Francuska marka zegarmistrzowska Yema w 1970 roku wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek z wyświetlaczem LED. W tamtym czasie zegarki tego typu świeciły największe triumfy, a we Francji stały się ikoniczne. 50 lat później francuski muzyk, producent muzyczny i DJ – Kavinsky zwrócił się do brandu z prośbą o urzeczywistnienie swojej wizji w postaci własnego modelu zegarka. W taki oto sposób powstał Yema Kavinsky Limited Edition. W dodatku w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej! 

Kavinsky – francuski muzyk, producent, DJ i aktor

Francuski producent Vincent Belorgey, tworzący pod pseudonimem Kavinsky, stworzył dla siebie niezwykły, filmowy świat. Mocno zakorzeniona w artyście muzyka electropopu z 1980 roku oraz fascynacja filmami synthwave sprawiły, że Kavinsky jest pionierem stylu retro wave. Jego piosenka „Nightcall” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu pt. „Drive” z 2011 roku i stała się jedną z najbardziej kultowych utworów minionej dekady. Artysta mocno wymyka się ze scenicznych ram, nazewnictwu i podziałom. W 2022 roku muzyk powrócił ze swoim drugim albumem „Reborn”, który powstał w słynnym paryskim studio Motorbass. Singiel „Renegade” charakteryzuje się szerokim brzmieniem. Z kolei drugi, inny singiel „Zenit” przenosi słuchaczy w futurystyczny świat. 

Posłuchajmy zatem muzyki w wykonaniu Kavinsky’ego: 

Futurystyczny zegarek Yema Kavinsky Limited Edition

Muzyczne brzmienia stały się inspiracją do powstania limitowanego modelu Yema Led Kavinsky. Nowy, futurystyczny zegarek to efekt współpracy francuskiego artysty z marką Yema. Czasomierz dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych (srebrny: YMHF1579KV-AM i czarny: YMHF1579KV-3AM) i limitowany w ilości 3333 sztuk. 

Charakterystyczna obudowa z lat 70. XX wieku 

Charakterystyczna dla lat 70. XX wieku ośmioboczna koperta o 35,5 mm szerokości i 10 mm grubości zachowuje niezapomniany styl modeli z tamtych lat. Obudowa urzeka swoim wykonaniem. Powierzchnie na przemian są szczotkowane i polerowane. Szczotkowany jest również dekiel. Na deklu znajdziemy wygrawerowane logo Kavinsky’ego oraz numer limitacji danego egzemplarza. 

Nowoczesna, stalowa bransoleta 

Zintegrowana z kopertą bransoleta wykonana ze stali nierdzewnej 316L, ozdobiona jest szczotkowanym wykończeniem i posiada regulowane zapięcie motylkowe sygnowane logo Kavinsky’ego. Bransoleta zbudowana jest z trzech rzędów pełnych ogniw. 

Mechanizm kwarcowy. Działa w rytm muzyki 

„Elektroniczne serce” zegarka Yema Kavinsky Silver Limited Edition to mechanizm kwarcowy zapewniający precyzję wskazań. 

Kultowy wyświetlacz LED 

Charakterystycznym elementem zegarka Yema Led Kavinsky jest wyświetlacz LED, który emituje jasne, dość ostre, ale przyjemne dla oka światło i umożliwia poprawny odczyt wskazań czasu. Czerwone, jasno świecące światło stanowi ukłon w kierunku dawnych modeli elektronicznych marki Yema produkowanych w latach 70. XX wieku. Do wyświetlania wskazań czasu służą dwa przyciski znajdujące się po prawej stronie koperty. Pierwszy z nich (srebrny) pokazuje czas. Drugi (czerwony) nazywa się „Red Kavinsky Push Button” i pozwala na wprowadzanie korekt w dacie i godzinie.  Wyświetlacz LED chroni szkło mineralne o wysokiej odporności za zarysowania i ewentualne stłuczenia. 

Klasa wodoszczelności zegarka Yema Led Kavinsky to 50 m. 

Ogólny, futurystyczny design 

Zegarek Yema Led Kavinsky zachwyca precyzyjnym wykonaniem oraz oryginalnym, futurystycznym wyglądem. To projekt przemyślany i dopracowany w każdym szczególe. Zarówno czarna, jak i srebrna wersja stanowi ciekawe odwzorowanie stylistyki lat 70. XX wieku. Stanowi jednocześnie odpowiedź na współczesne trendy. Interesujący zegarek w stylu retro-futurystycznym, może stanowić dodatek do casualowych i sportowych stylizacji.

Cena 

Cena katalogowa zegarka Yema Led Kavinsky (niezależnie od wersji kolorystycznej) to 1645 zł.

Yema Led Kavinsky Limited Edition YMHF1579KV-AM i YMHF1579KV-3AM – dane techniczne: 

Marka: Yema
Płeć: męski
Styl: retro, sportowy, futurystyczny 
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna
Szerokość koperty: 36 mm
Kolor koperty: srebrny/ czarny
Materiał bransolety: stal szlachetna
Kolor bransolety: srebrny lub czarny
Kolor wyświetlacza: srebrny lub czarny
Szkło: mineralne
Dodatkowe funkcje: datownik
Wodoszczelność: 50 m
Okres gwarancji: 2 lata

Agnieszka Zawadzka

*zdjęcia: źródło: facebook.pl, ra.co, uhrformat.de, zegarek.net, timeandmore.pl