Awangardowe techniczne rozwiązania, dbałość o najmniejsze detale, sportowy charakter i ponadczasowa linia, a co za tym idzie obiekt pożądania. Wszystkie te określenia można zamknąć w jednym słowie – Maserati. Jednakże Maserati to nie tylko luksusowe auta, ale od niedawna również zegarki. Pierwsze modele powstały niemal pięć lat temu, a każdego roku odbywają się kolejne premiery nowych czasomierzy, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Warto zatem poznać tegoroczne zegarkowe bestsellery z logo trójzębu na tarczy.

Pierwszy z nich to model MASERATI ATTRAZIONE Swiss Made (nr ref. R8871626003).

Etykietę Swiss Made zawdzięcza umieszczonemu we wnętrzu koperty, doskonale znanemu mechanizmowi RONDA 3540D, oraz spełnieniu wszystkich innych kryteriów stawianych przez szwajcarską Federację Producentów. Zegarek ten to typowy model casualowy, do użytku na co dzień. Wyróżniają go: subtelne subtarcze stopera, nakładane indeksy, czytelne wskazówki, a przede wszystkim kolorystyka – grafitowa tarcza zdecydowanie współgrający z nią pasek brązowym kolorze.

Kolejny model to GENTLEMAN (nr ref. R8871636004).

Jak sama nazwa sugeruje, jest to czasomierz nieco bardziej stonowany w formie, stworzony by doskonale prezentować się dyskretnie wyglądając spod mankietu koszuli. Zegarek wyposażony w mechanizm Miyota JS15, który umieszczono w kopercie o średnicy 43 milimetry. Jego tarcza jest utrzymana w delikatnie szampańskim kolorze i trzeba przyznać, że dobrze pasują do niej błękitne wskazówki i niebieski pasek.

Trzeci „bestseller” marki to model TRAGURADO (nr ref. R8873612010), a jego nazwa oznacza “cel”. Ze względu na swój wygląd jest to model skierowany do osób zdecydowanych i pewnych siebie.

Posiada kopertę o znacznych rozmiarach – jej średnica, to aż 45 milimetrów. Wydaje się, że właśnie ten model, wyposażony w stoper jest najodważniejszy w formie ze wszystkich przedstawionych przez markę Maserati. Łączy on w sobie złoty kolor koperty i bransolety z tarczą w kolorze czarnym z czerwonymi akcentami. W tym zegarku projektanci wyraźnie chcieli podkreślić jego indywidualny charakter – dwukolorowe przyciski stopera, czarny pierścień koperty i złoconą, rzucającą się w oczy bransoletę typu mesh.

Ostatnim z zegarków przedstawianych tutaj jest model Maserati TRIMARANO Limited Edition (nr ref. R8851132003).

Jest to zegarek wyjątkowy, gdyż poświęcony jest wyjątkowemu wydarzeniu – 23 lutego 2018 roku Giovanni Soldini i załoga trimaranu Maserati Multi 70 ustanowili nowy, nieoficjalny rekord czasu przepłynięcia z Hong Kongu do Londynu. Stało się to w ciągu 36 dni, 2 godzin, 37 minut i 2 sekund.

Wydarzenie dokumentuje poniższy film:

Źródło: https://www.gioiapura.it/

Źródło: https://www.suwena.net/en/node/640

Limitowany model Trimarano stanowi hołd dla bohaterów tego właśnie wyczynu. Kwarcowy zegarek ze stoperem z funkcją Yachtimer (wykonany na bazie modułu EPSON YM87A) posiada wykonaną z włókna węglowego kopertę o średnicy 41 mm. Tarcza utrzymana jest w typowo marynistycznym stylu i kolorystyce, a klasę wodoodporności ustalono na poziomie 100 metrów. Zegarek w zestawieniu ze zdobionym rysunkami kotwic, kevlarowym pasku, wygląda bardzo atrakcyjnie. Limitacja modelu Maserati Trimarano wynosi 2 000 sztuk.

 

Artykuły powiązane:

Maserati – zegarki dla fanów luksusu i motoryzacji.

 

Marzena Kondera – Giergiel
Redakcja Zegarki i Moda

Baner