marka, dla której etymologia pochodzenia ma duże znaczenie. Zdecydowana większość nazw poszczególnych kolekcji czy to pojedynczych zegarków pochodzi od wsi, miast i miasteczek położonych na terenie Włoch. Nie inaczej jest dzisiejszymi bohaterami. Cerruti 1881 Maniago pochodzi od małego miasta Maniago na północy Włoch znanego z produkcji noży eksportowanych na cały świat. Giulianova to również małe włoskie miasto, dobrze skomunikowane, bo ze stacją kolejową.

W przyszłym roku marka Cerruti 1881 będzie obchodziła zacny jubileusz 140 lat.

Cerruti Maniago (nr. ref. CRA29401) – zegarek dla gentlemana. „Czas to pieniądz”

Pierwsza propozycja dedykowana jest mężczyznom. Szczególnie tym, którzy są aktywni zawodowo, ubierają się klasycznie, a garnitur lub przynajmniej koszula to ich druga skóra. Dla tych panów, którzy uważają, że „czas to pieniądz”.

Koperta ma luksusowy i bardzo elegancki charakter.

Jak na „garniturowca” średnica koperty jest dość spora – to 42 mm. Jest to zaleta – zegarek będzie dobrze widoczny w mankiecie koszuli. Koperta połączona została z paskiem wykonanym ze skóry naturalnej w ciemnobrązowym kolorze.

Zachwycać i cieszyć oko ma to, co najważniejsze, czyli tarcza. Indeksy dobrze współgrają z jasną, białą tarczą, a przy tym są czytelne i wyraźne. Na godzinie 6 włoscy projektanci zaprojektowali datownik wskazujący dzień miesiąca, a sekundnik otrzymał własną, małą subtarczę. „Kropka nad i” to wskazówki typu alpa – długie, proste, o dynamicznym kroju w formie klina.

Zastosowany mechanizm kwarcowy to gwarant w odmierzaniu czasu i dobre, sprawdzone rozwiązanie. Zegarek codziennie będzie gotowy do pracy. Odmierzy czas w pracy, ale świetnie sprawdzi się także wieczorem.

Wodoszczelność klasy 50 m zapewnia jedynie podstawowy poziom bezpieczeństwa podczas kontaktu z wodą.

Cerruti Maniago (nr. ref. CRA29401) dane techniczne:
Płeć: męski
Styl: fashion
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna
Szerokość koperty: 42 mm
Dodatkowe funkcje: datownik
Materiał paska: skóra naturalna
Kolor paska: ciemnobrązowy
Kolor tarczy: biały
Szkło: mineralne
Wodoszczelność: 50 m
Gwarancja: 2 lata

Cena: 1039 zł

Cerruti 1881 Giulianova (nr. ref. CRM25602) – elegancki zegarek dla pewnej siebie kobiety

Druga propozycja to Cerruti 1881 Giulianova o referencji CRM25602.

To zegarek dla kobiet, które są świadome swojego stylu, ubierają się elegancko i są wiernymi towarzyszkami swoich równie eleganckich mężczyzn. To propozycja dla odważnych, pewnych siebie, silnych kobiet, które lubią przewodzić. Nie od dziś wiadomo, że kolor granatowy to symbol siły, dowództwa i biznesu.

Czasomierz jest niewielkich rozmiarów – średnica koperty to zaledwie 32 mm. Nie jest to jednak wada, wręcz przeciwnie, dla wielu pań może to stanowić zaletę; szczególnie dla tych, które lubią małe, ale widoczne dodatki i akcesoria.

Stalowa koperta w kolorze różowego złota powinna spodobać się wielu paniom. Podobnie jak pasek, który wykonano ze skóry naturalnej w kolorze mocnego, nasyconego granatu, z klasyczną, metalową sprzączką. Jest ładnie, estetycznie i solidnie zarazem. Do zabezpieczenia kwarcowego mechanizmu i ciekawej tarczy użyto szkła mineralnego. Na godzinie 3 umieszczono datownik wskazujący dzień miesiąca.

Wodoszczelność to 50 m. Podstawowa klasa, to fakt, ale przecież to zegarek na wieczór, a nie na kąpiele w basenie.

Model polecamy wszystkim kobietom, które chcą uzupełnić świąteczną stylizację z czerwienią, złotem i granatem w roli głównej!

Cerruti 1881 Giulianova (nr. ref. CRM25602) dane techniczne:
Płeć: damski
Styl: fashion
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna
Szerokość koperty: 32 mm
Dodatkowe funkcje: datownik wskazujący dzień miesiąca
Materiał paska: skóra naturalna
Kolor paska: granatowy
Kolor tarczy: granatowy
Szkło: mineralne
Wodoszczelność: 50 m
Gwarancja: 2 lata

Cena: 939 zł

 

Agata Molka

Wszelkie nowości zegarkowe oraz informacje dotyczące marki CERRUTI 1881 znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – CERRUTI 1881.