Ekologiczny styl życia cieszy się popularnością już od dobrych kilku lat. Nie sposób nie zauważyć, że branża fashion również podąża w stronę eko. Na szczęście dla środowiska naturalnego, coraz więcej firm decyduje się na produkcję ubrań z naturalnych materiałów, np. z ekologicznej bawełny („organic cotton”). Innym rozwiązaniem stosowanym przy zakupach on-line jest dostarczanie towarów w opakowaniach wykonanych z kartonu. Różne firmy stosują różne praktyki, cel jest jeden: skuteczna ochrona przyrody.

Zastanawiasz się nad zakupem nowego zegarka? Chcesz podarować go sobie lub bliskim z okazji nadchodzących Świąt? Wybierz unikalny prezent, stworzony z miłości do natury. To zegarek z drewna.

Oto 5 szybkich i konkretnych powodów, dla których warto zainwestować w drewniany zegarek:  

Powód 1 – unikalność, oryginalność i indywidualność

Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy zegarków, bo nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy czasomierz jest inny. Drewniany zegarek to gwarancja wyróżnienia się z tłumu oraz niebanalny dodatek do stylizacji. Jeśli chcesz podarować z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia unikalny prezent, wytwarzany ręcznie, taki który posłuży przez lata – zastanów się i rozważ wybór drewnianego zegarka.

Powód 2 – ekologia

Zegarki powstają z ekologicznego materiału – drewna, które całkowicie ulega rozkładowi. Np. polska firma Plantwear na zegarki przeznacza drewno i tak przeznaczone do wycinki, a jakby tego było mało, to bierze też udział w sadzeniu drzew w Ameryce Południowej. Firma jak dotąd zasadziła ich ponad 1500.

Powód 3 – uniwersalność

Zegarek wykonany z drewna pasował będzie zarówno do sportowej, jak i eleganckiej stylizacji. Można go założyć do koszuli i garnituru na oficjalne spotkanie biznesowe, jak i na spokojny spacer po lesie. Sprawdzi się niemal w każdej sytuacji. Drewniany zegarek można zestawić np. z bransoletką ze sznurka, rzemyka lub z koralików. Świetnie uzupełni stylizacje w stylu boho, etno i vintage.

Powód 4 – funkcjonalność

Zegarki są odporne zachlapania, i podstawowy kontakt z wodą. Drewno nie pęka. Czasomierze przed dopuszczeniem do sprzedaży są wielokrotnie testowane. Gwarancja wynosi zazwyczaj 2 lata. Daje nam to pewność, że drewniany zegarek posłuży nam przez długie lata.

Powód 5 – relatywnie niska cena

I ostatni powód; dla wielu może mieć istotne znaczenie. Każdy miłośnik rękodzieła wie ile ono może kosztować. Za atrakcyjny zegarek często trzeba słono zapłacić.

Około 400 – 500 zł za ręcznie wytwarzane zegarki, made in Poland, z dbałością o każdy szczegół? Tak, to możliwe. Oczywiście, to zależy jakiej firmy, czy zegarek męski czy damski, i jaki model, i z jakiego drewna wykonany. Ale jak dla nas drewniany zegarek to fantastyczny pomysł na prezent dla każdego.

Jak Wam się podobają drewniane zegarki? Jesteście ich posiadaczami? Zachęcamy do komentowania!

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcia dzięki uprzejmości marki Plantwear