Prezentujemy nowość powstałą z kolaboracji dwóch japońskich marek – znanych na całym świecie zegarków G-SHOCK oraz serialu, komiksów, mangi One Piece. Efektem współpracy jest prawdziwy skarb.

G-SHOCK w sierpniu wprowadził właśnie na rynek limitowaną edycję modelu o referencji GA-110JOP-1AER.

One Piece – najpopularniejsza japońska manga na świecie

Dla tych, którzy nie czytają japońskich komiksów, ani nie oglądają serialów animowanych – wyjaśniamy.

One Piece to anime stworzone przez Eiichiro Odę – japońskiego twórcę mangi, zafascynowanego piratami.

Seria komiksów i gier One Piece opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza, której kapitanem jest Monkey D. Luffy. Luffy wierzy, że dzięki zdobyciu skarbu zostanie Królem Piratów i najbardziej wolnym człowiekiem na świecie. Historia rozpoczyna się od zabawnego faktu, jak Luffy zjada gumoowoc, a jego ciało zmienia się w gumę. To daje mu nadprzyrodzoną moc i może rozciągać swoje ciało niczym guma.

Kultowa seria, początkowo zaplanowana jedynie na 5 lat, nie została finalnie zakończona, trwa nadal i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Czytelników.

Nowy G-SHOCK x One Piece, czyli jak odkryć bezludną wyspę, szczęśliwie dobić do brzegu i odnaleźć ukryty „skarb czasu”?

Zegarek dedykowanej kultowej serii komiksów One Piece – podobnie jak jej główny bohater – kapitan załogi Słomkowego Kapelusza – jest ciekawy z kilku powodów. Warto zatem przyjrzeć mu się bliżej.

Po pierwsze, zegarek jest gotowy na nowe, pirackie wyzwania. Odpowiedni będzie dla mężczyzn, którzy lubią przygody, odkrywanie nieznanych lądów i skarbów. To narzędzie dla prawdziwych Piotrusiów Panów!

G-SHOCK oddaje hołd mandze One Piece i ubiera go w barwy i symbole rodem z baśniowego świata. Gumowy pasek i koperta ozdobione są wizerunkami głównego bohatera.

Dominujące kolory to czarny, biały i czerwony.

Każdy element zegarka to nawiązanie do głównego bohatera Monkey D. Luffy.

Np. na tarczy, na godzinie 9, w małej subtarczy widzimy mały słomiany kapelusz, który nosi Luffy. Na godzinie 3 natomiast został umieszczony drukowanymi literami napis „WANTED”, który przypomina, że bohater jest poszukiwany i ścigany przez prawo. Czas, w którym wskazówki znajdą się z pozycji godziny 2 i 4 – formują symbol X – znak charakterystycznej blizny na piersi Luffy.

Na deklu zegarka umieszczono znaki firmowe G-SHOCK i One Piece z pirackimi elementami – czaszką i skrzyżowanymi piszczelami. Pod deklem umieszczono pirackie „serce” – mechanizm kwarcowy zasilany baterią.

Koperta ma średnicę 51 mm, a jej budulcem jest tworzywo sztuczne. Jest to zatem zegarek duży, masywny, bardzo dobrze widoczny. Warto to wziąć pod uwagę, bo tak duża średnica jednym mężczyznom może odpowiadać, innym nie. Jak zwykle, to kwestia gustu i indywidualnych upodobań.

Aby przyszły użytkownik mógł cieszyć się nim długi czas w nieskazitelnej formie, zastosowano szkło mineralne. Pływanie czy nurkowanie z akwalungiem również będzie możliwe – zapewnia to wodoszczelność klasy 200 m.

Funkcjonalności

Zegarki dla piratów to dużo więcej niż tylko narzędzie odmierzające czas. Powinny być wyposażone w szereg innych funkcjonalności. I nowy G-SHOCK również taki jest. Jego dodatkowe funkcje obejmują: podświetlenie Auto-Led, odporność magnetyczną, stoper, 5 alarmów dziennych, mierzenie średniej prędkości przebytej trasy, datownik wskazujący dzień tygodnia.

Opakowanie

Najnowszy „pirat” w japońskiej rodzinie G-SHOCK GA-110JOP-1A4 dostaje też specjalne opakowanie – pirackie emblematy i głęboka, matowa czerń wywołują szybsze bicie serca w oczekiwaniu na odkrycie skarbu, który jest do odkrycia w środku.

Cena i dostępność

Nowy model G-SHOCK x One Piece Collaboration o referencji GA-110JOP-1AER w dostępny jest w sklepie online oraz w sklepach stacjonarnych sieci Time Trend oraz u partnerów handlowych Grupy ZIBI. Cena katalogowa to 1 099 zł. Ze względu na limitowaną edycję, zegarek jest prawdziwym skarbem dla kolekcjonerów i miłośników One Piece.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki G-SHOCK znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj G-SHOCK.

G-SHOCK x ONE PIECE Collaboration GA-110JOP-1AER Limited Edition dane techniczne:

Marka: G-SHOCK

Numer referencyjny: GA-110JOP-1AER

Pochodzenie: japońskie

Styl: sportowy

Rodzaj: męski

Wodoszczelność: 200 metrów

Mechanizm: kwarcowy

Kształt koperty: okrągła

Materiał koperty: tworzywo sztuczne

Kolor tarczy: czarny

Szkiełko: mineralne

Materiał paska: gumowy

Kolor paska: czarny, czerwony, biały

Szerokość koperty: 51 mm

Grubość koperty: 16 mm

Gwarancja: 3 lata z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata za dodatkową opłatą