Podczas najnowszego pokazu marki United Colors of Benetton, Andrea Incontri przyjmuje koncepcję nieskończoności, podsumowując pokoleniową historię marki, przekształcając linearność czasu w niekończący się cykl produktów, wartości i estetyki. Nowy dyrektor kreatywny United Colors of Benetton zaprezentował najnowszą kolekcję podczas lutowego Mediolan Fashion Week. 

Takiej kolekcji jeszcze nie było w historii włoskiej marki!

Najnowsza kolekcja marki United Colors of Benetton to synteza kulturowego dziedzictwa marki. Historia, która zaczyna się od seryjności produktu, przyjmując go jako narzędzie do badania i powielania wspólnych refleksji pomiędzy różnymi pokoleniami. Rezultatem jest ciągły przepływ odzieży i akcesoriów, przez lustrzaną scenę, której centralnym elementem jest winda, która przekształca się w multiplikator tożsamości. Sposób na podróżowanie przez czas, przestrzeń i poszczególne epoki. 

W ten sposób powstaje niekończący się cykl, który w archetypach mody Benettona, poprzez szczegółową analizę dwóch zmiennych – użyteczności i materiału do których dodaje się to, co ludzie rzeczywiście noszą. Są to główne elementy odzieży i akcesoriów, których codzienny rygor jest wolny od wszelkich stylistycznych hiperboli poza tym, że dotyczą one kolorów – tworząc napięcie między czystością kształtów, a bogactwem zdobień.

Nowa kolekcja Incontriego zaczyna się od dopasowanych marynarek, spodni, płaszczy w jednolitych kolorach, w kratę i wełnianych, a kończy się na odzieży praktycznej, szczególnie na kombinezonach, spódnicach z płótna barwionego w masie i kurtkach z kontrastowymi szwami. Dzięki badaniom nad materiałami skóra ekologiczna „przenosi się” z akcesoriów na odzież – np. kurtkę motocyklową z efektem winylu oraz wprowadzenie eko-shearlingu do odzieży pluszowej i akcesoriów. W ten sposób Benetton wychodzi poza swój rdzeń jakim jest dzianina, mistrzowsko tworzona w różnorodnych technikach, takich jak ścieg pończoszniczy, linki, ścieg mszysty, żakard i maxi-crochet, dla nowej koncepcji zestawu spódnica-top-kardigan, w komplecie z dopasowanymi słuchawki.

Dyrektor kreatywny marki Andrea Incontri odważnie wprowadza markę w nowoczesne trendy

Żywe kolory kontrastują z czystymi, precyzyjnymi krojami. Biel miesza się z czernią, a srebro ich uzupełnia. Główny projektant Benettona w zaprezentowanej najnowszej kolekcji zaproponował siedem nasyconych odcieni: błękit, żółć, zieleń, róż, czerwień, wiśnię i pomarańcz.

Kolorystyczna metamorfoza napędza ewolucję pokazu, w rytmie wyznaczonym przez symbole, geometryczne kształty i wzory, których powtarzalność odzwierciedla cykle przyrody i produkcji przemysłowej. Organiczna i żywiołowa natura jest reprezentowana przez główny motyw kwiatu. Motyw jest przekształcany w stylizowane projekty pełne żakardowych elementów, nadruków i ożywionych oraz w przeciwstawne kolory, które się uzupełniają i następnie łączną w poziomych i regularnych pasach, zmierzających do nieskończoności, oraz w idealnych okręgach, które tworzą coraz mniejsze, psychodeliczne motywy optyczne, aż do uzyskania kształtu kuli kojarzącej się z ustami i dłońmi, w trójwymiarowości zawieszonej jak w ramie.

Metaliczna ekoskóra, zachwycające zestawy i garnitury. Feria barw i nieoczywiste zestawienia tkanin i formy

Pokaz mody uzupełniły dodatki, które są błyszczące i kolorowe, takie jak np. wzorzyste torby, mokasyny, glany wykonane z eko-skóry, pluszowe paski, torby i inne obuwie. Modele i modelki w najnowszym pokazie mody zostali także wyposażeni w biżuterię i inne błyskotliwe detale. 

Andrea Incontri – znany na całym świecie projektant mody

Andrea Incontri jest projektantem i dyrektorem kreatywnym, którego kariera w branży projektowej i modowej trwa już prawie 20 lat.

Posiada bogate doświadczenie w branży mody męskiej i damskiej, jak i damskich i męskich, wyrobów skórzanych, obuwia i wzornictwa przemysłowego. Andrea Incontri tworzy i sprzedaje swoją własną markę męskiej i damskiej odzieży i akcesoriów. W trakcie swojej bogatej kariery współpracował również z wieloma wiodącymi domy mody, w tym Missoni, Max Mara, Jil Sander i Tod’s.

W 2022 roku został mianowany dyrektorem kreatywnym kolekcji United Colors of Benetton kolekcji męskiej, damskiej i dziecięcej.

Pokaz mody United Colors of Benetton odbył się 25.02.2023 r. w Museo della Permanente podczas Milan Fashion Week.

Redakcja Zegarki i Moda

*Materiał prasowy marki United Colors of Benetton (Proevska PR)