Już od 18 do 21 lipca 2024 roku Young Arts Festival przeniesie nas do niezwykłej przestrzeni hangaru lotniczego, gdzie już po raz dziewiąty muzyka spotka się z unikalną industrialną atmosferą. Na festiwalową publiczność czekają cztery dni niezapomnianych koncertów z udziałem takich gwiazd jak Fisz Emade Tworzywo, Brodka w orkiestrowym składzie, John Scofield i Dave Holland Duo na jedynym koncercie w Polsce, elektroniczne brzmienia w wykonaniu Skalpela oraz finał z udziałem Anny Marii Jopek oraz zespołu Kroke z udziałem orkiestry.

4 dni, 5 muzycznych światów

9. edycja Young ArtsFestival to prawdziwa uczta dla miłośników różnorodnych gatunków muzycznych. W tym roku festiwal trwać będzie aż cztery dni, oferując niezapomniane wrażenia z udziałem pięciu wyjątkowych wykonawców. Każdy dzień festiwalu to unikalna podróż przez muzyczne światy, od hip-hopu, muzyki elektronicznej, po jazz i muzykę klasyczną połączoną z brzmieniami worldmusic.

“Kolejny raz ‘crossujemy’ różne gatunki, stawiając jednocześnie na artystów którzy płynnie poruszają się na ich granicach.” – podkreśla dyrektor artystyczny Bartłomiej Tełewiak.

“18 lipca festiwal otworzy Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce, znany z innowacyjnego podejścia do muzyki i zdolności do przyciągania swoją estetyką szerokiej publiczności. Ich koncert będzie prawdziwą eksplozją energii, a na youngartsową publiczność czekają kultowe utwory takie jak ‘Polepiony’ czy ‘Ślady’.” – zaznacza Tełewiak.

19 lipca na scenie pojawi się Brodka – artystka nietuzinkowa, która po koncertach w największych salach w Polsce zawita do Krosna prezentując swój projekt „O.Sadza” w poszerzonym składzie orkiestrowym. Koncert będzie multimedialnym show zapewniającym niezapomniane przeżycia dźwiękowo-wizualne.

20 lipca usłyszymy duet Johna Scofielda i Dave’a Hollanda – muzyków o statusie legendy, którzy grali u boku samego Milesa Davisa. To jedyna okazja w Polsce by usłyszeć w tym roku ikony światowego jazzu.

“Dla nas tym bardziej jest to powód do dumy, że do Krosna kolejny raz zawitają wielkie nazwiska jazzu, które dla wielu muzyków i fanów są postaciami absolutnie pomnikowymi.” – dodaje Bartłomiej Tełewiak.

W sobotę na youngartstowej scenie wystąpi również dj’ski duet SKALPEL, który wraz z bandem zaprezentuje unikalne połączenie jazzowych samplów z improwizacjami. Ci nagradzani DJ-e z pewnością rozgrzeją zgromadzonych w industrialnej przestrzeni słuchaczy, zapraszając ich do swojego unikalnego dźwiękowego świata.

21 lipca – finałowy dzień festiwalu będzie wyjątkowym połączeniem tradycji i nowoczesności. Na scenie wystąpią zespół Kroke, znany ze swoich ponad gatunkowych brzmień oraz wybitna wokalistka Anna Maria Jopek, towarzyszyć im będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą utalentowanego dyrygenta Adama Klocka – zdobywcy nagrody Grammy. Koncert finałowy, łącząc zróżnicowane estetyki, będzie klamrą zamykającą 9. edycję Young ArtsFestival.

Unikatowa lotnicza przestrzeń

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni hangaru lotniczego w Krośnie, która już wcześniej gościła festiwal i muzyczne legendy jak: Kronos Quartet, Michał Urbaniak czy Leszek Możdżer.

“Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny możemy zaprosić miłośników muzyki do tego niezwykłego miejsca jakim jest przestrzeń lotniska. Powrót do hangaru to powrót do tradycji YAF i jego unikatowych lokalizacji, które razem z muzyką tworzą wyjątkowy klimat. Z pewnością wyróżnia nas to na tle innych wydarzeń kulturalnych, nadając magii każdemu występowi i niezapomnianych wspomnień.” – mówi Anna Nawrocka-Tełewiak, dyrektor kreatywna wydarzenia.

Po więcej ciekawych wiadomości i informacji o ciekawych wydarzeniach zapraszamy do: Wydarzenia, Wiadomości

Redakcja Zegarki i Moda