W ten weekend Katowice będą miastem mody!

Od wczoraj (10.10.) do niedzieli (13.10.) nie Paryż, Londyn, Mediolan, ani odległy Nowy Jork, ale… Katowice będą rządzić modą!

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży fashion – KTW Fashion Week odbędzie się pod hasłem „Mentors & New Gen. Now”.

To już 3. edycja wydarzenia, która odbędzie się w XIX-wiecznej Fabryce Porcelany w Katowicach. Swoje kolekcje pokażą zarówno uznani projektanci z wieloletnim doświadczeniem, jak i którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę.

Co zatem będzie się działo?

Będzie to weekend wypełniony po brzegi licznymi wykładami, debatami z gośćmi specjalnymi oraz pokazami wielu projektantów.

KTW Fashion Week – pokaz kolekcji Haute Couture

Jedną z największych atrakcji będzie pokaz kolekcji Haute Couture przygotowany przez polskiego kolekcjonera Adama Leja. Pokaz odbędzie się dziś, w piątek (11.10.) o godz. 23.00 w Fabryce Porcelany. Wstęp tylko z zaproszeniem. Na wybiegu zobaczyć będzie można najpiękniejsze eksponaty z kolekcji z lat 50. i 60. pokazujące historię powojennej, francuskiej mody. Wśród zaprojektowanych kreacji nie zabraknie projektów Dior, Chanel czy Yves Saint Laurent.

Adam Lej jest właścicielem jednej z największych kolekcji mody w Europie, liczącej ponad 5 000 eksponatów. Obiekty prezentowano m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Kto nie ma zaproszenia na pokaz, będzie mógł wziąć udział w wywiadzie z Adamem Lejem, który odbędzie się kolejnego dnia, w sobotę 12.10. o godz. 11.00. Rozmowa będzie dotyczyła jego kolekcji i pokazu Haute Couture.

Źródło: https://www.facebook.com/KTWfashionweek/

KTW Fashion Week – pokazy mody

Oprócz kolekcji Haute Couture Adama Leja, odbędą się też pokazy mody innych polskich projektantów. Swoje autorskie kolekcje zaprezentują m.in.: Agnieszka Maciejak, Pilawski, Marta Banaszek, Julia Fusiecka, Tomasz Ossoliński, BIZUU oraz znany i ceniony – Maciej Zień. Pokazy odbędą się w piątek (11.10) i sobotę (12.10.) wieczorem, na które obowiązują zaproszenia.

KTW Fashion Week 2018. Zdj. Filip Okopny

Źródło: www. khaki.pl/clients/pilawski/

KTW Fashion Week – wykłady i spotkania z ekspertami mody

W trakcie 3. edycji KTW Fashion Week obędą się też wykłady i spotkania z ekspertami mody. Swoje autorskie spotkania będą mieli eksperci zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Wśród polskich projektantów wymienić można chociażby czołową Anię Kuczyńską, która w sobotę (11.10.) o godz. 14.oo opowiadała będzie o jakości w pracy projektanta. Tego samego dnia, w samo południe (godz. 12.00) odbędzie się także rozmowa z Dominiką Nowak na temat jej marki Vanda Nowak. Vanda Nowak to marka damskich, eleganckich butów.

Źródło: https://www.facebook.com/vandanovak.official/

Wśród zagranicznych ekspertów udział potwierdził m.in. Massimiliano Giornetti – wykładowca i kierownik wydziału projektowania florenckiej Polimody. Giornetti będzie doradzał jak szkolić projektantów w obliczu dynamicznie zmieniającego się świata mody w sobotę (11.10.) o godz. 14.00.

Źródło: www.polimoda.com

Innymi włoskimi ekspertami będzie Alberto Campagnolo (godz. 11.30) oraz Tiziana Tini (godz. 12.30). Na spotkania wstęp wolny.

KTW Fashion Week – spotkanie z Anetą Kręglicką

Ostatni dzień KTW Fashion Week zakończy spotkanie z Anetą Kręglicką, bizneswoman i Miss World 1989. Tematem wywiadu będzie siła osobowości i to co się za nią kryje: charakter, charyzma, styl, dokonywane wybory. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że spotkanie obędzie się w niedzielę 13.10. o godz. 11.00 w Fabryce Porcelany. Wstęp wolny.

Źródło: https://www.facebook.com/anetakreglickafanpage/

Szczegółowy program oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydarzenia pod adresem: www.ktwfashionweek.pl. Z pewnością będzie to weekend pełen atrakcji!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Agata
Redakcja Zegarki i Moda