Obaku to duńska marka zegarków, której projekty stanowią połączenie pięknych wzorów, luksusowych detali, filozofii Zen, duńskiego Hygge i przystępnych cen.
Inspiracją dla nazwy marki Obaku była starożytna azjatycka filozofia Zen, której zasady sprowadzają się do skupiania się na danej chwili, świadomości, spokoju umysłu oraz minimalizmu. Sama nazwa Obaku to jedna z gałęzi Zen, która wywodzi się z miejsca u podnóży góry o tej samej nazwie. W kolekcjach Obaku, inspiracja Zen połączona jest z duńskimi tradycjami projektowymi, czego efektem są proste formy i czyste ponadczasowe wzory.

Połączenie klasyki duńskich projektów z azjatycką filozofią wywodzącą się z buddyzmu, może wydawać się trudne w realizacji, szczególnie jeśli myślimy o tworzeniu zegarków, ale dwaj projektanci marki Obaku stworzyli projekty, które stanowią perfekcyjne połączenie nordyckich i azjatyckich klimatów.

Projektantami barki Obaku są Christian Mikkelsen oraz Lau Liengård Ruge. Ich projekty są wyjątkowe i ponadczasowe.  Zegarki marki Obaku są produkowane przy użyciu luksusowych materiałów z ogromną dbałością o szczegóły wykonania.

Christian Mikkelsen

Lau Liengård Ruge

Wszystkie koperty, klamry i bransolety wykonane są ze stali nierdzewnej – najbardziej trwałego materiału do produkcji zegarków. Stal nierdzewna 316L jest produkowana w Japonii, a wszystkie koperty są starannie ręcznie polerowane zgodnie z najwyższymi standardami kunsztu.

We wszystkich zegarkach stosowane jest najwyższej jakości hartowane szkło mineralne o wysokim stopniu odporności na pękanie i zarysowania.

Zegarki Obaku w kolorze złotym lub czarnym są pokryte powłoką tytanową, która jest najnowszą i najbardziej zaawansowaną techniką dla długotrwałych powłok. Złota powłoka jest mieszanką tytanu i złota, która połączona jest z materiałem bazowym w postaci stali nierdzewnej. Powłoki w kolorze różowego złota zawierają miedź. Zegarki Obaku wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a wszystkie powłoki kolorystyczne są bardzo wytrzymałe.

Zegarki Obaku wyposażone są w oryginalne, wysokiej jakości mechanizmy wyprodukowane w Japonii. Wodoszczelność zegarków Obaku wynosi 30 metrów – są odporne na zachlapania.

Paski zegarków Obaku wykonane są ze skóry naturalnej – a kilka wersji składa się z wielu warstw, co nadaje paskom bogatą strukturę. Bransolety wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej 316L i zapewniają wygodne dopasowanie na każdym nadgarstku.

W ofercie marki Obaku możemy znaleźć różnorodne damskie modele w ciekawych wersjach kolorystycznych. Naszą szczególną uwagę przykuły damskie nowości z kolekcji FIN, LYS oraz GLAD.

KOLEKCJA FIN

Do kolekcji FIN dołączają trzy nowe wersje kolorystyczne: różowe złoto, srebro oraz orzech włoski. Zegarki z tej kolekcji zdobi tarcza z masy perłowej oraz kryształki Swarovskiego umieszczone na tarczy. Wymiary koperty to 44 mm x 36 mm. Zaprojektowane przez Christiana Mikkelsena.

 

 

 

Cena: 520 – 620 złotych

KOLEKCJA LYS

Kolekcję LYS wzbogaciły cztery nowe kolory: różowe złoto, stal, orzech włoski i granit. Kolekcja LYS to czasomierze wyposażone w bransoletę typu mesh oraz mechanizm solarny Seiko AS06, który umożliwia zasilanie zegarka energią słoneczną. Koperta ma średnicę 32,5 mm. Zegarki zaprojektował Christian Mikkelsen.

 

 

 

   

Cena: 590 – 690 złotych

KOLEKCJA GLAD

Kolekcja GLAD powiększyła się o trzy wersje kolorystyczne: brązową, czarną oraz niebieską. Zegarki Obaku z kolekcji GLAD charakteryzuje przede wszystkim dwukolorowa bransoleta, tarcza z masy perłowej oraz kryształki Swarovskiego, które zdobią tarczę. Kolekcję GLAD również zaprojektował Christian Mikkelsen.

 

 

 

Cena 690 – 830 złotych

Zegarki damskie Obaku to doskonały wybór dla Pań, które w zegarkach poszukują przede wszystkim elegancji i minimalizmu. To proste, ale niesamowicie wyraziste kreacje, które doskonale sprawdzą się w codziennych stylizacjach, jak również podczas spotkań biznesowych, czy też na wieczorne wyjście.

Weronika

Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony marki Obaku www.obaku.com