Jak być może pamiętacie, 29 września br. odbył się konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu lat 50. i 60. XX wieku. Organizatorem wydarzenia, już po raz kolejny była Damosfera oraz Tor Wyścigów Konnych Służewiec.

Jak zwykle, emocje towarzyszyły zarówno osobom biorącym udział w zakładach podczas gonitw, jak i miłośnikom mody kapeluszowej i elegancji. Do konkursu zgłosiło się 125 osób, więc frekwencja z roku na rok rośne. Stylizacje były tak dopracowane i wpisane w wybraną epokę, że wybór jurorów finałowej trójki oraz wyróżnień nie był prosty.

W tym roku na prośbę fanów Konkursu, po raz pierwszy stworzona została kategoria dla dzieci. Zgłosiły się dziewczynki i chłopcy, a udział w konkursie sprawił im ogromną frajdę.

Fundatorami nagród byli firmy: Electrolux, Estetica Nova, Marina Nawigator Mazury, Amrit Oriental Food, Ingrid Cosmetics, Apart Natural i Unit4men, Zest, EM Men’s Accessories, Modystka Zuwika, Cieszkowski Kapelusze, Polkap i Porthos, Tor Służewiecki, YSTI, E-garderobe, Farys, Dumel i Flik Flak.

Partnerami medialnymi wydarzenia zostali: Imperium Kobiet, Business & Prestige oraz nasz portal – Zegarki i Moda.

W składzie jury znaleźli się:
– Dorota Wróblewska,
– Eliza Gwiazda,
– Dagmara Chmielecka,
– Mateusz Szczepański,
– Katarzyna Krauss.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

Nagrody główne
Nr 64 – Kasia Winiarska – I Miejsce
Nr 125 – Michał Denka – II Miejsce
Nr 123 – Katarzyna Bartoszkiewicz – III Miejsce

Dzieci
Nr 45 – Melania Szumowska
Nr 48 – Hanna Szczurek
Nr 92 – Wanda Hermanowicz

Wyróżnienia
Nr 33 – Marta Rozalia Szmigiel
Nr 37 – Agnieszka Rybińska
Nr 69 – Martyna Maliszewska – Mańk
Nr 127 – Michał Kępiński
Nr 130 – Zuzanna Szczurek

I na koniec ważna informacja!

Już 26 października br. zapraszamy na Warszawski Dzień Kapelusza, który odbędzie się w restauracji Winosfera w Warszawie. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najpiękniejszy kapelusz/fascynator. O szczegółach poinformujemy Was wkrótce!

Tekst: www.damosfera.com
Zdjęcia: Łukasz Halczak