Nowy Atlantic Seaflight Skeleton to bohater dzisiejszego artykułu.

Pierwszy raz w historii, szwajcarski producent zdecydował się na konstrukcję typu Skeleton, która umożliwia podziwianie wnętrza zegarka. Tu tradycja spotyka się z nowoczesnością, nadając zegarmistrzostwu nowy wymiar.

Zegarki typu skeleton to inaczej zegarki z odkrytym mechanizmem.

Ich tarcza wykonana jest w taki sposób, że patrząc na nią, oprócz aktualnej godziny, można podziwiać pracę mechanizmu. Dzięki takiej konstrukcji, zegarek szkieletowy prezentuje się niezwykle efektownie oraz budzi zainteresowanie.

Największą zaletą wszystkich tego typu zegarków jest ich unikalny oraz bardzo charakterystyczny design, który nawiązuje do stylu industrialnego. Szkieletowaniu podlegają płyta główna, mostki i półmostki, a także koła zębate, które w tradycyjnych rozwiązaniach zwykle są pełne. Surowość konstrukcji, kolor metalu i stali… Całość wygląda jak dobrze naoliwiona maszyna.

Zegarki typu skeleton skierowane są do wszystkich miłośników zegarmistrzostwa, którzy pragną posiadać w swojej kolekcji oryginalny i precyzyjny wykonany czasomierz.

Dostępne są w ofercie takich producentów jak Fossil, Zeppelin, Carl von Zeyten, a od niedawna także… Atlantic.

Atlantic Seaflight Skeleton – tu tradycja spotyka się z nowoczesnością

Nowy Atlantic Seaflight Skeleton Limited Edition będzie bohaterem dzisiejszego artykułu.

To pierwszy tego typu model w portfolio marki Atlantic.

Cóż w nim jest takiego ciekawego?

Atlantic Seaflight Skeleton to zegarek, który oferuje ciekawą, odważną i mocno industrialną stylistykę, która wynika z decyzji o szkieletowaniu mechanizmu. Udało się w nim połączyć tradycję z nowoczesnością. Niebanalny wzór z tradycyjną kopertą.

Zacznijmy więc od tradycji.

Kopertę wykonano ze stali, ma bardzo klasyczny, okrągły kształt i średnicę 44 mm. Z prawej strony koperty umieszczono prostą koronkę. Ot, nic nadzwyczajnego.

Dalej jest już bardziej nowocześnie.

Tarczę Atlantic Seaflight Skeleton tworzą cztery połączone ze sobą pierścienie.

Na pierścieniu zlokalizowanym wewnątrz umieszczono logo producenta wraz z rokiem założenia firmy – 1888. Natomiast na zewnętrznym naniesiono prostą, podziałkę minutową. U dołu zewnętrznego pierścienia umieszczono napis: SWISS MADE. Oba elementy zostały zespolone ze sobą poprzez 3 cyfry arabskie: 3, 9, 12. W miejscu cyfry 6 znalazł się sekundnik na którym umieszczono informację dotyczącą limitacji modelu, wskazano liczbę kamieni (17 jewels) oraz sposób łożyskowania balansu w mechanizmie – Incabloc.

Tarczę chroni szafirowe szkło z powłoką antyrefleksyjną.

Na centralnej osi tarczy umieszczono dwie masywne, stalowe wskazówki – godzinową i minutową. Mają prosty, strzelisty kształt i oczywiście są szkieletowane. Ich części końcowe zostały pokryte białą masą świecącą w ciemności.

A więc proporcje koperty zostały dobrze wyważone; tarcza ma surowy, industrialny charakter. Idźmy dalej.

Wodoszczelność klasy 50 m umożliwia prysznic czy mycie samochodu, ale pływania czy nurkowania już raczej nie. Powinno wystarczy. Nie jest to bowiem czasomierz sportowy, ale elegancki, tworzący spójny zestaw z eleganckim garniturem.

„Sercem” tego zegarka jest mechanizm ETA 6498-1 z naciągiem ręcznym. Pracuje on z częstotliwością 18 000 wahnięć balansu na godzinę. Łożyskowany jest za pomocą 17 rubinów, a jego rezerwa chodu wynosi aż 52 godziny.

Dekiel zegarka również jest szkieletowany. Patrząc na zegarek, zarówno od strony tarczy, jak i dekla – widzimy wszystko jak na dłoni.

Nowy Atlantic Seaflight dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

Model o referencji 70950.41.59S posiada pasek wykonany ze skóry naturalnej w kolorze granatowym, a wskazówki i indeksy są stalowe. Drugi model o referencji 70950.41.69R również posiada pasek wykonany ze skóry, ale w kolorze brązowym, a wskazówki i indeksy są w kolorze różowego złota. Paski mają szerokość 22 mm.

Trollsky przyjacielem linii Seaflight

Na koniec warto nadmienić, że przyjacielem linii Seaflight został Trollsky, który znany jest ze swojej pasji i kunsztu przy wytwarzaniu niepowtarzalnych ostrzy. Współpracę marki Atlantic i linii Seaflight z Trollsky’m prezentuje poniższy film:

 

Liczbę zegarków Atlantic Seaflight Skeleton ograniczono jedynie do 188 sztuk w obu wariantach kolorystycznych.

Każdy zegarek oferowany jest w specjalnym, wykonanym z drewna pudełku.

Cena katalogowa zegarka Atlantic Seaflight Skeleton to 6 995 złotych.

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – Atlantic. 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda