Styl formalny, elegancki czy smart casual bardzo często uznawane są za oficjalny dress code. To standard ubioru w wielu firmach, instytucjach, podczas spotkań biznesowych, a także w trakcie ważnych, rodzinnych uroczystości.

Do tego typu stylizacji najczęściej kobiety dobierają zegarki o prostej formie i klasycznym designie. Jest to standardowe rozwiązanie, którego przekroczenie często uznawane jest za modowe faux pas.

Czy słusznie? Nie do końca!

W tej publikacji udowodnimy, że wychodzenie poza schematy i konwenanse wcale nie musi być szokujące czy kontrowersyjne. Zaprezentujemy w tym celu najnowsze modele marki Garett, oferującej funkcjonalne smartwatche w niecodziennej stylistyce.

Garett Lady Ann RT

Wyjątkowy damski smartwatch, który przykuwa uwagę przepiękną lunetą. Jej symetrycznie rozmieszczone, frezowane krawędzie przywodzą na myśl szlif diamentowy, który podkreśla kobiecy charakter tego modelu.

Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych – żółtym i różowym złocie oraz w srebrze.

W ofercie dostępne są delikatne paski gumowe w pastelowych odcieniach, które sprawdzą się świetnie w trakcie treningu i zestawieniu z nieformalną stylizacją oraz bransolety typu mesh, które będą idealnym dopełnieniem stroju biznesowego.

Szybką i bezproblemową metamorfozę smartwatcha umożliwia system ułatwiający zmianę pasków bez potrzeby użycia jakiegokolwiek narzędzia.

Garett Lady Kate RT

Smartwatch o wyrafinowanym charakterze, ozdobiony cyrkoniami wokół tarczy.

Biżuteryjny design sprawia, że zegarek będzie idealnym dodatkiem do sukni wieczorowej czy eleganckiej stylizacji biznesowej z białą koszulą, szpilkami i damskim garniturem w roli głównej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nosić go do codziennych kreacji, np. letnich sukienek w kwiaty.

Lady Kate RT występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej i złotej.

Obie w zestawieniu z delikatną, plecioną bransoletą typu mesh.

Garett Lady Julia RT

Najbardziej minimalistyczny pod kątem stylistycznym spośród prezentowanych w niniejszym zestawieniu modeli. Prawdziwy dowód na to, że siła drzemie w prostocie, a mniej, znaczy więcej!

Smukłe linie i krawędzie sprawiają, że zegarek układa się idealnie na damskim, nawet najsmuklejszym nadgarstku.

Model ten dostępny jest w trzech odsłonach – czarnej, złotej i w kolorze różowego złota.

Wszystkie modele zestawiono z bransoletami typu mesh.

Garett V8 RT

Jedyny model męski w niniejszym zestawieniu.

Bardzo ciekawy design i sportowo-elegancki charakter czyni z niego doskonałe dopełnienie niemal każdej stylizacji.

Stalowa bransoleta podkreśli jego funkcję jako męskiej biżuterii, natomiast modele na pasku, dzięki niższej wadze i lepszemu dopasowaniu, sprawdzą się świetnie w bardziej dynamicznym środowisku pracy czy na treningu.

Kilka wariantów kolorystycznych pozwoli dopasować konkretny model do indywidualnych preferencji.

Bogata funkcjonalność smart

Powyższe opisy uwzględniają głównie sferę wizualną, która jest kluczowa przy dopasowywaniu zegarka do stylizacji. Nie zapominajmy jednak, że każdy spośród omówionych modeli jest smartwatchem z niezwykle bogatym pakietem funkcji dodatkowych.

Poniżej pokrótce prezentujemy najważniejsze narzędzia i funkcje, występujące w każdym ze wspomnianych smartwatchy marki Garett:

Wyświetlanie komunikatów z telefonu, maila oraz portali społecznościowych pozwoli być na bieżąco w kontakcie ze światem w każdym momencie, bez konieczności ciągłego spoglądania na ekran smartfona.

Pulsometr, ciśnieniomierz i pulsoksymetr to narzędzia pomiarowe, pozwalające na analizę naszego organizmu w trybie rzeczywistym. Dzięki nim możliwe jest również zmaksymalizowanie efektywności treningu.

Krokomierz i licznik spalonych kalorii pomagają nadzorować codzienną aktywność, nie tylko podczas treningu. W przypadku braku ruchu smartwatche wysyłają motywujący komunikat, mający na celu zachęcenie właściciela do wzmożonego wysiłku, w celu utrzymania odpowiedniej formy.

Poza samym wysiłkiem, równie ważny jest odpowiedni odpoczynek.

Zegarki Garett zostały wyposażone w monitor snu, pozwalający na jego analizę w celu optymalizacji regeneracji organizmu w nocy.

Dotykowy wyświetlacz z wysokim kontrastem zapewnia doskonałą czytelność wskazań. Możliwość zmiany tarczy dodatkowo zwiększa uniwersalność smartwatchy, pozwalając dopasować je do stroju, czy okazji.

Wodoszczelność IP67 pozwala na zanurzenie zegarka w wodzie nawet do 30 minut. Prezentowane modele są również odporne na kurz i pył.

Smart dress code

Smartwatche to nie tylko sportowe zegarki, pasujące wyłącznie do sportowego stroju i siłowni. Zaawansowana technologia może zostać ukryta w przyjemnej dla oka formie, nie tracąc przy tym niczego ze swojej funkcjonalności. Ma to tym większe znaczenie, że poza funkcjami stricte sportowymi, smartwatche oferują dziś o wiele więcej, jak chociażby kompatybilność z telefonem, obsługa jego wybranych funkcji, czy wyświetlanie najważniejszych powiadomień.

Może zatem warto wyjść poza schemat i rozbudować swój służbowy dress code o funkcję smart? Zdecydowanie tak!

Jeśli przekonał Was ten artykuł, to zachęcamy do sprawdzenia całej kolekcji polskiej marki Garett TUTAJ. Serdecznie polecamy!

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GARETT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GARETT.

Paweł Zgiep