News na pograniczu zegarków i najbardziej znanych polskich projektantów mody!

W pokazie najnowszej kolekcji ubrań Roberta Kupisza miała przyjemność uczestniczyć marka zegarków Casio Vintage!

Robert Kupisz, właściciel marki odzieżowej Qπш, zaprezentował najnowszą kolekcję odzieży ‘89 na sezon jesień/zima 2020/2021.

Pokaz mody miał oficjalną premierę 21 stycznia br. Było to wydarzenie na pograniczu mody, sztuki i technologii. Prezentacja odbyła się w dość nietypowej formie, w skład której wchodziły: multimedialna instalacja artystyczna, film taneczny oraz fotograficzna sesja wizerunkowa.

Zespół marki Qπш Robert Kupisz znakomicie wyczuwa trendy i proponuje design lat 80-tych i 90-tych. Logomania, metaliczne kurtki puchówki, oversizowe t-shirty – ta kolekcja będzie hitem!

’89 to kolejna niezwykle osobista kolekcja, nawiązująca do czasów, kiedy jako nastoletni mieszkaniec Kielc marzyłem o karierze projektanta mody.

Jakiś czas temu, mama przesłała mi projekty, które znalazła na strychu. Okazało się, że są to rysunki, które w roku 1989 wysłałem do znanej marki sportowej z nadzieją na współpracę. Niestety, wtedy się nie udało. Przesłane projekty były chyba zbyt awangardowe, jak na ówczesne czasy i modę. Z perspektywy czasu uważam, że to bardzo dobrze, że je wtedy odrzucono, bo po 30 latach mogę zrealizować je już z własną marką – opowiada Robert Kupisz.

Przełom lat 80-tych i 90-tych to czasy mojej młodości, a ubrania, które wtedy nosiłem wpisują się w aktualne trendy. Kolekcja ‘89 to hołd dla etapu życia, który mnie ukształtował i doprowadził do momentu, w którym mogę realizować swoje marzenia z tamtego okresu – dodaje.

W ramach kampanii promującej najnowszą kolekcję Roberta Kupisza powstały zdjęcia i film pokazujące ubrania w ruchu. Był to świadomy zabieg. Projektant mody to także laureat wielu konkursów tanecznych. Taniec, szczególnie break dance, trafił do Polski w połowie lat 80-tych. „To najlepszy sposób pokazania, że ciuchy są wygodne i można się w nich ruszać” – zapewnia Robert Kupisz.

Film w street’owym klimacie pokazujący popisowe ruchy tancerzy break dance, improwizujących do rytmu muzyki można obejrzeć poniżej:

Zegarki Casio Vintage na pokazie mody Roberta Kupisza

Robert Kupisz do swojego projektu zaprosił markę Casio Vintage, która idealnie odzwierciedla koncepcję połączenia designu z lat 80-tych z najnowszą technologią.

Stylizacje modeli i modelek uzupełniały zegarki marki Casio Vintage, co nadawało autentyczności kolekcji prezentowanej na wybiegu. Sam projektant Robert Kupisz również zachwycił się zegarkami Casio Vintage i prezentował najnowszy model Premium na swoim nadgarstku w video prezentującym jego najnowsze projekty.

Przedstawiciele marki Casio Vintage mieli możliwość oglądać pokaz mody na żywo, a na ekranach pooglądać modę od backstage’u.

Czas do wyjścia modeli kolejnych odsłon kolekcji odliczał ekran z ogromną tarczą Casio Vintage.

Redakcja Zegarki i Moda

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki CASIO Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – CASIO Vintage.

*artykuł opracowano na podstawie informacji prasowych marki Casio Vintage