Wyścigi superszybkich samochodówAustralia Supercars Championship to jedno z najważniejszych wydarzeń wśród sportów motorowych czerwonego kontynentu. Na trwającą od marca do listopada imprezę składa się seria 16 wyścigów we wszystkich stanach. Relacjonują ją największe stacje telewizyjne takie jak np. Fox Sports czy 10.

Sportowa impreza zapoczątkowana w 1960 roku przyjmowała różnorodne formy. Na początku, w latach 1960–1968 o wygranej decydowały pojedyncze zawody. W 1969 r. zasady uległy zmianie i wprowadzono kolejne zmagania, a obecna formuła obowiązuje od 1993 roku.

Źródło: www.foxsports.com.au

Aktualnie odbywają się cztery formaty: SuperSprint, SuperSprint International, SuperStreet oraz Enduro Cup. Głównymi cechami startujących pojazdów są silniki o mocy V8, brak turbodoładowania i napędu na 3 koła oraz imponująca moc – sięgająca nawet 650 koni mechanicznych. Jako ciekawostkę można dodać, że przez 17 lat w zaciętej walce o tytuł dominowały dwie marki – Holden oraz Ford. Supercars zapewnia milionom fanów ekscytującą rozrywkę, tworząc z nimi świetnie zgrany zespół.  

Ambasadorem kampanii promującej wydarzenie w tym roku jest Mark Winterbottom – profesjonalny australijski kierowca wyścigowy startujący w wyścigach Supercars.

Źródło: www.themercury.com.au

Marka Pulsar sponsorem wyścigów Supercars

Zegarkowa marka Pulsar od 6 lat wspiera tę inicjatywę w ramach programu sponsoringowego. Dostarcza sprzętu pomiarowego, sygnuje swoim logo licznik odmierzający czas do startu wydarzenia, a co najważniejsze – każdorazowo prezentuje limitowany zegarek dedykowany tej wspaniałej imprezie.

Pulsar Supercars PT3A19X1 Limited Edition

W aktualnym jeszcze 2019 roku jest to kwarcowy chronograf dostępny w liczbie 2019 sztuk. Jego wygląd mówi sam za siebie – design jest dynamiczny, sportowy i wiele w nim nawiązań do prędkości. Zacznijmy od kolorystyki – czarny jest dominującą barwą – rządzi na kopercie, tarczy oraz skórzanym pasku. Dzięki niemu kontrast z pozostałymi elementami jest jeszcze wyraźniejszy.

Złoto przeplata się z rasową czerwienią, nie brakuje smaczków jak subtarcze przywodzące na myśl samochodowe zegary, czy krwistą wskazówkę stopera mknącą po tarczy niczym prędkościomierz. Dwa guziki do operowania chronografem są pokaźnych rozmiarów, trudno je przeoczyć. Wskazówki godzinowa, minutowa oraz indeksy wypełnia częściowo substancja luminescencyjna. Wodoodporność to 100 metrów.

Na deklu znajduje się informacja o numerze limitacji.

Związek z Supercars podkreśla między innymi zmodyfikowany logotyp, w którym dodano dużą literę S ponad nazwą producenta oraz sygnowane zapięcie. Całość jest oferowana w dedykowanym boxie z dołączonym certyfikatem.

Limitowana edycja chronografu Pulsar Supercars o referencji PT3A19X1, związanego z serią wyścigów Supercars 2019, dostępna jest tylko na rynku australijskim. Średnia cena to około 340 dolarów australijskich (około 900 złotych).

 

Marzena

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcia i więcej informacji: www.pulsarwatches.com.au

 

Czytaj dalej: Prezentujemy: męskie zegarki marki REC – z pasji do samochodów (zdjęcia live)