Francuski poeta i pisarz Henry Bordeaux napisał kiedyś: „Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród”. Z tego właśnie powodu co roku w lutym zaczynamy celebrację święta miłości. Kulminacyjny punkt osiągniemy tradycyjnie w Walentynki. Niektórzy twierdzą, że jest to wyłącznie komercyjne wydarzenie, a uczucia powinniśmy okazywać sobie codziennie. Ja także się pod tym podpisuję.

Prawda jest jednak taka, że to kolejna wspaniała okazja, aby obdarować bliską osobę pięknym prezentem od serca.

Takim, który będzie jej towarzyszył każdego dnia.

Co zatem proponujemy?

Uważam, że są dwie kategorie upominków, które zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Pierwsza z nich to biżuteria, ciesząca oko lwiej części populacji płci pięknej. Nic tak pięknie nie przypomina nam o mężczyźnie, jak pierścionek lub bransoletka ozdabiająca dłoń. Druga natomiast grupa to zegarki, szczególnie takie bliźniaczo podobne, będące prezentem dla par.

Biżuteria z sercem – najpiękniejsze w prostocie wyznanie miłości

Chyba nie ma piękniejszego w swej prostocie sposobu na wyrażenie swojego przywiązania jak biżuteria z motywem serca.

Jest to bardzo subtelny i zarazem niezwykle emocjonalny miłosny przekaz. Co więcej, pasuje do wielu stylizacji i może mieć wiele twarzy.

Taki szeroki wachlarz form pomaga wyrazić miłość na różnych etapach. Początkowa eksplozja uczuć będzie idealnie wyrażona różowymi bądź czerwonymi kryształkami w kształcie serca. Dłużej trwająca relacja będzie znakomicie przypieczętowana sercami ażurowymi, misternie zdobionymi. Warto postawić wtedy na żółte bądź białe złoto i nietuzinkowe kamienie szlachetne.

Biżuteria z kwiatem – podaruj ukochanej błyszczący bukiet

Drugim ciekawym motywem, którym możemy zachwycić swoją wybrankę są kwiaty.

Piękny bukiet zawsze wywoła uśmiech na twarzy i sprawi, że zrobi się jej cieplej na sercu. Dlatego warto swoje zainteresowanie skierować na błyskotki z motywem roślinnym. Może to być róża, która symbolizuje romantyczną miłość, malwa lub niezapominajka, której przypisuje się znaczenie wiecznej pamięci. Kwiaty zawsze pięknie podkreślają naszą kobiecą naturę.

Pierścionki zaręczynowe – powiedziała TAK!

Walentynki jako coroczne święto miłości jest znakomitą datą na zaręczyny.

Dzięki temu będziecie pamiętać ten wyjątkowy dzień przez wiele lat Waszego wspólnego życia. Dlatego, jeśli powoli dojrzewasz do tej decyzji, może warto zacząć obmyślać plan? W tym roku warto zdecydować się na kolację w domowym zaciszu. Będzie jeszcze bardziej intymnie i osobiście. A to wspomnienie będzie tylko Waszym przeżyciem i Waszą niezapomnianą chwilą.

Żeby przypieczętować łączącą Was zażyłość, musisz pomyśleć o pierścionku.

Na samym początku możesz się czuć zagubiony w mnogości propozycji. Chętnie przyjdę z pomocą i dam kilka „złotych” rad. Pierwszą rzeczą jest określenie budżetu. Przyjmuje się, że powinien być to przedział od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych, w zależności od możliwości.

Oczywiście absolutnie przede wszystkim liczy się sam gest i łączące Was uczucie. Warto jednak postawić na trwalsze kruszce i kamienie szlachetne, ponieważ z założenia pierścionek ten będzie towarzyszył ukochanej przez następne kilkadziesiąt lat wspólnego życia. Dlatego idealnie jest wybrać 14 – karatowe złoto lub „białe złoto” z domieszką niklu. Wybór zależy tak naprawdę od reszty zawartości szkatułki wybranki. W miarę możliwości postaraj się, żeby współgrał ze stylem i preferencjami przyszłej narzeczonej.

Jeżeli chodzi o kamienie szlachetne, sięgaj po te najtwardsze, gdyż są najbardziej odporne na zarysowania. W tradycji utarło się, że najlepszym wyborem są diamenty. Symbolizują one czystość, wierność i wieczną miłość. Możesz jednak postawić na inne cenne minerały: szafiry – wyrażające wierność i szczęśliwy związek; rubiny – oznaczające namiętność i umiłowanie, szmaragdy – uosabiające piękno i najwyższe uczucia.

Na sam koniec należy dobrać rozmiar – korzystając z innych pierścionków ukochanej lub mierząc wspólnie u jubilera. A teraz wystarczy zadać to jedno najważniejsze pytanie. A mi nie pozostaje nic innego, jak życzyć samych pozytywnych odpowiedzi!

Obrączki dla dwojga – obietnica dozgonnej miłości

Jeśli poprzedni krok macie już za sobą to właśnie teraz stoicie przed wyborem tej najważniejszej biżuterii dla Was obojga, tej z którą będziecie praktycznie nierozłączni. Poświęćcie trochę czasu na poszukiwania i przemyślcie zakup.

Obrączka jest niejako uosobieniem obietnicy stałości Waszych uczuć, czymś bardzo ważnym i wzniosłym.

Nie spieszcie się, obejrzyjcie sporo modeli, zwróćcie uwagę, jaka obrączki trafiają w Wasz wspólny gust. Czy wolicie grubsze – powyżej 6 mm czy te cieńsze w przedziale 3-5 mm. Te są również najbardziej popularne. Mogą być płaskie lub półokrągłe. Jeśli chodzi o materiał wykonania to najlepszym kompromisem jest złoto w próbie 585, gdyż jest odpowiednio trwałe i pięknie się błyszczy. Można również wybrać inny materiał – na przykład droższą platynę lub sporo tańszy tytan.

Szczególnie w przypadku damskiej obrączki, można również dobrać kamienie szlachetne, które ubogacą wygląd biżuterii ślubnej. Idealnie byłoby je dopasować do pierścionka zaręczynowego. Tradycyjnie warto zdecydować się na te najtrwalsze minerały, takie jak diament czy rubin. Teraz wystarczy jedynie dodać spersonalizowany grawerunek i jesteście już gotowi, by złożyć sobie przysięgę dozgonnej miłości i wierności.

Zegarki dla par – niech odmierzają wspólnie spędzone chwile

Interesującym i bardzo romantycznym prezentem dla wszystkich wielbicieli czasomierzy są zegarki dla par. Są to bliźniacze modele, różniące się rozmiarem – nieco mniejszym dla Pań i większym dla Panów. Czasem mają również rozbieżność w doborze kolorystyki, w bransolecie lub innych detalach, ale to oczywiście zależy od danego wariantu.

Jeśli chodzi o sam upominek to warto jest dodać specjalną dedykację, dzięki czemu czasomierz będzie jeszcze bliższy sercu.

Wracając do samego wyboru marki i materiału wykonania trzeba zadać sobie kilka pytań. Czy mamy jako para jakiś ulubiony styl? Czy wolimy wersję z paskiem? A może z bransoletą? Jakie kolory będą pasować do obecnej biżuterii? Jakich potrzebujemy funkcjonalności? Dobrze jest znaleźć klasyczne i uniwersalne rozwiązanie, które spełni oczekiwania Was obojga.

Walentynki są wspaniałą okazją, by okazać ukochanej osobie, jak wiele dla nas znaczy. Podarować coś, co będzie trwałe i cenne – jak Wasza miłość. Niech wspólne świętowanie sprawi, że celebrowane uczucie będzie wyjątkowe i wiecznie żywe. Niech umacnia się z każdą przeżytą wspólnie chwilą. Niosąc ze sobą obietnicę trwałości, biżuteria oraz zegarki wydają się być najlepszym prezentem.

 

A jakie są Wasze pomysły na upominki z okazji Święta Zakochanych?

Karolina Kamińska – Lipińska